Egészpályás ​feltámadás 1 csillagozás

Riport, interjú, publicisztika 1968–2014
Seszták Ágnes: Egészpályás feltámadás

A ​Magyar Nemzet 2014 november 7-én elhunyt főmunkatársának kötete az újságíró 1968 és 2014 közötti riportjait, esszéit tartalmazza.

A csaknem 900 oldalas kötet bemutatóján Matuz Gábor újságíró felidézte, hogy a szerzővel és másokkal együtt három évig dolgoztak a néhány száz írást tartalmazó gyűjtemény megjelenésén.

Kondor Katalin újságíró elmondta, hogy a szép kivitelű kötetből nemcsak Seszták Ágnes pályafutását lehet megismerni, hanem korrajzot is mutat az elmúlt 46 év magyarországi történéseiről.

Torkos Matild újságíró Seszták Ágnesre emlékezve kiemelte: professzionális újságíró volt, aki nem a ranglétrán felfelé kereste barátait, hanem megtalálta a takarítónőben, a hentesben, a zöldségesben vagy bennem, és mindenkinek segített. Fontos volt számára, hogy visszahozza az írásba az elfejtett vagy ritkán használt magyar szavakat, és azt vallotta, hogy az újságírói nyelv semmivel sem lehet szegényesebb, mint az irodalmi nyelv.

Sinkovics Ferenc újságíró… (tovább)

Közép-európai Média Intézet, Balassagyarmat, 2014

Niki4>!
Seszták Ágnes: Egészpályás feltámadás

Seszták Ágnes: Egészpályás feltámadás Riport, interjú, publicisztika 1968–2014

Seszták Ágnes kitűnő stílusú, bátor, szókimondó újságíró volt. Sajnos csak volt :-(
Ez a kötet is letehetetlen…