A ​legszebb mesék 5 csillagozás

A világ minden népének mesekincséből
Sebők Zsigmond (szerk.): A legszebb mesék Sebők Zsigmond (szerk.): A legszebb mesék Sebők Zsigmond (szerk.): A legszebb mesék

A világ minden népének mesekincséből.

Ciceró, Budapest, 2003
130 oldal · keménytáblás · ISBN: 963539411X · Illusztrálta: Rényi Krisztina
Móra, Budapest, 1986
252 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631152367 · Fordította: Sebők Zsigmond

szakriszt>!
Sebők Zsigmond (szerk.): A legszebb mesék

Sebők Zsigmond (szerk.): A legszebb mesék A világ minden népének mesekincséből

Gyerekkorom egyik kedvence. Most a gyerekeim élvezték. Van ugyan egy-kettő benne, ami szerintem inkább felnőtteknek szól, szóval azt most nem olvastam fel nekik. Az egyetlen problémám vele, hogy az a pár illusztráció ami a könyvben van, azt ahhoz a meséhez van beillesztve, amihez kapcsolódik.

Sister>!
Sebők Zsigmond (szerk.): A legszebb mesék

Sebők Zsigmond (szerk.): A legszebb mesék A világ minden népének mesekincséből

Ami először szembetűnik, hogy mennyire igényes ez a kiadvány. 2 éve várt a sorára, hogy elolvassam, és azt hiszem, igazán jól jártam, hogy ez a mesekönyv is gazdagíthatja a gyűjteményemet. :) Túl a külcsínen, a belbeccsel is többnyire elégedett voltam, hiszen roppant gazdag a meseválaszték. Benedek Elek, Mikszáth Kálmán és Jókai Mór (!) által válogatott meséken túl szerepel itt norvég, dán, flamand, angol és jó pár keleti ihletésű történet is. Bár én elfogult vagyok a drága Elek bácsi által gyűjtött mesékkel, így természetesen ez lett az egyik szívcsücsök, de a holland és flamand meséket is szívesen olvastam. Viszont nem mindegyik mesére mondanám, hogy szép. Leginkább a szemkivájós-fejlevágós volt ilyen szempontból feltűnő, de hát ízlések és pofonok.
Ettől eltekintve szerintem csodás ajándék bármelyik meseszerető gyereknek (szigorúan 8+ évtől) és/vagy gyermeklelkű felnőttnek is. :)