Képregényes ​rocktörténet 53 csillagozás

KÉP!
regény!
ROCK!
TÖRTÉNET!
És minden benne van: az összes ADAT, DIVAT, IRÁNYZAT, UTÁNZAT…
Ha kimaradt valami (valaki), írd bele!

Rockfalók előre!
Ez a Ti könyvetek!

Zeneműkiadó, Budapest, 1988
102 oldal · ISBN: 9633306698 · Fordította: Gasner János · Illusztrálta: Serge Dutfoy, Sophie Bernes

sztimi53>!
Serge Dutfoy – Dominique Farran – Michael Sadler: Képregényes rocktörténet

Hát ez aranyos volt. Amúgy nem csak a rockra korlátozódik, van ebben soultól, R&B-n át heavy metálig minden. Ami persze nem baj, hiszen én ugyanúgy vonzódom a fekete zenéhez, akár a klasszikushoz vagy a rakendrollhoz. Nem alapos, de a lényeg benne van, és az is viccesen. Most már Bruce Springsteenről mindig a híres hónalja fog eszembe jutni. Jó, hogy felnőttként lapoztam át, a zenéket ismerve, nem gyerekként a képek miatt. Rövid olvasmány lenne, ha nem hallgatna meg az ember minden szösszenetet, ami oldalanként minimum 10 zeneszám, ha nem több. Szóval élveztem, köszi @Light!

* azér' ez mán a második könyv, amiben a Fakutyát Chesire macskának fordítják, csak engem idegesít?

kratas P>!
Serge Dutfoy – Dominique Farran – Michael Sadler: Képregényes rocktörténet

@Oláh_Zita meghozta a múltkor a kedvem, szóval most én is lekaptam ezt a kötetet a polcról :)
És milyen jó is ez. Nagyon szerettem gyerekfejjel és most is tetszett. Kár, hogy nincs folytatása a 90-es évekről :)

Emerson>!
Serge Dutfoy – Dominique Farran – Michael Sadler: Képregényes rocktörténet

Sokat akar a szarka… tipikus esete. Jóformán mindenkiről szót akart ejteni, aminek az lett a következménye, hogy még azt sem lehetett kibogozni, hol a mondat eleje és vége. Körülbelül, mintha egyszerre öt számot hallgatna valaki (természetesen teljes hangerővel, ahogy azt kell).
A rajzok zseniálisak, de a hozzá írt szöveg pocsék (eredetiben vajon jobb?) Némileg persze azért is ez a keserű szájíz, mert amíg Mick Jagger 5 teljes oldalt kapott, addig Jim Morrisonnak csak kettő képkocka jutott, amiből az egyikben ráadásul egy gumikacsa volt a központi szereplő…

fowler P>!
Serge Dutfoy – Dominique Farran – Michael Sadler: Képregényes rocktörténet

Amióta elolvastam, nálam az AC-DC csak Ausztrál Csövesek Démoni Csapata… :) Zseniális.

Zeneműkiadó, Budapest, 1988
Oláh_Zita P>!
Serge Dutfoy – Dominique Farran – Michael Sadler: Képregényes rocktörténet

Nagyon jó kis összefoglaló a rocktörténetről. Biztos elő fogom még venni, nagyon sok lényeges infó van benne. A képek briliánsak, az egyik legjobb és legötletesebb képregény, amit olvastam (bár nem túl széles a mezsgye).

richabi>!
Serge Dutfoy – Dominique Farran – Michael Sadler: Képregényes rocktörténet

Minden egyes képkockáját a fejemben őrzöm, etalon! Képregényőrületem egyik okozója.

Brigi007>!
Serge Dutfoy – Dominique Farran – Michael Sadler: Képregényes rocktörténet

Hát, ha őszinte akarok lenni, akkor kicsit jobbra számítottam. Bár tény, hogy aranyos és érdekes volt, plusz rengeteg adat volt benne, de sokszor éreztem úgy, hogy egy oldalon túl sok információt akar átadni, annyira sokat, hogy az már zavaros. Annyira nem kötött le, mint amennyire kíváncsi voltam rá korábban… :S Egyszer érdemes volt elolvasni, de ennyi.

acujaknis>!
Serge Dutfoy – Dominique Farran – Michael Sadler: Képregényes rocktörténet

10 éves lehettem, mikor először olvastam és imádtam! később időnként csak belelapoztunk, ha egy újabb rocknagyi vagy rockpapi szóba került. Hasznos volt és vicces! soha nem tudtuk annyira gondosan olvasni és megfigyelni a képeket, hogy ne találjunk legközelebb is valami teljesen újat benne!