Erdei ​dalnokverseny 4 csillagozás

Sebő Ferenc – Lázár Ervin: Erdei dalnokverseny

A Helikon Kiadó népszerű Hangzó Helikon-sorozatának legújabb kötetében Lázár Ervin műveinek a Sebő együttes által megzenésített változata hallható, a CD-hez mellékelt kötetben pedig maguk a mesék is olvashatók. A kötetet Lázár Ervinről és a Sebő együttesről készült fekete-fehér fotók díszítik.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hangzó Helikon Helikon

Helikon, Budapest, 2008

Aurore>!
Sebő Ferenc – Lázár Ervin: Erdei dalnokverseny

A könyvipar válságban van, én pedig több könyvet veszek, mint valaha. Meg mint amennyi elfér. Annál is inkább, mert a Hangzó Helikon sorozat mindegyik darabja egy kis ékszer. Régóta mondogatom magamnak, „de jó lenne, csak drága”, de közben rájöttem, félek, kimerül a készlet a Kalákánál, aztán késő bánat. Úgyhogy az utóbbi időben vettem belőlük majdnem tizet. Ez még kedvezményes áron is egy kisebbfajta vagyon… :)

Az egyik legvágyottabb kötet volt számomra ez a Lázár Ervines. És nem bántam meg! Egyrészt amikor óvodásként megláttam Sebőt a szódásüveg-szemüvegében énekelni, hogy „Sztrúmica, sztrúmica”*, nem gondoltam volna, hogy ennyi humora van. És hogy ilyen jól tud Lázár Ervint felolvasni. Mert nem könnyű! Már emiatt is megérdemelné az 5*-ot.

Így az sem veszi kedvem, hogy Nagy Lászlót nem bírom. Lázár Ervin szerette, és ez a könyv végül is neki volt ajándék. Ezért került bele Berzsenyi (gy.k. Berzsián), akinek középiskolában tanult verseit ennek a korongnak hála végre megértettem. A Varró Dani meg a cseresznye a habon a tortán. De hát ezt eddig is tudtuk. Igen, mert a hab a tortán az az, amit Sebő Dömdödöm versével csinált. ♥

*https://youtu.be/DODAkhsThT0 (és a bátyámmal évekig emlegettük és röhögtünk rajta gonoszul)

Helikon, Budapest, 2008

Aurore>!

Engemet egy idő óta,
Követ három idióta.

Hátranéztem és megláttam,
Hogy én vagyok mind a hárman.

6. oldal (Helikon, 2008)