Biokertészek ​nagykönyve 4 csillagozás

Hogyan jussunk el a nulláról az önellátásig
Sebastian Ehrl – Jutta Langheineken: Biokertészek nagykönyve

A ​kertészkedésnél csak egy hobbi szórakoztatóbb – a biokertészkedés! A saját termesztésű zöldségek és fűszernövények nemcsak boldogsággal töltenek el, de egészségesek is leszünk tőlük. A könyv évtizedes biokerti tapasztalatokat tesz közkinccsé és sok gyakorlati tanácsot ad a városi kertészkedéshez is. Akár önellátásra törekszünk, akár csak néhány szem finom paradicsomot szeretnénk szüretelni a balkonon: a könyv alapján szinte bármi lehetséges.
– Kertészeti alapismeretek – talajminőség, trágya és komposzt, biológiai növényvédelem, biomódszerek gyomok ellen, öntözés, ültetőedények saját kezűleg, vetés és palántázás
– Finomságok a biokertből – az első lépések a konyhakertben, ültetési terv, ágyások kialakítása, zöldség- és fűszertermesztés, betakarítás és feldolgozás
– Virágok a díszkertben – egyszerűen gondozható virágok, virágágyak és ágyásszegélyek, élő paravánok, kúszónövények, kerti tavak, bionövények szaporítása
– Állatbarát kert – tyúkok és futókacsák,… (tovább)

Eredeti cím: Bio-Starter

Eredeti megjelenés éve: 2015

Cser, Budapest, 2016
168 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632784908 · Fordította: Tömpe Anna

Bori_L>!
Sebastian Ehrl – Jutta Langheineken: Biokertészek nagykönyve

Sebastian Ehrl – Jutta Langheineken: Biokertészek nagykönyve Hogyan jussunk el a nulláról az önellátásig

A magyar cím és alcím egy kicsit nagyratörőre sikerült, az eredeti (Bio-Starter) sokkal jobban tükrözi a könyv célját és célközönségét. Mert hát lássuk be: ez egy 168 oldalas könyv sok képpel, és oké, hogy nagy alakú, de ebből a könyvből nem lesz senki önellátó. Az induláshoz jó, meg lehet belőle ötleteket meríteni, de pl. egy konkrét vetési naptár tervezéséhez (ami engem pillanatnyilag leginkább érdekelt volna) nem ad sok támpontot. Ha valaki még sosem palántázott paradicsomot vagy sose csinált csalánlé-permetet, és legszívesebben az írmagját is kiirtaná a pitypangnak – na, nekik hasznos ez a könyv. Azt ugyanis elég jól leírja, hogy miért érdemes egyáltalán belefogni a (bio) kertészkedésbe, végigmegy az összes alap dolgon: a talajjavításon, a zöldségeken, virágokon, gyümölcsökön, állatokon, de ég a kerti tavon is, és a könyv terjedelméhez képest megelehetősen alapos. De ha valaki konkrétan belefogna egy kert tervezésébe, ahhoz meg eléggé felszínes, úgyhogy a jelenlegi céljaimnak csak mérsékelten felelt meg. Nem azt mondom, hogy semmi újat nem tanultam belőle, voltak benne hasznos infók, meg kaptam pár ötletet is a könyvből, de nem bánom, hogy megvettem a sokkal részletesebb Kertkalandot.

Nahar>!
Sebastian Ehrl – Jutta Langheineken: Biokertészek nagykönyve

Nagykönyvnek semmi esetre sem mondanám. Sok hasznos tanácsot, praktikát kap az olvasó, de terjedelméből adódóan inkább csak a kertészkedés alapjait ismerheti meg az olvasó. Előnye a sok színes fénykép, egyszerű nyelvezet.