A ​mi vendégünk története 2 csillagozás

Seregély István: A mi vendégünk története

A ​keresztény, katolikus élet első meghatározó, személyes élménye az elsőáldozási előkészület. Ennek során a hívő család és a hitoktató feladata, hogy az Oltáriszentség misztériumát megismertesse és hozzáférhetővé tegye a kisiskolás korú gyermek számára. Seregély István egri érsek 32 éven át volt hitoktató. E munkája során összegyűjtött élményeiből és megannyi írott anyagból állította össze ezt a hittanregényt. A leírt történet egy család életének eseményeihez kapcsolja az egyénileg induló keresztény élet igazságait, az erkölcsi élet alapjait és gyakorlatát. A mű kettős célt szolgál. A szülő és a hitoktató kézikönyvként használhatja, szabadon alakítva az evangéliumi élet üzenetéhez a mindennapi történeteket, így az anyag az elbeszélésben szereplő nevek és körülmények változtatásával a későbbi években újra és újra felhasználható. Érdemes az elsőáldozás után is a hittanosok kezébe adni a könyvet. Természetesen a regény elolvasása nem elegendő az elsőáldozási előkészülethez. A Kiadó… (tovább)

Szent István Társulat, Budapest, 2006
236 oldal · ISBN: 9633614694 · Illusztrálta: Rékassy Eszter
Szent István Társulat, Budapest, 2003
326 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633614694 · Illusztrálta: Rékassy Eszter

bogger12>!
Seregély István: A mi vendégünk története

Aranyos kis történet. Azért azon kicsit meglepődtem, hogy egy gyereket csak úgy lepasszolnak egy évre egy családhoz, spoiler, de természetesen itt nem ezen van a hangsúly. Kellett egy, a családon kívülálló karakter, hogy a történetet meg lehessen szerkeszteni hittankönyvszerűen, a kérdéseire választ kap a kislányon keresztül az olvasó is. Utazó Peti történetei tényleg jól sikerültek, bele lett csempészve az időutazás szál, ami izgalmasabbá teszi a történetet.
Különösen tetszett a fejezetek tagoltsága, hiszen rövidek, de tartalmasak, a fiatalabb korosztály számára érthető megfogalmazással, ugyanakkor a Bibliai részek pontos idézésével találkozunk. Emellett a részek tematikailag vannak rendezve, így be lehet osztani, az éppen aktuális eseménynél elő lehet venni a könyvet és felolvasni az adott részt.
Jó volt olvasni a kis lélekmelengető történeteket.

pankasztikus>!
Seregély István: A mi vendégünk története

Egy nagyszerű könyv. Ajánlom mindenkinek, szülőknek és gyerekeknek egyaránt. Egyáltalán nem unalmas. Rövid történetek, melyek a gyerekek nyelvén szólnak Istenről, parancsokról, Egyházról.
Utazó Peti történetei nagyon ötletesek.