Növényismeret 14 csillagozás

Seregélyes Tibor – Simon Tibor: Növényismeret

Ez a könyv azoknak szól,
akik még nem láttak vágatlan virágot,
akik még nem hallottak nyárfasusogást,
akik még nem éreztek hársfavilág illatot,
akik még nem szedtek szamócát bokorról,
akik még nem lépkedtek avarban,
akik még nem örültek a tavasznak.

Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2018
296 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631980417
Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2012
276 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631952711
Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2011
276 oldal · ISBN: 9789631952711

Dénes_Gabriella>!
Seregélyes Tibor – Simon Tibor: Növényismeret

Sok éve vásároltam meg, még talán kilencedikes lehetettem. Nagyon örültem neki, profinak tartottam és tartom ma is. Sajnos a sosem volt tökéletes biológiai ismereteim idővel megkoptak, a határozókulcsokat is nagyon nehezen tudom használni már, viszont a képek és a margókon lévő rendszertani ismeretek, határozóbélyegek stb. nagyon sokat segítenek. Természetesen a határozókulcsok előtti összefoglalók is sokat segíthetnek, ha valaki éppen ilyen jellegű információkat keres. Egy ideje elkezdtem gombaismerettel foglalkozni, és ezért vettem újra elő a könyvet. Abban is sokat segít, na nem a fajtameghatározásban, hanem a bélyegek ismertetésével tisztáz olyan kulcsfogalmakat (pl. lemeztípusok, gallértípusok stb.), amelyek ismerete nélkül egy gombahatározó sem használható.

lilijan>!
Seregélyes Tibor – Simon Tibor: Növényismeret

a fotók általában jók, az adott növény karakterét többnyire jól visszaadják, és a határozó részen túli szöveg is igen informatív, jól megfogalmazott. a csapody-féle határozónál jobban tudtam használni. lehet, hogy ez magánperverzió, de jólesett a terepen kívül is lapozgatni.

birogeri P>!
Seregélyes Tibor – Simon Tibor: Növényismeret

Gyönyörű könyv – a fotók, az illusztrációk, a kivitelezés – a tartalom precíz és érdekes. Egy igazi tankönyv, amit nem csak az iskolában forgatok szívesen.

Pixelhiba>!
Seregélyes Tibor – Simon Tibor: Növényismeret

Kötelező volt még mikor bioszfaktos voltam, de nem emiatt váltottam faktot, hiszen szép és hasznos kiadás a középiskolásoknak.