Az ​éjszaka réme 27 csillagozás

Sepsi László: Az éjszaka réme

Peti egy reggel észreveszi, hogy nincs meg a kedvenc játékhelikoptere. Sőt, sok más játék is eltűnt. Talán valaki ellopta őket? Peti elhatározza, hogy lefüleli a tolvajt.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szeretek olvasni! Tessloff és Babilon

Tessloff és Babilon, Budapest, 2015
32 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632943411 · Illusztrálta: Fodor Anikó

Citrompor P>!
Sepsi László: Az éjszaka réme

Péntek esti fürdőkádban olvasás volt, ami után a sötétben settenkedve szoktam betapogatózni az ágyba, hogy férjemet ne zavarjam meg. Ezért a könyvet valami közeli, helyen hagytam, amit ő meg is pillantott másnap reggel.

A következő párbeszéd játszódott le köztünk:
– Mi ez? Az éjszaka réme?
– Öhöm. Ezt olvastam tegnap, de ne aggódj, a könyvtárból vettem ki. (Hárítok.)
– ?
– Tudod, a Merítés-díj miatt.
(A könyv hátsó borítója látszik.)
– Most komolyan, az a spoiler?
– Igen…
– Mégis miért?
(Tömören kifejtem, hogy miről is szól a könyv.)
– Várj, most komolyan, van neki egy spoiler

Hát igen, így is interpretálhatnánk a történetet. Mini-meseregény. Szerintem jópofa volt. Ki ne szenvedett volna attól, hogy spoiler? A történet végén a feldolgozást segítő kérdések vezetik a gyereket és szülőjét (?) a történet megbeszélésénél. Nem kötelező persze végigmenni ezeken, de nem rossz ötlet, hogy van ilyen része a könyvnek.

Nekem nem volt különösebb problémám az illusztrációval, igaz, nem is tetszett kiemelten. A férjem szigorúbb volt, szerinte csúnya és túl pszichedelikus. Talán így más értelmet nyer a spoiler is? :)

ViraMors P>!
Sepsi László: Az éjszaka réme

– Az ágy alatt kerested már? – kérdezte az apukája. Az elveszett dolgok legtöbbször az ágy alatt hevernek.

Mind tudjuk, hogy vannak dolgok, amik szeretnek rejtélyesen eltűnni… fél pár zoknik, fülbevalók, kiskanalak stb… És ha a megoldás nem a Zoknievő szörny, akkor éppen lehet spoiler Jókat mosolyogtam a könyvön, és a végén eljátszott a gondolattal, hogy mihez kezdenek ezek ketten, ha kicsit nagyobbak lesznek… spoiler

meseanyu P>!
Sepsi László: Az éjszaka réme

Én már kis koromban is úgy voltam, hogy nem tudtam értékelni az akkor dívott „Már tudok olvasni!” -sorozatot, mert ha már tudok olvasni, akkor rendes regényeket szerettem volna, nem olyan kis lebutított történeteket, amelyeket még akkori tudásommal és sebességemmel is egy délután ki lehetett végezni. Ez a „Szeretek olvasni!”- sorozat is ilyesmi, biztos megvan a létjogosultsága, meg aranyos is a maga nemében, az illusztrációk is vidámak, ízlésesek, de engem sajnos továbbra sem tud az ilyesmi lázba hozni.

Alíz_Simon>!
Sepsi László: Az éjszaka réme

Szerintem aranyos és ötletes, biztos elolvassuk Bencével együtt is pár év múlva :)

Sicc>!
Sepsi László: Az éjszaka réme

Mindig is bírtam az olyan meséket, ahol szekrényen, fiókon keresztül másik helyre jutnak a főszereplők, szóval ebben is tetszett az alapötlet. DE! Egy kezdő olvasóknak készült könyvben képtelen vagyok elnézni a helyesírási hibát!! (még akkor is, ha „csak” elválasztás) Nemnemésnem!

dianna76 P>!
Sepsi László: Az éjszaka réme

Ez is olvasni már tudó gyerekeknek való könyv. Nagyon jó első önálló olvasásra. Hatalmas betűk, egyszerű szöveg, de mégis egy kerek, hosszabb történetet alkot, kis méretű könyv. S mindez szép illusztrációkkal. A könyv végén pedig feladatok várják az ifjú olvasót.
Az első oldali illusztráció elvarázsolt, így pozitívan álltam neki az olvasásnak. Reggelizés. Pizsamában, csokis ábrázattal majszolja Peti a mogyorókrémes palacsintát (nyami!), s közben az asztalon gőzölög a habos kakaó. Hát Istenemre, éreztem az illatát!
A történet aranyos volt, bár a címe alapján valami mást vártam. Valami: rendetlen a gyerek, s e miatt lelépnek a játékai, holmijai, amiket elöl hagy. De más lett!! Megismertük Benő el Hoppol-t! Aki talán csak Peti képzeletének szülötte, vagy álmai hőse? Megtudhatjuk a meséből.

Molymacska>!
Sepsi László: Az éjszaka réme

Aranyos történet, meg kell hagyni, bár számomra furcsa volt a szleng (vagy nem szleng, de nem feltétlen gyerekkönyves szavak). Egy részről nem számít rá az ember, másrészről ad egy cukifaktort, ami miatt különleges lesz a könyv. Más, jó értelemben, főleg a végén lévő minifeladatokkal. Az illusztráció szép volt, bár néhol megcsúszott a szöveghez képest.

Honey_Fly P>!
Sepsi László: Az éjszaka réme

Micsoda luxus, palacsinta reggelire habos kakaóval. Nekem is csináljon valaki!
A sztori eleje nekem Csenő manós, aztán átmegy Jamie és a csodalámpába és végül Szörny Rt.-be. Ezeket a meséket mind szeretem, úgyhogy ez a történet is tetszett. Jó ez, amikor a gyerekeknek vannak saját kis mese-titkaik. Külön élmény, ha ehhez már saját olvasatban jutnak hozzá, szerintem ez még inkább fokozza ezt a titokzatosságot, varázslatosabbá teszi ezt a másik világot.
Az illusztrációk tetszettek, nem a mostani mainstream irányzat, inkább az én gyerekkori könyveimet idézte fel. Éljen Béla, a plüssmajom :)

Kriszta I>!
Sepsi László: Az éjszaka réme

Rém egyszerű történet. A képek sem tetszenek különösebben. És én valami egész más címet adtam volna a mesének.

– Most megvagy!
    – Ó és jaj – A rajtakapott teremtmény egyszerre kapálózott, jobbra-balra ficánkolt, tolatott és szuszogott.

Chöpp P>!

– Vissza kell vinnünk mindent a jogos tulajdonosának.
    – Az nagyon sok visszavivés – gondolkozott Benő tompa ujjain számolgatva mennyi munka vár rájuk.

Chöpp P>!

Benő olyan izgatott lett, hogy a két füle szinte háromfelé állt:
    – Még soha senki nem segített nekem a fiókkurkászásban! Most kezdjük? Azonnal? Mert akkor hozom a hátizsákom!

Adriána >!

– Az ágy alatt kerested már? – kérdezte az apukája. – Az elveszett dolgok legtöbbször az ágy alatt hevernek.

Adriána >!

– Te vitted el a helikopteremet és a fél pár cipőmet? – kérdezte Peti.
– Lehetséges… – pislogott a jövevény.
– Feledékeny flótás lehetsz, ha erre sem emlékszel.
– Nem flótás vagyok, hanem Benő el Happol!