Delfinálom 10 csillagozás

Varázslatos út önmagadhoz
Sergio Bambaren: Delfinálom

A perui származású író az utóbbi tíz év egyik legsikeresebb történetét írta meg. Dániel Alexander, az álmodozó delfin a kis herceg vízben élő rokona. ”Annál, amit csinálsz, sokkal fontosabb az, amiről álmodozol – csak higgy az álmaidban!” – ez az üzenete ennek a kis lírai remeknek, amely főhőséhez hasonlóan bejárta már a világot.
Az író, a szenvedélyes széllovas és környezetvédő, a kis delfinhez hasonlóan végigkergette már a világ vizein a tökéletes hullámot, élt az USA-ban, Ausztráliában, hogy aztán visszatérjen szülővárosába, Limába, ahol több könyvben megírta a világ vizeinek történéseit.

Eredeti cím: The Dolphin

Eredeti megjelenés éve: 1994

Helikon, Budapest, 2007
92 oldal · ISBN: 9789632270166 · Fordította: Rónaszegi Éva · Illusztrálta: Paulovkin Boglárka

Jeffi P>!

Sergio Bambaren: Delfinálom Varázslatos út önmagadhoz

Méltatlanul elhanyagolt kötet. Néhol amúgy olyan „Coelhosan megmondós”-ra sikerült az egész, ennek ellenére jó, és tetszett is. A rajzok olyan semmilyenek a kötetben, de úgy egészében szerintem figyelemfelkeltő lett.
A teljesen spontán „leemeltem a könyvtár polcáról” típusú olvasás volt, ugyanis tegnap tényleg, csak úgy leemeltem a polcról, tetszett a borító, a kivitelezés, a cím, és láttam, hogy elég pozitív azaz egy értékelés ami született róla a molyon. Szerintem többeknek kellene kézbe venni ezt a kötet!

ZsKeller>!

Sergio Bambaren: Delfinálom Varázslatos út önmagadhoz

Eléggé elvont történet az álmait megvalósítani akaró delfinről.

Mariko>!

Az életben eljön az idő, amikor nem marad más hátra, mint hogy a saját utunkat járjuk…

93. oldal, Epilógus (Helikon Kiadó, Budapest, 2007)