Zen-kapu ​a belső békességhez 16 csillagozás

Scott Shaw: Zen-kapu a belső békességhez

„Hogy ​békére lelj – írja Scott Shaw – , ki kell fejlesztened magadban a képességet, hogy a hurrikán szemévé válj konfliktusok terhelte világunkban – a nyugalom és csend magjává, a vihar mozdulatlan középpontjává.”
***
Velős kiskönyvében Shaw 108 módot kínál eme nemes cél eléréséhez. A száznyolc – a buddhista tradíció szent száma- megegyezik a számos keleti hagyományban alkalmazott meditációs mala, azaz gyöngyfüzér (vagy olvasó) szemeinek számával. Olvasd el az igazság ezen egyszerű gyöngyszemeit egyvégtében, hogy jelentős, valóban lélekemelő inspirációban részesülj, vagy üsd fel a könyvet találomra, hogy az adott pillanatnak legmegfelelőbb útmutatásra lelj.

Lépj ki egy percre a káoszból, és nyerd vissza az életed. Hagyd, hogy ezek a meditatív szövegek elvezessenek téged a csend és nyugalom birodalmába – a helyre,a hol meghallhatod a szíved hangját. A béke szigetére.

Scott Shaw a harcművészetekben jártas, elismert író és gyakorló buddhista, számos könyv… (tovább)

Lunarimpex, Budapest, 2005
152 oldal · ISBN: 963921955X · Fordította: Sámi László

kharoon>!
Scott Shaw: Zen-kapu a belső békességhez

Scott Shaw: Zen-kapu a belső békességhez 108 módja annak, hogyan maradjunk békések, mikor a dolgok kicsúsznak az irányításunk alól

magaddalhurcolós-bárholelővevős-elgondolkodós-belelapozós. segít felidézni a nyugalmat, a csendet. igazából fonák a szituáció, mert a zenről nemigen lehet (érdemes) beszélni. de ha egyszer valamillen formában már átélted a megszűnést, a „csak lenni” érzését, akkor egyfajta ösvényként, útjelzőként használható a könyvecske.

Scott Shaw: Zen-kapu a belső békességhez

Szeretem. Mindig kéznél van.
Beleolvasok…elgondolkodtat, észheztérít, felébreszt, rávilágít….megnyugtat.

Jeffi P>!
Scott Shaw: Zen-kapu a belső békességhez

Az író, három kis könyvét olvastam egymás után. Így lehetett látni, hogy a fele mindegyikben ugyanaz, szó szerint…

Judit_1968>!

Ne hagyd, hogy az irányításodon kívül álló események szétrombolják az életed.

Judit_1968>!

ÚT A BÉKÉHEZ: megbocsájtás, felejtés, megértés, elfogadás.

Judit_1968>!

Ha hagyod, hogy mások manipuláljanak, hogy befolyásolják a békédet a szavaikkal. cselekedeteikkel, vagy viselkedésükkel, azzal átadod nekik az önmagad feletti irányítást.