Koboldos 3 csillagozás

Sebők Éva: Koboldos

Sebők Éva költői világa sajátos világ, amelybe nemcsak a gyerekeket körülvevő tárgyak, jelenségek, hanem a kicsik lelkében lejátszódó érzelmi folyamatok is beleférnek.
A valóságos világ mellett teremti meg líraian játékos mesevilágát a maga képzelet alkotta lényeivel, amelyek mégis igen emberiek, igen valóságosak.
A versek humoros, játékos képeit Würtz Ádásm művészi rajzai úgy keltik életre, hogy az olvasó könnyűszerrel válik ezen való-álomvilág tagjává.

Móra, Budapest, 1978
46 oldal · ISBN: 9631110117 · Illusztrálta: Würtz Ádám

tgagnes P>!
Sebők Éva: Koboldos

Szép, kedves, dallamos versikék vannak a kötetben. A kislányomnak és nekem is tetszenek. :)

Amrita I>!
Sebők Éva: Koboldos

Azért egy Weöres Sándorral vagy egy Kiss Annával nem lehet összemérni. A versek nem jelentéktelen része butácska, a szövegnek dallama nincs. Egy-kettőben vannak szerintem kedves gondolatok, a címadó vers, a Koboldos és a Seregélytánc kifejezetten tetszett. A könyv címe miatt kezdtem az olvasásba, a kiadás szép, a rajzok brilliánsak. Alighanem az illusztrációja többet ér, mint maga a könyv. De azért azt az egy-két verset ajánlom olvasásra, a könyvet lapozgatásra meg főleg. Sebők Évával már a Denevérkönyv kapcsán is volt problémám, tetszenek a témái, de a versek maguk nem annyira erősek.

Amrita I>!

S köréje gyűltek mind a többiek:
szakállas, rút manók,
habók-apók,
pillangószárnyú elfek, délceg
lidércek,
tündérek és boszorkák,
békaszolgák,
faunok, driádok,
leányvirágok
és még egy raj nem létező
meg egy csapat nincs
és egy nagy sereg
sosevolt, sosevan, soselesz.

A fő-fő sziklán pedig, fenn, a tompa
fényben, mint lila gomba
gubbaszkodott a kis kobold
s dobolt:

először – halk szívdobbanást,
másodszor – harkálykoppantást,
harmadszor – futó őzpaták dobaját,
negyedszer – égő ág ropogását,
ötödször – mennydörgés gul-gul moraját,
hatodszor – csak azt, hogy tam-tam
tam-tam,

mert olyan kedve volt.