Egyenes ​úton 0 csillagozás

Semjén Zsolt: Egyenes úton

ELŐSZÓ

Adveniat ​Regnum Tuum imádkozunk keresztény emberként. De mit is jelent az, hogy: Jöjjön el a Te Országod? Jelenti teológiai értelemben, hogy valósuljon meg Isten egyetemes uralma. Jelenti személyes értelemben, hogy valósuljon meg a szívünkben Krisztus királysága. És jelenti politikai értelemben azt is, hogy nem keresztény az a felfogás, amelyik azt mondja, hogy katolikus, protestáns, ortodox vagyok vasárnap a templomban, otthon a családomban, aztán fütyülök arra, hogy mi történik a világgal, a hazámmal, a falummal.

Mert a keresztségben kapott küldetésünk az, hogy a világot — legalább a mi kis világunkat — elmozdítsuk az Evangélium eszményei felé. Ez Semjén Zsolt alapgondolata és ez a magyarázata a politikai életben példátlan következetességének.

Ennek jegyében születtek művei, országosan ismert — nemegyszer az egyház- és nemzetellenes oldalon vihart kavaró — emlékezetes parlamenti beszédei, távlatokat adó tanulmányai, amiknek első összefoglalását… (tovább)

kulturzaj>!

1985. FEBRUÁR 12. ESTE, HAZAFELÉ.
Egy kutya megfagy a fagyban.
Átkozott legyek mikor verset faragok!

ÁMENTELENÜL
Jézus, értemvérző Arcod
Rúzsként kenem szét arcomon,
Dicsőséged dicsőségem részeként
Önmagamra aggatom.

Igent mondhatok−e Rád
Míg magamra nem mondok nemet?
A talánok közt így tördelem
Én skizofrén életemet.

kulturzaj>!

Az élet teljességét akarom élni,
Hogy levegőt ne az égből, de a mennyből vegyek,
Ne rokkanjak én−ölő robotban,
S néha habos tortát egyek.

Békés Márton: Fordul a szél
Görömbei András: Azonosságtudat, nemzet, irodalom
Kós Károly – Zágoni István – Paál Árpád: Kiáltó szó / A magyarság útja / A politikai aktivitás rendszere
Csurka István: Új magyar önépítés
Lőrincz Csaba – Németh Zsolt – Orbán Viktor – Rockenbauer Zoltán: Nemzetpolitika ’88-’98
Duray Miklós: A megvalósult elképzelhetetlen
Raana Raas: Hazatérők