Halál ​a családra (Batman 3.) (Batman és Robin 3.) 22 csillagozás

Scott Snyder – James Tynion IV – Ann Nocenti – Kyle Higgins – Peter J. Tomasi: Batman – Halál a családra Scott Snyder – James Tynion IV – Ann Nocenti – Kyle Higgins – Peter J. Tomasi: Batman – Halál a családra

24. KÖTET
HALÁL A CSALÁDRA 2. KÖNYV

Joker visszatért Gothambe, és tervében ezúttal nem csak Batmant szemelte ki magának, hanem az összes szövetségesét is. Ennek felvezetéseképp a Bűn Bohóchercege morbid csavarokkal újraértelmezte néhány korábbi bűntényét. De emellett a legijesztőbb, hogy azt állítja, tudja a Sötét Lovag titkos személyazonosságát, és mindenkiét, akik segítik hadjáratában. Elrabolta Bruce Wayne inasát, Alfrédot, hogy felszolgáló legyen egy pokoli ünnepélyen. A Macskanő megtörve, Éjszárny fogságban, és az Arkham termeiben egy olyan bizarr esemény előkészületei folynak, ami örökre megváltoztatja majd Batmant és szövetségeseit…

Tartalom: NIGHTWING VOL. 3 #16, BATMAN VOL. 2 #16-17, BATMAN AND ROBIN VOL. 2 #15-17

Kronológiai sorrend: 62

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics - A legendás Batman

168 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788377183083 · Illusztrálta: Eddy Barrows, Eber Ferreira, Greg Capullo, Jock, Jonathan Glapion, Patrick Gleason, Mick Gray, Keith Champagne
Eaglemoss Hungary, Budapest, 2019
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788377183076 · Illusztrálta: Greg Capullo, Jock, Rafa Sandoval, Eddy Barrows, Jonathan Glapion, Jordi Tarragona, Eber Ferreira

Batman · Joker · Harley Quinn (Harleen Frances Quinzel) · Selina Kyle (Macskanő)

Rodwin>!

Azzarello Jokere után, kapunk egy újabb őrült agymenést, ezúttal Snyder tollából. Nekem az utóbbi jobban tetszett, nagyon színvonalas ez a Capullo – Snyder féle sorozat. Szerintem a nagy többség is így volt vele, mikor kijött New 52-n belül. Capullo pedig az egyik kedvenc illusztrátorom lett, hála ennek a dömpingnek, hogy megismerhettem a munkáit.
Ebben a két kötetben is fantasztikus munkát végzett, Jokert rendkívüli módon ábrázolta, szögezzük le, nem gyerek kezébe való ez a képregény. Véresen, grotekszen rajzolta meg Jokert, és eszement tetteit, persze a színezés is hozzátette a kellő hatást.
Batman és segítői nagy pácban vannak, őket szemelte ki, hogy végképp megtöri bandájukat. Sokszor érezhetjük úgy, hogy már szinte minden az őrült bohócnak áll, de azért sejthetjük, hogy a végjátékban ez változni fog.
Kis időutazásban lehet részünk, Joker ugyanis néhány korábbi bűnténye mintájára játszadozik, Batmanékkel. Gotham egyes részei, szereplői is megsínylik ezt az őrült vesszőfutást.
Nekem nagyon tetszett az egész, de sokak azért biztos nem így fognak érezni.

Sylvanas_Windrunner>!

Végig olyan, mint egy brutális rémálom…
Régóta váratott már magára ez az olvasás, kicsit féltem ettől a sztoritól, és hát igazából így utólag azt mondanám, hogy meg is volt az okom rá. Hihetetlen nyomasztó, totális lelki terror, soha nem láttam még Jokert ilyen lélektelennek és elvetemültnek. Semmitől nem rettent vissza, és mindent megtett azért, hogy a saját igazát érvényesítse. Kicsit megtöri az embert ez a történet, és hát pont emiatt olyan zseniális. Egészen a végéig körül lengett a reménytelenség érzése, és azt mondogattam magamnak, hogy ez nem történhet meg, ez nem történhet meg… És azért valljuk be, a végén sem jött meg az az igazi fellélegzés. Döbbenten tettem le a kötetet, és még most sem hiszem el, hogy képes egy kerek egész történet ennyire kétségek között hagyni. :D
Capullo rajzai tökéletesen illettek a sztorihoz, nagyon jól hozta a brutális vonalat. Nem csalódtam, eddig is nagyon szerettem az ő munkásságát. Úgy látszik, hogy Snyder és Capullo együtt nálam tökéletesen betalál. :) Szerintem elmondhatom, hogy a Snyder sor rajongója lettem, pedig még messze van a vége.

Th3DarkKn1ght P>!

Miután lezárult a Baglyos story, Snyder Batman ősellenségét hozta vissza a színpadra, Jokert. Jokert már közel egy éve nem látták Gotham-ben. Egy bizarr ötlettől vezérelve levágatta az arcát és utána felszívódott. Egy évig megbújt az árnyékban, figyelt, tervezgetett és várta a megfelelő pillanatot. Most visszatért, hogy ördögi játszmájába belekezdjen! Snyder már többször bizonyította, hogy nagyon érzi a horrort és ez itt sincs másképp! Nem is emlékszem Joker mikor volt utoljára ennyire ijesztő! Persze, ehhez kellett a levágott arc koncepció, ami a rajzokon iszonyatosan hatásosan mutat! Ahogy haladunk a történetben az említett arc elkezd rohadni, legyek jelenek meg körülötte, nagyon groteszk egy látvány! Tetszett, hogy e mellé még autószerelő overált is visel, amiről a Halloween filmek gyilkosára asszociáltam mindig, amikor megláttam. Ám a külső nem minden, szerencsére a karaktere is nagyon a helyén van. Snyder sokat merített a régi Jokeres történetekből és ez nem csak abból áll, hogy néha megemlítenek egy-két dolgot, hanem konkrétan Joker néhány korábbi bűncselekményét újra játssza egy kis csavarral megspékelve. Annyira elborult a karakter, mintha már nem is ember lenne. Még Harley is retteg tőle, ami egy kiváló húzás volt! Joker úgy ítélte meg, hogy Batman elpuhult az évek során és erről a segítői tehetnek. Segíteni szeretne, hogy Batman a tökéletes Sötét Lovaggá váljon, de ehhez az kell, hogy likvidálja a kis kompániáját. Mindez attól válik zseniálissá, hogy ez a gondolat már mindenkinek a fejében megfordult! Sokszor hallottuk, hogy Batman egyedül működik a legjobban (Alfréd az kivétel). De hogy ez pont Jokeren keresztül kerül kinyilatkoztatásra, az egy óriási piros pont! A történet középpontjában Batman és Joker közötti kapcsolat áll, remek szövegekkel, monológokkal, érdekes szimbolizmussal és képi ábrázolással. Nem azt mondom, hogy a legeredetibb gondolatokat tartalmazza, mert jó sok dolog már érintve volt más történetekben is, viszont ezeket egy olyan egyedi módon képes tálalni ez a képregény, amitől mégis újnak hat! Egyedül a történet végével nem vagyok kibékülve, igazából csak egy pontjával. Azt nem kellett volna „poénra” venni és akkor sokkal ütősebb lehetett volna! spoiler A kiegészítő történetekből a Robin-os és a Nightwing-es teljesen rendben volt. A Macskanős sem volt zavaró, de azt inkább éreztem egyfajta narkós álomnak, a többi eseményhez képest. Amikor tele lesz denevér tetkókkal, az például tetszett! Azon meg jót nevettem, hogy mindenhol szétszakadt a ruhája, csak a stratégiailag fontos helyeken nem! XD

A Halál a Családra az utóbbi idők legjobb Joker története! Sötét, erőszakos, mély, karakterközpontú és átlengi egy nagyon erős horror hangulat! Nálam ott a helye A Gyilkos Tréfa mellett! A Snyder/Capullo páros eddig legjobbja, amihez szerencsém volt! spoiler

JGabesz >!

Izgalmas, gyönyörű, elgondolkodtató, élvezetes, nosztalgikus, és mégis újszerű.
Scott Snyder zseniálisan vezényel végig minket Joker arca mögül egy új epikus kalandon, mely az egész denevér családot érinti, közvetlen közelről. Greg Capullo rajzai pedig mesterien ábrázolnak mindent amit egy ilyen történet megkívánhat. Egy kötelező darab a képregényes és Batman kedvelőinek.

„Snyder értelmezésében a Halál a családra eseményei egy szerelmeslevél lapjai, amelyet Joker írt Batmanhez. A történetben a főgonosz emlékezteti a hőst korábbi közös kalandjaikra, és arra a következtetésre jut, hogy a Denevér erősebb volt szövetségeseiből álló "család” nélkül, ezért azzal fenyegi Batmant, hogy mindenkit el fog veszíteni."

A Kingping kiadáshoz képest van eltérés, itt a kötetben helyet kapott 2-2 Macskanő és Éjszárny történet, és egy plusz Batman és Robin füzet is, míg a korábbi pedig Batgirl kalandjait tartalmazta ezek helyett.

Sylvanas_Windrunner>!

– Miért vagy ennyire negatív, amikor épp a pohár-félig-tele hangulatban vagyok?!
– Én épp szétverem-a-poharat-a-mocskos-pofádon hangulatban vagyok!

Sylvanas_Windrunner>!

– HAHAHAHA! Ó, hogy hiányoztál Bőregérrrr. Még mindig hiányzol. Az igazi éned. Méééélyen legbelül… Tudod ezért is mentem el. Nem bírtam tovább elviselni, hogy hiányzol. De most itt vagyok és kopogok az ablakodon. Téged kereslek, az árnyékomat. Ki akarlak hívni játszani. Jössz? Játszol velem úgy, mint régen?

Th3DarkKn1ght P>!

Szóval, Bruce, amikor most belépsz, mond magadnak, hogy Ő csak egy ember. Épp mint te. Mond magadnak, hogy húsból van, amit meg lehet sebezni, csontból, amit szét lehet roppantani. Hogy Ő is lélegzik, alszik és eszik. Bizonyítsd be magadnak. Nézz rá, nézz azokba az elátkozott szemekbe. Nézd addig, amíg elkapja a tekintetét. Amíg azt nem látod, hogy a szeme úgy működik, mint az emberi szem. Amíg azt nem látod, hogy megmoccan a pupillája. Csak egy apró, hirtelen változás, de megtörténik. A szemébe nézel, és meglátod. Csak a pupilla szinte észrevehetetlen rezdülése, de ott van. Akkor majd azt mondod magadnak, na látod? Az álca alatt Ő is az, aminek gondolod. Csak egy ember. És ne törődj vele, hogy azt láttad, azok a szűk pupillák kitágulnak. Miattad tágulnak ki, ha elég sokáig nézed őket. Ne törődj vele, hogy az, amitől azok a tűszúrásnyi fekete pontok kitágulnak… az a szeretet.

Kapcsolódó szócikkek: Batman
Th3DarkKn1ght P>!

Már annyi vért vettek tőlem, hogy egy vámpír is belefulladna. És annyit nyomtak belém annak a bőregérnek az ellenmérgéből, hogy lassan én is denevérré változom.

Th3DarkKn1ght P>!

– Mindig is te voltál az én tökéletes szörnyetegem, Harley. A bordámból alkottam meg a testrészeidet, és szépséges hazugságokkal fűztem őket egybe. Szétzúztam az agyadat a földön, és valami csodálatosan abnormálissal helyettesítettem. Az én teremtményem vagy, és ha engem akarsz szolgálni, akkor… tökéletesnek kell lenned.
– Én… én nem hiszem, hogy meg tudom tenni, Mr. J.
– De gondolj csak bele, milyen jól fogunk szórakozni, ha megteszed!
– És akkor is szépnek tartasz majd?
– Ó, Harley! Mondtam én valaha, hogy szépnek tartalak?

Kapcsolódó szócikkek: Harley Quinn (Harleen Frances Quinzel) · Joker
Th3DarkKn1ght P>!

Ma este mindent rendbe hozunk. Mert most itt vagyok! Visszatértem, hogy megmentselek! Hogy megmentselek azoktól, akiket a szövetségeseidnek hívsz. A kompániádtól, azoktól, akik lelassítanak. Akik gyengévé tesznek. Eljöttem, hogy végezzek velük, egyikkel a másik után… Hogy újjászülethess mint az a Denevérember, akit ez a város megérdemel!

Th3DarkKn1ght P>!

– Mégis mit akarsz, mit csináljak Batmannel?
– Mit csinálj vele? Hát… például férjül vehetnéd! De persze túl sokat tespedne, pizzát zabálna, tévét nézne, aztán hozzád bújna éjszakánként. Puhapöcs lenne belőle.

Kapcsolódó szócikkek: Batman · Joker · Selina Kyle (Macskanő)
Th3DarkKn1ght P>!

– Nem vagy te semmi… csak egy degenerált rohadék!
– Hahaha! Ez a beszéd! Úúúúgy imádom a mocskos szádat…

Kapcsolódó szócikkek: Batman · Joker

Batman sorozat · Összehasonlítás