Az ​ördög táncba visz 12 csillagozás

Sebastian Faulks: Az ördög táncba visz

James Bond visszatért. És veszélyesebb, mint valaha… Az ördög táncba visz tisztelgés a James Bond történetek kitalálója, a száz éve született Ian Fleming öröksége előtt, egyúttal újabb izgalmas fejezet a világ legismertebb és legnépszerűbb kémjének nem mindennapi életéből. Sebastian Faulks ott folytatja, ahol Fleming abbahagyta: a hidegháború csúcspontján. Nyaktörő tempójú és szinte elviselhetetlen feszültségű regénye nem csupán Fleming regényeinek lényegét ragadja meg, de olyan veszélyeknek teszi ki hősét, amelyek modern világunkban talán minden korábbinál valóságosabbak. A 007-es köztünk jár…

Eredeti mű: Sebastian Faulks: Devil May Care

Eredeti megjelenés éve: 2008

Alexandra, Budapest, 2008
264 oldal · ISBN: 9789633707111 · Fordította: Babits Péter

bolint
Sebastian Faulks: Az ördög táncba visz

Maga a regény nem volt rossz, de Bond nem a régi benne (igazából ehhez a történethez nem kellett volna :)). A leggyakoribb mondat: „Bond bólintott.”, ebből jól látszik a szerepe.

ritamatuska
Sebastian Faulks: Az ördög táncba visz

Élvezetes de egyáltalán nem emlékeztet a Fleming írta történetekre, nincs meg benne a James Bond hangulat, amit vártam volna. Önmagában azonban egy jól megírt krimi.

smokin
Sebastian Faulks: Az ördög táncba visz

Önálló könyvként jó kis olvasmány,de Bondként nem az igaz,a főnemezis sem igazán sikerült maradandóra,de Bond is csak árnyéka önmagának.