Boszorkány ​kézikönyv 17 csillagozás

Varázsigék, varázslatok, varázsfőzetek, bűbájok
Selene Silverwind: Boszorkány kézikönyv

Szerelemre vágyik? Mogorva a főnöke? Túl sok a stressz? Vagy csak parkolóhelyet akar találni?
A Boszorkánykézikönyv varázslatai, bűbájai, és varázsigéi, varázsfőzetei segítenek.

Eredeti cím: The Witch's Journal

Eredeti megjelenés éve: 2009

GABO, Budapest, 2010
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636893699 · Fordította: Meskó Krisztina

Lunemorte P>!
Selene Silverwind: Boszorkány kézikönyv

Selene Silverwind: Boszorkány kézikönyv Varázsigék, varázslatok, varázsfőzetek, bűbájok

Indulok gallyakat gyűjteni és megcsinálom a seprűmet végre. Esetleg fogok egy békát is magamnak…Talán a varázspálcám még megvan, bár elég gyanús. Nem vártam sokat ettől a könyvtől, nem is úgy indultam neki. Kihíváshoz olvastam. Sajnos ez inkább 10-15 éves fiatal lányoknak való könyv szerintem, illetve olyanoknak, akik tényleg semmi komolyat nem várnak el, csak képeket akarnak nézegetni, unatkoznak…stb. Összeollózott a szerző nekünk mindenféle mitológiából isteneket, aztán azt írta, válasszunk magunknak egyet ezek közül, aki szimpatikus. 1-2 mondatot írt a különféle istenekről, ez alapján tényleg nagyon könnyű kitalálni egy amúgy nem beavatott embernek. Azt is furcsállottam, hogy még a szerző sem volt tisztában vele, hogy akkor a szerelmi mágia az jó vagy rossz. Úgyhogy hol ezt írta, hol amazt. Csakis úgy foglalkozhatunk szerelmi mágiával, ha a másik ember is akar minket? Valahogy így értelmeztem. Ez elég furcsa.

Selene Silverwind: Boszorkány kézikönyv

Ez egy „mesekönyv”. Tele rajzokkal, ábrákkal. Szép kivitelezésű, viszont hasznosnak sem mondanám. Egy olvasásnak tökéletesen megfelelt, mert figyelemfelkeltő, érdekes fejezetek vannak benne; de hogy én leüljek, oltárt építsek magamnak és varázsoljak…
Az eleje, ahogy mutatja be az ásványokat, isteneket, színeket, varázslatokat még tényleg hasznos is, legalábbis nekem az volt. De valószínűleg nem fogom megtanulni a pálca és a tőr készítését, ahogy varázsfőzetet sem fogok csinálni. Én hiszek ezekben, mégis kissé szkeptikusan állok a könyv második feléhez.

lin_da>!
Selene Silverwind: Boszorkány kézikönyv

Nagyon ízléses kis kézikönyv ez kezdő boszik számára, bevallom nekem nincsenek ilyen nagyra törő terveim, mégis sok-sok hasznos dolgot találtam benne.
( igazából lefénymásoltam a felét )
Rengeteg számomra fontos információt tartalmaz gyógynövényekről, kristályokról, színekről és számokról, aminek biztos, hogy hasznát fogom venni.
Kívánságlistára is felkerül, mert úgy az igazi egy ilyen kézikönyv, ha leemelem a polcról otthon és fellapozom színes lapjait :)

Leah P>!
Selene Silverwind: Boszorkány kézikönyv

Hát öm.. Voltak benne érdekességek . De egy idő után csak átlapozgattam.
… szép képek vannak benne :D

Klaudia_Kispál P>!
Selene Silverwind: Boszorkány kézikönyv

Imádom :DDD Fogom használni :D Már az összes rokonom is lecsapott rá, hogy majd valamikor kölcsönkéri :)

rebel>!
Selene Silverwind: Boszorkány kézikönyv

Tetszett a könyv, még ha elég rövid és vázlatos is volt.
A legjobban a rúnák, a számmisztika, a bolygók hatásai, a színek hatásai, és a kristályok, meg a gyógynövények érdekeltek engem. A főzetek „receptjeit” is elolvastam, de nem hiszem hogy valaha is kipróbálom őket. :D

Jeffi P>!
Selene Silverwind: Boszorkány kézikönyv

Már az író neve elég „varázslatos” nem tudom, hogy valóban ez-e a neve, vagy felvette, de valahogy megmosolyogtam ahányszor láttam a borítón.
A könyv nem mondható mélyreható tanulmánynak, sem túlzottan informatívnak. 141 oldal, rengeteg képpel, kevés és felszínes adatokkal. Persze nem vártam sokat, általában az ilyen díszes, szép kivitelezésű könyveknek a fő pozitívuma, hogy szép és díszes…
Nem mondom, hogy gagyi, de semmi új dolgot nem mondott, pedig annyira nagyon mélyen nem ástam magam még bele ebbe a boszorkányos dologba. Annak ellenére, hogy szerepjátékosan használom.
Egy olvasó kérdezte a munkahelyen, hogy „most tanulom” mondtam, nem csak érdekesnek tűnik. Hiszek én az ilyen dolgokban egy szinten, de ennyire nagyon nem. Mindenesetre érdekelne, hány ember követi ennek a könyvnek az útmutatását, és varázsköröket rajzol, üstje van és házi mágikus oltára. Amerikában gondolom több Wiccás van mint Magyarországon, vagy ebben az országban is sok van, csak elkerülnek engem? Nem mintha hiányoznának a közelemből.

Hajnalom>!

Imádom a szép könyveket!
Ez pont olyan!
Amúgy érdekes,bár nem hiszem,hogy hasznát veszem :D
A parkolóhely bűbáj tetszett a legjobban :D

Dorothy_Gray P>!
Selene Silverwind: Boszorkány kézikönyv

Először furcsa volt a sok kép, kevesebb szöveg, de igen tartalmas könyv, szóval tetszett. Itt-ott persze ezt is gyerekesnek éreztem meg komolytalannak, de vannak benne jó dolgok is.

koppy>!
Selene Silverwind: Boszorkány kézikönyv

Nagyon jó dolgok vannak benne, nekem nagyon tetszett. Szép, igényes könyv és minden érthetően van benne megfogalmazva. Én egyből beleszerettem

Papillon_εïз IP>!

A boszorkányok egész életükön át gyűjtögetik a tudást, a varázslatokat, a varázsigéket és a varázsfőzetek receptjeit.

Papillon_εïз IP>!

A fekete mágia ártani akar másoknak, vagy manipulálni szándékozik mások szabad akaratát. A fehér mágia ezzel szemben pozitív eredményre törekszik.

Papillon_εïз IP>!

A növényekben hatalmas varázserő rejlik.

Papillon_εïз IP>!

Az asztrológia úgy tartja, hogy a születésünkkor megfigyelt bolygóállások hatással vannak személyiségünkre, csakúgy, mint a napi történésekre, és mágikus erővel is bírnak.

Papillon_εïз IP>!

Amíg senkinek nem ártasz, tégy, ahogy akarsz.

Papillon_εïз IP>!

(…) minden, amit teszünk, kihatással lesz jövőbeni önmagunkra, akár jó, akár rossz.

Melinda_Kléri>!

Van egy mondás amely szerint: „tégy föl egy kérdést 12 boszorkánynak; 13 választ kapsz.” Ez azt jelenti , hogy a boszorkányság nem ismer egyetlen helyes módszert, többféle járható út van, és mindegyik egyformán eredményes lehet.

Melinda_Kléri>!

Ha egy tőr megtetszik, vegyük kézbe. Ellenőrizzük a pengét és a markolatot is. Érezzük meg, hogyan tudnánk vele dolgozni. Nem számít éles-e. Az athamét nem használjuk szeletelésre.

Mint bármely konyhakés, az athame is legyen éles, és tartsuk karban, tiszteljük, ahogy megérdemli.

Melinda_Kléri>!

Bár az egyiptomi hitrendszer a jelenleg ismert összes többitől különbözik, mégis sok boszorkány hívja varázslataihoz segítségül az egyiptomi isteneket.