Denevérkönyv 4 csillagozás

Sebők Éva: Denevérkönyv

Mi ​is a denevér? Furcsa, röpülő, titokzatos állatka. De Sebők Éva nem egy választ ad erre a kérdésre. "Denevér-négyesének" első történetében a bőregér még nem lép ki a természetből: valódi állat. Második és harmadik részében viszont a két lírai hangulatú mese már távolabbra visz: a denevérek mintegy varázspálca érintésére mesefigurákká változnak át, szokatlan utak, kalandok felé indulnak, s közben mindaz, amihez már a természettudományak nem lehet szava, kitárul. Búcsúzásképp ezek a különös lények személytelenül, verssé finomodva, mint a megfoghatatlan suhanás mesterei köszöntenek ránk. A kis olvasó így valóságot is kap, mesét is, mindent megtud a denevérekről, s végül e kétféle, újszerű élmény hatására szívébe zárja őket. Szecskó Tamás ihletett, szép rajzai még közelebb hozzák ezt az eddig félelmetesnek vélt állatkát. (tovább)

Kiadói ajánlás: 4 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 1982
30 oldal · ISBN: 9631125130 · Illusztrálta: Szecskó Tamás

imma P>!
Sebők Éva: Denevérkönyv

Azoknak ajánlom, akik szeretik a denevéreket (én szeretem) és Szecskó Tamás képeit (azokat is szeretem).

Virágszépe>!
Sebők Éva: Denevérkönyv

Kellemes, kedves, mesés könyv. Sok minden van ebben a vékony kis könyvben: ismeretterjesztés, mese, vers. Jó lett volna valahogyan összefésülni, a vers igazán hangulatos, szép.

Virágszépe>!

Egy árnyalatnyival a csönd alatt
van számtalan
-telen, -talan,