Most ​vagy mindörökké 4 csillagozás

A végső időelmélet nyomában
Sean Carroll: Most vagy mindörökké

Miért a múltra emlékszünk, nem pedig a jövőre? Van-e iránya az időnek? És főleg: lehetséges-e az időutazás? – kérdi könyvében Sean Carroll, aki az idő, e megfoghatatlannak tűnő fogalom természetét kutatja. Az Most vagy mindörökké izgalmas és tanulságos olvasmány, hiszen olyasvalamiről szól, ami civilizációnk és életmódunk meghatározó eleme, s amit képesek vagyunk ugyan megmérni, ám nem tudjuk irányítani. Vagy mégis? Carroll műve számtalan izgalmas elméleti kérdést vizsgál meg, méghozzá olyan példákon keresztül, amelyek révén könnyen érthetővé válnak a szerző tudományos igényű magyarázatai. A történet a konyhában kezdődik, ahol rántottát készítünk két tojásból, s közben ráébredünk, hogy mennyivel könnyebb dolog ez, mintha rántottából próbálnánk tojást készíteni. Innen indul tehát a Most vagy mindörökké, s e felvetésből kalauzolja el az olvasót az időutazás elméletén keresztül az univerzum működésének megismeréséig.

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Új Polihisztor Akadémiai

Akadémiai, Budapest, 2010
592 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630589512 · Fordította: Gilicze Bálint

Praetorianus P>!

Sean Carroll: Most vagy mindörökké A végső időelmélet nyomában

Jelentem, ez itt nem az én világom. A tudományos könyveket mindig nehezen viseltem, a történetközpontú olvasás híveként az a fajta koncentráció, amit ez kíván, egyszerűen nehezemre esik :) Amúgy az első néhány tucat oldalból azt szűrtem le, hogy nagyon okos, összeszedett mű, egyszerűen csak nekem sok. Lehúzni nem fogom, így a csillagozás kimarad. Aki érdeklődik az idő természete iránt, és nem ijed meg a filozófiától sem, az bátran vesse bele magát.

Katherine_Grey>!

Sean Carroll: Most vagy mindörökké A végső időelmélet nyomában

Kemény munka az olvasás és az újraolvasás is, de érdemes küzdeni. Bár a legjobb akarattal sem mondhatnám, hogy a szerző könnyed stílusa, vagy a szakkifejezések tudatos mellőzése segítette a megértést (épp ellenkezőleg, a szakszavak garmadája, lábjegyzetek, közbevetések és körmondatok sokasága jellemezte a könyvet), mégis egy érdekes, átfogó és izgalmas kép bontakozik ki kozmológiával és időelmélettel kapcsolatosan. Az is jó, hogy a Hawking vagy mondjuk Gribbin használta, népszerűsítő szakkönyvekben sorra feltűnő tudományos példák helyett mások szerepelnek, Sean Carroll látásmódja egészen más.

Davos>!

Sean Carroll: Most vagy mindörökké A végső időelmélet nyomában

Kötsd fel a gatyádat, ha egy időelmélettel foglalkozó könyvet veszel le a polcról! :)
( szerintem érthetőbb mint Hawking, de ne kövezzetek meg!!!)

Kalim_Pál>!

Sean Carroll: Most vagy mindörökké A végső időelmélet nyomában

Nagyon nehezen olvasható, de az időről, az idő természetéről írt legalaposabb és legjobb könyv. Csak akkor kezdj hozzá, ha van 2 üres hónapod. :-)

cassiesdream>!

Az ötlet annyira vad, hogy nem csodálkoznék, ha valamilyen francia művészfilmben már megjelent volna…