Nils ​Holgersson csodálatos utazása 23 csillagozás

Selma Lagerlöf – Ilse Binting: Nils Holgersson csodálatos utazása

Az arasznyira zsugorodott Nils Holgerssonnak csodálatos és izgalmas utazásban van része: északra repül egy vadlúd-csapattal és Mártonnal, a házigúnárral. Hihetetlen történeteket hall, vadnál vadabb kalandokat él át, és új barátokra tesz szert.

A klasszikus svéd gyermekkönyvet Ilse Binting átdolgozásában kapja kézhez az olvasó Oliver Regener illusztrációval.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikusok kisebbeknek Ciceró

Ciceró, Budapest, 2006
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635395663 · Fordította: Szabó Mária · Illusztrálta: Oliver Regener

ziara>!
Selma Lagerlöf – Ilse Binting: Nils Holgersson csodálatos utazása

Adélkámmal olvastuk/olvassuk, néha ő nekem, néha én neki. A rajzfilmet nagyon szerette, ezért is választotta a könyvtárban, de azért az eredeti regényhez, sőt még a rajzfilmhez képest is, kicsit szegényes sztori és illusztráció szempontjából is. Ennek ellenére még nem lehetett visszavinni.

Millázs >!
Selma Lagerlöf – Ilse Binting: Nils Holgersson csodálatos utazása

Nekünk pont megfelelő (4,5 éves gyerkőcökről van szó). Izgalmas, kalandos, rövid mondatokkal szerkesztett változat. Épp annyi, amennyi kell, magyarán mondva kevés, de szép rajzok.
Mondjuk a kincs sorsa nem egyértelmű, de ki lehet találni.

2021.09.20.
Megunhatatlan! Csüngnek minden során, mondjuk én is. :D Gyerekkori kedvenc.

Véda P>!
Selma Lagerlöf – Ilse Binting: Nils Holgersson csodálatos utazása

Pocakkal olvastuk, szinkronban nézve az M2-esen futó rajzfilmmel. Szeretjük! :)

Jeffi P>!
Selma Lagerlöf – Ilse Binting: Nils Holgersson csodálatos utazása

Mindig félve olvasok rövidített, átdolgozott kiadásokat, mert hát van egy mű, akkor az úgy jó ahogy megírták, rontani sokat lehet azzal, ha lerövidítik. Ezt a történetet nem olvastam előtte, tehát nem tudom milyen, viszont kedvet kaptam hozzá, hogy elolvassam. A rajzok nagyon szépek, és gyerekeknek tényleg elég egy ilyen, kezdésnek. Utána persze lehet olvasni eredeti hosszában az egészet. Tehát nekem ez pozitív élmény volt :)

Kis_Andrea>!
Selma Lagerlöf – Ilse Binting: Nils Holgersson csodálatos utazása

Nem tudom, milyen az eredeti, de lehet, hogy jobb volt ezzel kezdeni. Talán majd azt is elolvassuk egyszer… A képek szépek, és a történet is érhető volt. A mondanivaló is átjött. Tehát amit egy rövidítésnek tudnia kell, azt tudta ez a könyv.

petrichor>!
Selma Lagerlöf – Ilse Binting: Nils Holgersson csodálatos utazása

Nagyon szeretem ezt a mesét, mégis úgy éreztem, egy kicsit talán túlságosan is lerövidítették, nem volt minden része így élvezhető.

Juci IP>!
Selma Lagerlöf – Ilse Binting: Nils Holgersson csodálatos utazása

Eléggé lebutított verzió, és volt pár meglepetés, például hogy Akka lúdanyó, ami érdekes módon csak a könyv második felében derült ki :) Meg a tévés meséből úgy emlékeztem, hogy Márton napja előtt repültek el, ami ugye novemberben van, pedig Lappföldre költeni mennek, vagyis tavasszal repülnek oda. Majd egyszer elolvassuk a teljes változatot is :)

Czoff>!
Selma Lagerlöf – Ilse Binting: Nils Holgersson csodálatos utazása

Nagyon szerettem a mese-verzióját annak idején, a könyvet soha nem olvastam.
Most a kisfiamnak hoztuk ki a könyvtárból és estéről-estére együtt követtük Nils kalandjait.
Az eredeti történethez képest felszínes, rövidített, nagyvonalú. Nekem picit csalódás volt, a gyereknek viszont tetszett, az ő befpogadóképességének épp elegendő volt.
A rajzai nekem túl durvák voltak, a kivitelezés annyira nem tetszett.