세종한국어 ​(Sejong hangugeo) 7. (Sejong hangugeo 7.) 1 csillagozás

세종한국어 (Sejong hangugeo) 7.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Daniella78>!
세종한국어 (Sejong hangugeo) 7.

Az első Sejong-os könyv, amit végigvettem, jó volt belőle tanulni, kifejezetten élveztem.
A szép kivitelezésű tankönyv 14 leckét és 5 kulturális témát feldolgozó olvasmányt tartalmaz, ez utóbbiakat egyszerűen imádtam. A leckék két párbeszéddel, hozzá kapcsolódó szószedettel és röpke nyelvtani anyaggal nyitnak, ezt követi a hallás utáni értés, a beszéd, az olvasás és az írás gyakorlatok (amiket persze nem csináltam meg, de kijegyzeteltem bőszen, hogy majd mindenképp…).
A könyv erénye a kommunikációközpontúság és a pragmatizmus, megtanít beszélni az országodról, a kultúrádról, mire készülj egy állásinterjún, hogyan kritizálj egy filmet, hogyan készíts koreaiul havi fogyasztási naplót stb. Igyekszik a készségelemek mindegyikére hangsúlyt fektetni és nem élettől elrugaszkodott szövegekkel dolgozik. Azon kevés koreai tankönyvek egyike, melyben tényleg nagyon jó hallás utáni értés feladatok vannak és elégedett voltam a változatos olvasás feladatokkal is. A szókincs naprakész és szorosan a párbeszédekhez, szövegekhez kapcsolódik, így szövegkörnyezettel lehet megtanulni őket, vagy 400 szót gyűjtöttem ki végül belőle (olykor meglepődöm, milyen alapvető szavakat nem tudok még koreaiul…).
A tankönyv gyengesége egyértelműen a nyelvtan, bár nekem nem okozott gondot, mert mindet ismertem már, de aki kifejezetten ebből tanulna grammatikát, annak az egyszerű behelyettesítős egy szem feladat biztosan kevés lenne.
Ajánlom mindenki figyelmébe a Sejong Intézet honlapján e-könyvként használható változatot.

Sejong hangugeo sorozat · Összehasonlítás

Ahn Jean-myung – Lee Kyung-ah – Han Hoo-young: Korean Grammar in Use
Young-A Cho – In-Jung Cho – Douglas Ling: My Korean I-II.
George Trombley – Reed Bullen – Jiyoon Kim – Sunhee Bong – Myunghee Ham: Korean from Zero! 1.
Ahn Jean-myung – Seon Eun-hee: Korean Grammar in Use – Advanced
Juhász Borbála Anna: 흰 학 (Huin hak) – A koreai nyelv kezdő lépései 1.
Juhász Borbála Anna: 흰 학 (Huin hak) – A koreai nyelv kezdő lépései 1. Munkafüzet
조항록 (Jo Hang-rok) – 김은경 (Kim Eun-gyeong) – 김양정 (Kim Yang-jeong): 문화가 있는 한국어 읽기 (Munhwaga inneun hangugeo ikgi) 5.
Jungho Park: How to Speak K-POP
장소원 (Jang Sowon) – 안효경 (Ahn Hyokyeong) – 김수영 (Kim Suyeong) – 채숙희 (Chae Sukhee): YTN 뉴스로 배우는 시사 한국어 (YTN nyuseuro baeuneun sisa hangugeo)
김선정 (Kim Seon-jeong) – 강현자 (Kang Hyeon-ja) – 김경하 (Kim Kyeong-ha) – 류선영 (Ryu Seon-yeong): 살아있는 한국어 (Sarainneun hangugeo)