Nulladik ​Év (Batman 4-5.) 80 csillagozás

Scott Snyder: Batman – Nulladik Év Scott Snyder: Batman – Nulladik Év

1. KÖTET
NULLADIK ÉV 1. RÉSZ

Öt évvel az eltűnését követően, Bruce Wayne visszatért Gotham városába azzal az elhatározással, hogy titkos háborút indít a bűnözés ellen. A város a Piros Sisak banda kegyetlen markában van, mely tagjainak többsége csak azért állt bűnözőnek, mert megzsarolta őket a rejtélyes Egyes Piros Sisak. Bruce-t rövid időn belül a nyilvánosság elé kényszerítik, és így mindenki tudomást szerez a visszatéréséről. Annak érdekében, hogy tovább tudja folytatni a harcát, valami többé kell válnia – Batmanné!

Tartalma: BATMAN 21-26. szám

Kronológiai sorrend: 1

Eredeti cím: Batman: Zero Year: Secret City / Dark City

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics - A legendás Batman Eaglemoss Hungary

192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788377185841 · Illusztrálta: Greg Capullo, Danny Miki
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788377185803 · Illusztrálta: Greg Capullo, Rafael Albuquerque, Danny Miki

Batman · Alfred Pennyworth · Bruce Wayne

Nikolett0907 P>!
Scott Snyder: Batman – Nulladik Év

Nos, eddigi olvasói pályafutásom során, már megfordult tematika szerint jó pár kötet a kezeimben, de a képregények világából nem igazán olvastam.
Az is motivált, hogy párom egyik kedvence, ezért úgy éreztem egy esélyt mindenképpen érdemes adnom neki.

El kell ismernem tetszett.
Bár nem lett kedvenc, de nagyon jó kis történetet olvashattam és a rajzok is szinte élnek.
Elgondolkodtam, hogy ez egy igen csak hosszú sorozat, vajon az összes részt kiadják?

Jó lenne, bár ha más nyelven kell folytassam az sem zavarna éppen.

Örülök, hogy megint kiléptem a komfortzónámból és be mertem lépni egy olyan világba, ami komor és zord, de rendkívül egyedi és izgalmas.

Érdeklődve várom a következő kötetet.
Egy élmény volt.

Leonidas>!
Scott Snyder: Batman – Nulladik Év

Őszintén szólva picit többet vártam. A rajzok többnyire rendben vannak. Nem a megszokott sötét, komor Gotham, de komolyabb problémám nem volt vele. A történet már más lapra tartozik. Néhol elsőre igencsak zavaros a sztori, néha olyan érzésem volt, mintha nem lenne teljesen összefüggő, később persze tisztult a kép. Összességében nem volt rossz.

Scott Snyder: Batman – Nulladik Év

Amikor Scott Snyder megkapta a New52 Batman írói szerepét, lehetett rá számítani, hogy el fogja mesélni az Ő Batmanjének az eredettörténetét. Nehéz fába vágta a fejszéjét, mert fel kéne nőni a nagy elődhöz. Nem véletlenül lett Nulladik Év a képregény címe.

A történetet három fő fejezetre osztva ismerhetjük meg. Az első a Titkos város. Ez a fejezet emlékeztet legjobban az Első Év-re. Korai próbálkozások, a majdnem végzetes bukás és végül a felemelkedés. Feltűnik egy-két későbbi fontosabb szereplő, megismerhetjük a Piros Sisakos bandát, de a lényeg, hogy ennek a fejezetnek a végén „születik meg” Batman. A következő a Sötét város. Batman korai tevékenységét mutatja be, főleg a Piros Sisakos bandára és Dr. Halálra koncentrálva, na meg kapcsolatára Gordon hadnaggyal. Közben Rébusz már tevékenykedik a háttérben, hogy átvegye az uralmat Gotham felett az utolsó fejezetben, ami a Vad város. Ez az első komolyabb kihívás. Batman megfosztva a high-tech felszerelésétől, csakis felkészültségére és az eszére számíthat, na meg néhány barát segítségére, hogy felszabadítsa a várost Rébusz rémuralma alól.

Látszik, hogy Snyder nem remakelni akarta az Első Évet, hanem egy saját művet készíteni, ami viszont rengeteget merít a régebbi Batman történetekből. Szerencsére ezek nem érződnek lenyúlásnak, sokkal inkább kikacsintásoknak, néhol meg már fanservice-nek. Gondolok itt olyanra, mint a klasszikus dolgozószobás jelenet, amikor berepül a denevér az ablakon. Itt is megtalálható, mégis másmilyen. (Nagyon tetszett, hogy ott volt a kis csengettyű az asztalon) Vagy „a szemüveg nélkül szinte vak vagyok” szituáció, meg ahogy a Piros Sisak beleesik a savba. Mind ismert esemény, mégis a sajátjára formálja azokat, így egy új történetet mesélve el. Sikerült ezeket átültetni ebbe a már-már túl modern környezetbe, úgy, hogy működjenek is. Az ilyen kis apróságok, hogy Batmannek itt lila a kesztyűje, mint az első megjelenésekor, vagy Dr. Halál szerepeltetése, aki Batman első „szuperellenfele” volt, csak fokozzák a hangulatot. Maga a történet és a szövegek nagy odafigyeléssel lettek elkészítve, akárcsak Greg Capullo rajzai. Ha már rajzok, talán ez Capullo legjobb munkája! A megszokottnál világosabb és színesebb az egész képregény, viszont jól áll neki. A poszt-apokaliptikus város megjelenítése zseniális, csak úgy, mint az akciók, na meg majdnem az összes panel. Persze rajzilag is vannak utalások, például a Detective Comics 27. számának a borítójára vagy A Sötét Lovag Visszatér-re. Legjobban a Piros Sisakos bandás részek tetszettek, meg Bruce és Gordon közötti kapcsolat új megvilágításba helyezése. Külön öröm volt, hogy nem Joker lett a fő gonosz. Az egyetlen igazán gyenge pontja a képregénynek Rébusz legyőzése. Nem volt olyan epikus, mint amilyen lehetett volna. Úgy éreztem, pont emiatt nem lesz 5 csillagos a képregény, de szerencsére Snyder lezárásként kárpótol egy fenomenális párbeszéddel, plusz egy jelenettel, ahol Alfréd elképzeli milyen lenne Bruce élete, ha nem lenne Batman. Az biztos, hogy nem véletlenül tartják a Batman sort a New52 legjobbjának. Scott Snyder és Greg Capullo neve, a kiemelkedő közös munkájuknak köszönhetően, összeforrt, akár csak Loeb/Sale, vagy Ennis/Dillon párosáé.

A Legendás Batman sorozatnak nem is választhattak volna kézenfekvőbb nyitányt! Hozzám közelebb áll a Frank Miller által írt eredettörténet a maga földhözragadtságával, ami méltán egy klasszikus és meghatározó mű, de Snyder képregénye is rendkívül igényes, szórakoztató és teljesíti azt, amire vállalkozott. Átültette Batman-t a 21. századba. Kötelező darab!

amanda888 P>!
Scott Snyder: Batman – Nulladik Év

Hát én ezt imádtam! Tavaly év vége fele olvastam Amerika Kapitány: Kizökkent idő c. kötetét, ami nem volt rossz, de ha lehet választani, akkor inkább Batman. Sokkal izgalmasabb, érdekesebb, alig vártam, hogy folytathassam, amikor le kellett tennem. Be is rendeltem a sorozatot, és már tűkön ülök, hogy mikor küldik a 2. részt!

És végre sikerült megkapnom a második részt! Már nagyon vártam! És nem mellesleg nagyon jó is a sztori, a rajzok, Batman, minden! Nem is tudtam, hogy ekkora Batman rajongó vagyok! :-D Abszolút izgalmas, élvezhető történetek voltak, csak azt tudom mondani, hogy olvassátok! :-D

Dorka50 P>!
Scott Snyder: Batman – Nulladik Év

Nem vagyok nagy képregényes, de Batman rajongóként muszáj volt megvennem. Maga a képregény szuper. A grafika fantasztikus és hát a sztorit nagyjából mindenki ismeri. A folytatáson még gondolkozom, mert baromi menő lenne a teljes sorozat a polcomon, de ahhoz egy picit drága… :( Mondjuk azt alá kell írnom, hogy a kivitelezés minden pénzt megér! Tényleg szuper lett!

Jeffi P>!
Scott Snyder: Batman – Nulladik Év

Ezt a két kötet nagyon-nagyon szerettem :)
A Piros Sisakosok valahogy végtelenül mókás kinézetűek, azzal a piros…izével a fejükön, így féltem, hogy az egész róluk szól, hála az égnek nem. Rébuszt mint főgonosz viszont szerettem, bár korántsem érzem azt, hogy olyan okos lenne, mint aminek képzeli magát, és hát a módszereivel sem értek igazán egyet. Ennek ellenére ez a két kötet nagyon jó volt :)

ftamas>!
Scott Snyder: Batman – Nulladik Év

Egy egész jó történet nem kiemelkedő, de nem is rossz rajzokkal.
A történetben zavaró volt az időben ugrálás, de amúgy rendben volt.

Best_of_Comics>!

Videó bemutató: https://youtu.be/pi2AFwFmQeE
A Batman: Zero Year az Új 52 rebootban megjelent, az író Scott Snydert idézve „punkrock módra remixelt” eredettörténete.

Hoz egy sor újdonságot és meglepetést, amik hagyományosan nem részei a Batman mítosznak, de az összes sarkalatos pontot érintetlenül hagyja. Eközben egy saját értelmezést tesz a kezdő Batmanre: minden skillje megvan, de nem elég felkészült. Még Alfredban sem bízik, de a bűnözőkkel tőle szokatlan módon viccelődik.

Nagyon ízlésesen összerakott sztori, amire Greg Capullo gyönyörű rajzai teszik fel a pontot.

Batman kedvelőknek erősen ajánlott, de fontos némi extra nyitottsággal hozzáállni.

Léczfalvy_Lili>!
Scott Snyder: Batman – Nulladik Év

Ó, most már legalább tudom, hogy az a fura piros fejű figura hogyan jött a Batman lego rajzfilmekbe -is- (és figura formájában is) Itt jegyezném meg, hogy na ő(k) pont nem egy 18 alatti korosztálynak szánt filmbe valók.
A képi világa nekem nagyon bejön, bár Batman éppenséggel bármelyik random katonás amerikai filmbe is elment volna. Összességében a két kötet viszont nem lépte át a 4*-ot se nálam. De nem bántam meg, hogy előrendeltem ezt a sorozatot is.

slaci>!
Scott Snyder: Batman – Nulladik Év

Nos, nem vagyok nagy képregény olvasó ember. De ez most jo volt. Minden más mint amit batman karaktererol tudtam. Mégis minden ugyanaz. Az hogy Rébusz a fő ellenfél még jobb. Jellemző Batmanre hogy az eszével harcol. Itt most megkapott egy olyan ellenfelet, aki ellen ténylegesen az eszét kell használni. Ajaom mindenkinek akibszereti Batmant.

fowler P>!

Alfred: – Apropó, itt a reggelije, Uram. Tartok tőle, hogy bár a londoni Szent Vilmos Szakácsiskola igen alapos képzést adott, a „turmix” című lecke kimaradt.
Bruce: – Ezekben a turmixokban minden benne van, ami kell, Alfréd. Kalória és tápanyag szempontjából is. Ha majd hazajövök reggel, rittyenthet nekem villásreggelit.
Alfred: – Az utóbbi időben, amikor hazajön reggelenként, csak infúziót van alkalmam rittyenteni magának. Gotham így fejezi ki a szeretetét.

2. kötet, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Alfred Pennyworth · Bruce Wayne
Th3DarkKn1ght>!

Talán ez Batman lényege. Nem a győzelem, hanem a vereség, és hogy utána képes felállni. Tudja, hogy elbukik, ezerszer is, de soha nem adja fel.

Th3DarkKn1ght>!

– A karom! Eltörted a csontot!
– Csontokat. Többes szám.

Th3DarkKn1ght>!

Hoztam ruhát is neked, meg vettem egy sisakot. … És hoztam úgy ötven kötetet abból a mangából, amit mindig olvasol. Az antropomorf robotméhekkel! BZZ BZZ!

Th3DarkKn1ght>!

– Alfréd, ma a városban minden eddiginél gonoszabb emberek, beteg emberek jönnek elő az árnyékból, hogy gyilkoljanak és rettegést keltsenek. Batman pedig magára fogja vonni a figyelmüket. Ő lesz a villámhárító. Meg fogja mutatni Gotham népének, hogy nem kell félniük. Erről van szó, Alfréd. Ez az egyetlen dolog, ami boldoggá tehet. Csak ez.
– Csak azért mondja ezt, Bruce úrfi, mert nem tudhatja. Nem ismeri az örömöt, mert még nem tapasztalta meg. A mélységes örömöt.
– Nem is fogom.

Th3DarkKn1ght>!

Igen, apám. Denevérré fogok változni.

Th3DarkKn1ght>!

Apám… Én… Én elbuktam. Azt hittem, hogy tudom, mit kell tennem, de elvesztem… Elpocsékoltam mindazt, amit a családunk felépített, és ostoba módon szálltam harcba. Ha van visszaút, apám, ha van… Hogy találjam meg? Mit kéne tennem? Nem tudok tovább várni. Nem maradt Több idő! Mutasd meg!

Batman sorozat · Összehasonlítás