Végjáték (Batman 7.) 27 csillagozás

28. KÖTET
VÉGJÁTÉK

Batman félelemgáztól lábadozik új főhadiszállásán, amikor az Igazság Ligája megtámadja Gothamet. A Sötét Lovag szövetségeseit valaki tudatmódosító gázzal befolyásolja, ami ilyesztő vigyorrá torzította az arcukat. Mindez azt jelenti, hogy Joker visszatért Batman életébe…és ezúttal úgy tűnik, nem ejt foglyot, egész Gotham a célpont!

Tartalom: BATMAN #35-40

Kronológiai sorrend: 75

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics - A legendás Batman Eaglemoss Hungary

Eaglemoss Hungary, Budapest, 2020
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788377184172 · Illusztrálta: Greg Capullo, Danny Miki

Batman · Superman

Scott Snyder: Batman – Végjáték

Mint ahogy a cím is sugallja, ez Scott Snyder New52 Batman történetsorának a befejezése. A Halál a családra óta Joker nem bukkant fel, de most visszatért, és be kellett látnia, hogy Batman sosem lesz olyan, mint amilyennek Ő azt elképzelte. Megunta kettejük játékát, és ezért itt az ideje, hogy egyszer és mindenkorra véget érjen! Míg a korábbi történetben Joker egyfajta törődést és szeretetet mutatott Batman felé a maga bizarr módján, itt már csak a megvetés és gyűlölet maradt. De Batman halála csak úgy teljes, ha Gotham városát is magával rántja. Snyder-nek sikerült Jokert egy magasabb fenyegetettségi szintre emelnie azzal, hogy a karakter itt tényleg hajlandó elmenni a végsőkig! A történet elején kapunk egy Batman vs Justice League harcot, ami bemutatja, hogy a New52 Batman hogyan kezelné ezt a helyzetet. Azt gondolnánk, ha ezt átvészeli valahogy, akkor ami ezek után jön, az meg se kottyan neki. Épp ellenkezőleg! Ez csak az első állomása volt Joker őrült tervének! Snyder nagyon érzi Joker és Batman kapcsolatát, mint azt már a Halál a családra-ban is láthattuk, de itt sikerült még egyet csavarnia rajta. Lehet, hogy Joker egy sokkal ősibb már-már túlvilági fenyegetés? Batmannek ezt is ki kell derítenie, miközben a városát próbálja menteni. Ami külön tetszett a Végjátékban, hogy azt érezzük ezzel a történettel bezárult a kör, amit Snyder a Baglyok Bíróságával indított. A korábbi események vezettek idáig és ez remekül lett ábrázolva! Igazi íve van Snyder Batman szériájának és sajnos ez nem annyira megszokott, mint azt feltételeznénk. Batman és Joker harca nagyon epikus és zseniális karakter pillanatokat kapunk közben! Megdobogtatta a szívemet, hogy A Sötét Lovag Visszatér-re is volt utalás! spoiler Batman 75. évfordulójára készült ez a képregény és ennyi idő után, nehéz olyan történetet írni, ahol azt érezzük tétje van a dolognak, de Snyder-nek ez is sikerült! Capullo rajzait meg nem lehet elégszer dicsérni! Tökéletes munkát végez minden alkalommal! Ha rangsorolnom kéne Snyder New52 Batman történeteit (a Gyászmenet-et nem számolom ide, mert az inkább egy antológia), akkor az első a Halál a családra, ezt követi egymás mellett A Baglyok Bírósága és A Baglyok Városa, majd a Nulladik Év, és végül a Végjáték. De ez csak az én személyes preferenciáim. Ezek között a képregények között csak hajszálnyi különbségek vannak, mert mind maximálisan zseniális, és nem véletlen, hogy mind a kedvenceim között van! Végszóként a Végjáték rendkívüli minőségben zárja le ezt az egész sorozatot! Batman rajongóknak kötelező az egész sor, minden más képregény rajongónak „csak” ajánlott!

JGabesz>!
Scott Snyder: Batman – Végjáték

Scott Snyder újabb remekműve, mely továbbra is gyönyörűen néz ki Greg Capullo rajzaival, élvezet olvasni minden egy lapot és panelt. A kötet bevezetője szépen felvázolja a fontos előzményeket, folytatódnak a Nulladik év és a Halál a családra sztorikban megnyitott szálak, Joker pedig elvetemültebb, mint valaha. Snyder végletekig és túl hajszolja Batmant, Jokernek még több mélységet és ördögi gonoszságot ad, szinte sajnáltam hogy ilyen gyorsan véget ért a kalandozásuk, dupla ilyen hosszan is tudtam volna élvezni a nyomozást és Joker tervének burjánzását. Kötelező olvasmány a többi New 52 Batman történettel egyetemben.

Koxi>!
Scott Snyder: Batman – Végjáték

Fordulatos és megható vége lett a történetüknek…

Th3DarkKn1ght>!

Nnnnos, Bruce. Ki nnnnyeri a harcot? A Sssötétlovagg… vagy az Acccélemmber? Hahaha!

Kapcsolódó szócikkek: Batman · Superman
Th3DarkKn1ght>!

Gotham egész városából… ezt a helyet utálom a legjobban. Mindenki az hinné, hogy a Bűn Sikátora az. De láttam azt a helyet megváltozni. Láttam, hogy van ott jó is. Ellenben ez a hely… ez az ajtó… 0801-es. Itt tartják, amikor épp itt van. Nyolc és egy. A nyolcadik és az első betű az angol ábécében. Véletlen, vagy valaki beteg vicce, sosem tudom meg.

Kapcsolódó szócikkek: Arkham Elmegyógyintézet · Batman
JGabesz>!

A helyzet az, hogy mind tudtuk, legbelül, de fájt bevallani, hogy Batman története mindig is egy tragédia volt.

Batman sorozat · Összehasonlítás