Angélique, ​a legyőzhetetlen (Angélique 4.) 12 csillagozás

Serge Golon – Anne Golon: Angélique, a legyőzhetetlen

Az ​"angyali márkinő" nem hitte volna, hogy férje „máglyahalála” után, az alvilág mocsarában átéltek után, a királyi udvar pompája és fertője után még nagyobb megpróbáltatások jöhetnek.
Ebben a könyvben a XVII. század földközi-tengeri kalózvilág és az iszlámvilág poklait járja be Angélique. Megtudván, hogy első férjét, nagy szerelmét, Peyrac grófot nem égették meg a máglyán, megszökik XIV. Lajos háziőrizetéből, s kiravaszkodva, hogy Marseille-ben felvegyék őfelsége hadihajójára, férje keresésére indul. Kegyetlen kalózok karmaiba kerül, akik mesés árat kapnak érte Kandia rabszolgapiacán. De ki a titokzatos Rescator, a kalózkirály, aki egy vagyont ad érte? Hogyan menekül meg – már-már akarata ellenére – rabságából, s hányódik tovább hajótöréseken át, kalóztámadások közepette, hűséges kísérője és megmentője, a tudós, bogaras Savary mester társaságában? S hogyan lesz a kegyetlen és ravasz marokkói szultán népes háremének rabja, remélt első asszonya? S vajon sikerül-e terve, hogy… (tovább)

Eredeti cím: Indomptable Angélique

Eredeti megjelenés éve: 1960

Magyar Könyvklub, Budapest, 1998
480 oldal · ISBN: 963548741X · Fordította: Péter Éva

anesz P>!
Serge Golon – Anne Golon: Angélique, a legyőzhetetlen

Kicsit furcsán kezdődött a kapcsolatom a könyvvel. Könyvtárunkban első résznek volt írva, így nyugodt szívvel elkezdtem olvasni, bár már a fülszöveg is gyanús volt egy kicsit, mintha ez már folytatás lenne. Aztán amikor felvittem a molyra, láttam, hogy ez a negyedik rész, sőt a másodiknak jelölt meg a tizedik. Még szerencse, hogy az őskorban az első három részt láttam tévében, így nem voltam teljesen tájékozatlan.
Kalandregény címkét teljesen megérdemli, mert az egész könyv másból sem állt. Ja, meg hullákból (azt még Shakespeare is megirigyelte volna, amilyen gyorsasággal hullottak!) Azért érdekes volt, már ha teljesen fikciónak vesszük, mert ennyi eseményt egy élő ember sem bírna ki!
Ezek után kíváncsi vagyok, hogy a hézagokat hogy töltöm ki a hiányzó 6 kötet nem ismeretében. De kalandra fel! :-)

anesz P>!

A véletlen a kalandvágyó embereket mind ugyanarra a helyre irányítja.

Angélique sorozat · Összehasonlítás