Tomboló ​Erő (Tomboló Erő 1.) 24 csillagozás

Sean Williams: Tomboló Erő

„A sithek mindig elárulják egymást… Biztos vagyok benne, hogy ezt te is meg fogod tanulni. Hamarosan…”

A Köztársaság megdöntése befejeződött, Darth Sidious uralma alá hajtotta az egész galaxist. Csupán egy maroknyi ellenálló veszélyezteti hatalmát, akik az életben maradt jedi lovagok vezetésével a régi rend helyreállításáért küzdenek. Az utolsó jedik megsemmisítésével a császár Darth Vadert bízza meg, aki azonban időnként saját eltitkolt tanítványával végezteti el a feladatot. Az ifjú sith könyörtelenül leszámol a célpontokkal, és készen áll arra, hogy mestere legnagyobb ellenségével, a császárral is szembeszálljon.
A Sötét Nagyúr összeesküvést sző Palpatine ellen. Az ifjú sith összegyűjti Darth Vader ellenfeleit, hogy azok vívják meg a császár elleni csatát. Vagy talán mégsem ez történik? A sithek álnok világában semmi sem egészen az, aminek látszik; ebben a világban senki sem tudhatja, kik a szövetségesei vagy az ellenségei…

Eredeti mű: Sean Williams: The Force Unleashed

Eredeti megjelenés éve: 2008

Szukits, Debrecen, 2011
370 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634972181 · Fordította: Szántai Zsolt

Saille P
Sean Williams: Tomboló Erő

Kicsit nehéz értékelnem ezt a könyvet. Mert egyfelől nagyon olvastatja magát, nincs egy perc üresjárat sem benne, és a cselszövés része nem rossz, bár kitalálható. Másfelől viszont van egy csomó dolog ami zavar.
Hogy mik ezek? Elöször is zavaró volt, hogy sok helyen eltért az elfogadott storyline-tól: a Lázadás megalakulása, Shaak Ti halála, Organáék elfogása stb.
Másodszor szörnyen érződik rajta, hogy videójátékból írták, így a karakterek ábrázolása kissé felszínes lett, ill.a főhős túl szupermanus. Százasávál irtja az ellent, mindenkin átvág, lekaratélyoz egy csillagrombolót, egymaga felbolydítja az egész Halálcsillagot, állandóan Jediket öldös, és úgy köpi-vágja az Erőt, ahogy még Yoda mester sem – szinte látja az ember a bal felső sarokban pergő számlálót, ami a leölt ellenfeleket mutatja (másik két sarokban pedig az ammo és életerő pontok láthatók)! Haha!
Aztán ott van a kiscsaj Juno, aki semmit de semmit nem csinál egyetlen küldetésen sem, csak ücsörög a gépnél és várja a csatából visszatérő hőst.
Az utalások pedig a fővonalra sajna elég erőltettek lettek, nem olyan viccesen kifinomultak mint pl.a Zsivány Egyesben vagy sok más könyvben. Ilyen pl.amikor Proxy a droid a különböző Jedi mesterek képét veszi fel – nem tudni, ez most vicc akar lenni vagy éppen tiszteletlenség, amikor főhősünk leböki Kenobit, vagy amikor a szemétbolygón rozsdás droidok személyesitik meg a rég halott mestereket…nekem picit kínosnak tűnt. Ne is beszéljünk arról, mikor Anakin Vaderré alakul a hologramban – annyira erőltetett volt!
Emiatt valahogy Organáék szerepeltetésének sem tudtam örülni, pedig kedvenc karaktereim.

Szóval utólag azt tudom mondani, hogy olyan mint a túlízesített snackek: amíg tart a zacsiban nem tudod abbahagyni, mert az ízfokozók pörgetnek, ám rögtön utána, hogy befaltad az egész zacskót, úgy érzed valahogy megfeküdte a gyomrod.
En pedig jobban szeretem az olyan könyveket, amiket nemcsak közben élvezek, de utánuk is megnyalom mind a tíz ujjamat!

Shinzo P
Sean Williams: Tomboló Erő

Hát nem ez volt a legjobb SW regény, amit olvastam, de a körülményekhez képest egész jóra sikeredett. A főbb karakterek és a környezet is megfelelően ki lett dolgozva…. bár a vége szerintem kissé össze lett csapva. De aki szereti az akciódús sztorikat, annak tökéletes kikapcsolódás.

Eszchan
Sean Williams: Tomboló Erő

Az, hogy két év szenvedés kellett ahhoz, hogy befejezzem ezt a könyvet, azt hiszem, mindent elárul.
Egy-két oldal elolvasása után mindig rám tört az álmosság. Annyira unalmas és érdektelen volt az egész, hogy szinte erőszakot kellett elkövetnem magamon, hogy befejezzem.
Pedig lett volna lehetőség a történetben és a karakterekben is, de valahogy nem sikerült túllépni azon, hogy ez bizony egy játék alapján készült.

Dominik_Blasir
Sean Williams: Tomboló Erő

Igen erős csalódás a Tomboló erő, bár lehet, hogy csak én nem hallgattam az előzetes véleményekre, ezért a negatív összkép.
Pedig ha jobban belegondolok, a regény nem ígér mást, csak töménytelen akciót egy még viszonylag érdekes korban, ezt pedig maradéktalanul be is tartja. Nem telik el 20 oldal egy fénykardpárbaj nélkül – ha kell, akkor egy edződroidot vetnek be a mozgalmasság érdekében, nehogy véletlenül ellaposodjon kicsit a hangulat, mégis végül pont emiatt lesz unalmas. A karakterek többsége kidolgozatlan, konfliktusaik túlságosan sablonosak, valamivel több eredetiséget vártam volna el.
Sokkal többet érdemelt volna a történet, így csak egy „B-filmes” hatású regény született, melyben ugyan valóban akadtak érdekes és izgalmas pillanatok is, de összességében nagyon közepes maradt. Jól jelzi a belőlem kiváltott érdektelenséget, hogy még a fordítói következetlenségeken sem tudtam megrökönyödni.
Bővebben az ekultúrán.

PAVideoStudio
Sean Williams: Tomboló Erő

Az alapötlet jó, de a megvalósítás már nem annyira, vannak benne hajmeresztő húzások.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/Iy3XuTCmJms

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Trillian26
Sean Williams: Tomboló Erő

Szerintem jó könyv volt. (A játékot nem ismerem, úgyhogy teljesen ismeretlen volt a cselekmény.) A történet tetszett, bár az elején elég egyhangú volt, de a végére izgalmasabb lett. Kissé túlzónak éreztem Galen erejét, ez eléggé zavaró volt. Juno és Proxy is szimpatikus volt. Kíváncsi vagyok hogy alakul a szövetség sorsa a következő részben.

ftamas
Sean Williams: Tomboló Erő

Ez a könyv egy tömény csalódás. Az egy dolog, hogy akció játékra épül, de jóval jobban meg lehetett volna írni. A vége a Jedi visszatér-ből van lopva. Ahogy végigmentem a könyvön egy pillanatra se éreztem, hogy jó lenne. Nagy null az egész.
Hogy miről szól: Kap küldi --> megy --> zúz ( dobál tárgy, vagdalkozik, villám )
Hogy mi az ami ki van benne dolgozva? SEMMI

yeahtzin
Sean Williams: Tomboló Erő

Úgy olvastam, hogy előtte nem játszottam a játékkal, ergo fogalmam sem volt a történetről.
Nem volt rossz, egy kis kikapcsolódásra teljesen megfelel.
A befejezés pedig a (viszonylag) sok és emiatt unalmassá váló fénykard párbaj után kimondottan jóra sikeredett.

Gábor_Hernádi
Sean Williams: Tomboló Erő

Tudtam, hogy ez a könyv egy videójátékból született, de arra nem számítottam, hogy ennyire rossz lesz. Mert ez a konyv rossz. A cselekmény minden túlzás nélkül így foglalható össze: megérkezés egy bolygóra – harc – előrehaladás – harc – előrehaladás – főellenség. A karakterek nevetségesen kétdimenziósak, a két főszereplő kapcsolata illetve a konyv végen a Vaderrel ÉS a Császárral való harc valami döbbenetesen hiteltelen és nem realisztikus. Tudom, hogy létezik a könyvnek második része is, de erősen kétlem, hogy el fogom olvasni.

TheFallGuy
Sean Williams: Tomboló Erő

Egész jó leírás, kellemes kiegészítés a játékhoz. Kedvem lett újra játszani vele :D
Tetszett, hogy jobban megismerhettem belőle Starkiller belső gondolatait, vívódásait, ahogy Juno hátterét is.
Bár néhol, mintha a leírtak különböztek volna a játékban történtektől…

Near

Az emberek vagy ragadozók, vagy prédák. Ez az élet egyik alapvető szabálya.

Near

…ha kitartóan próbálkozik, ha nem adja fel, egyszerűen nem létezik olyan dolog, amit ne lenne képes végrehajtani.

Tomboló Erő sorozat · Összehasonlítás