Egy ​ártatlan ügyfél (Joe Dillard 1.) 72 csillagozás

Scott Pratt: Egy ártatlan ügyfél

Egy bűntény, amire a bulvárlapok ráharapnak…
Egy ügy, amiről a legtöbb ügyvéd álmodik…
Egy bírósági tárgyalás, ami több életet pusztít el, mint amennyit megment…

Egy prédikátort brutálisan meggyilkolnak egy Tennessee motelszobában. Egy gyönyörű, titokzatos fiatal lányt vádolnak. Ő lenne az az „ártatlan ügyfél”, akire a kiábrándult, pályaelhagyásra készülő ügyvéd vágyik?

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kristály pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634575566 · Fordította: Seres József

Joe Dillard

klara_matravolgyi>!
Scott Pratt: Egy ártatlan ügyfél

Nagyon szeretem a tárgyalótermi jeleneteket, ezért nem is volt kérdés, hogy én ezt el fogom olvasni. Nem sejtettem, hogy egy meglepő krimit is kapok ezzel együtt, ami a maga egyszerűségével csavaros annyira. A stílus műfajához mérten nekem túl könnyed, néha azt éreztem emiatt , hogy a történet maga ” semmi extra ” de valamiért csak nem tudtam letenni.

mate55>!
Scott Pratt: Egy ártatlan ügyfél

Pratt debütáló regénye mérsékelt belépője a jogi krimik világának. Karakterei olyanok, amelyeket a műfaj rajongói sokszor megismerhettek: élénkek, „ártatlanok”, gyönyörűek (a nők), akik a sebezhetőség homlokzata mögül harcolnak a férfiak uralta kultúrájuk ellen, párbeszédei zökkenőmentesek, és a könyvvégi „meglepetése” kényelmesen megjósolható, de ettől függetlenül számos élvezetet tud nyújtani. Izgalmat, drámát, humort, némi erőszakot, de azt is csak a cselekmény előremozdításához. Pratt egyszerre játszik rá az olvasó igazságérzetére, és azt is bemutatja, hogy az igazság kiharcolása sokszor nyomorult, néhol hálátlan küldetés. Az ellentétek, a személyes érdekek, az irigység, a féltékenység, mind-mind részei az atmoszférának. Ha szolgált is némi katarzissal, csonka volt ez az öröm. A teljes mértékű igazságszolgáltatás helyett részleges volt a gyógyír. (valószínű a folytatások miatt) Helyét, úgy gondolom Pratt életművének nem a legfontosabb vagy legjelentősebb darabjai között kell keresni, mert inkább az egyszerű szórakoztatásra való törekvésében rejlik inkább sikere.

Kókuszka >!
Scott Pratt: Egy ártatlan ügyfél

„- De tudod, mit mondok? Az egész rendszer egy őrület. Tíz éve minden áldott nap elutazom ebbe a bizarr világba, ami hazugsággal és csalással van tele. Tisztesség sehol. Egy beteges játék, ahol azok nyerik a legtöbbet, akik a legjobban hazudnak. És ezt hívják bűnügyi igazságszolgáltatási rendszernek. Ezt a roncsot. A vádlottak hazudnak és csalnak, a rendőrök hazudnak és csalnak, az ügyészek hazudnak és csalnak, a védőügyvédek hazudnak és csalnak, és a bírók pedig – Jézus, hadd ne folytassam! Az amerikai jogrendszer nagy szolgálatot tenne magának, ha az aktív bírók felét kivégeztetné ebben az országban, és elölről kezdene mindent újra…”
Joe Dillard hivatalból kirendelt védőügyvéd kifakadása a jogrendszer ellen, az igazságszolgáltatás korrupttá válása, az önző személyes érdekek előtérbe helyezése után csak egy vágya van, végre egy ártatlan ügyfél védelme. Olvasmányos, könnyen követhető, fontos üzenetet közvetít, de a stílusa miatt nálam a hatás elmaradt.

deen>!
Scott Pratt: Egy ártatlan ügyfél

Megint nem értem a női pszichothriler besorolást, de annyi baj legyen. Egy tisztességes, jól megírt krimit kaptam, ami kiválóan bemutatja a védőügyvédek és ügyészek világát. Mindenki csak nyerni akar, bármi áron. Szerencsére a mi főszereplőnk Dillard nem élvezi, amit csinál és ezért már az elején szimpatikussá válik. Tulajdonképpen egyetlen dolga a legtöbb esetben a halálbüntetés elkerülése. Miközben szegény ügyvédünk negyvenedik születésnapjára egy ártatlan ügyfelet kíván, több gyilkost is véd, és egyre inkább szeretne kiszállni. Kívánsága meghallgatásra talált, habár az események nem úgy alakulnak, ahogy igazán szerette volna. Többet nem is szeretnék elárulni, csak annyit, hogy nagyon csavarosan oldódik meg ez az ügy, és tényleg jól szórakoztam rajta. Remélem lesz folytatás, mert szívesen olvasnám.

kratas P>!
Scott Pratt: Egy ártatlan ügyfél

Remek volt, végig olvasmányos, a szereplők ügyesen lettek megalkotva és a csavar a végén igazán zseniális.

beasechoes P>!
Scott Pratt: Egy ártatlan ügyfél

Lehet elfogultan álltam neki olvasni, hiszen azt meg kell hagyni, hogy a borítója nagyon tetszetős számomra. Ezen kívül pár hete már kacsintgatott le a polcomról. Olvastam már jobbat a témában, mégis tetszett. Különösebben nem vártam sokat a könyvtől, így nem is okozott csalódást. Könnyen olvasható volt, rövid fejezetekkel, több szemszögből íródott. Nekem kellemes kikpacsolódást nyújtott. Egyszeri olvasásnak tökéletes volt. :) Viszont amiatt, mert nem volt túlságosab csavaros, így csak 4 csillagot tudok neki adni.

amy_air_s_book P>!
Scott Pratt: Egy ártatlan ügyfél

Hatalmas pacsi magamnak, hiszen egy irtó régen várakozó könyvet sikerült előtérbe helyeznem. Ez most mennyire volt jó élmény az már teljesen más tészta

Az első könyvfesztiválomon csaptam le erre a kötetre, akkor igen izgalmasnak véltem a fülszöveget, ami mit sem változott az évek során. Azonban a kivitelezés számomra laposra sikeredett. Kifejezetten egyszer olvasós élmény… egyetlen nagyon jó pontja a történetnek a végén levő “csavar”, ami szerintem fantasztikus lett. Az egyetlen momentum, ami ténylegesen javított a kötet megítélésén.

Olyan szempontból ajánlom, hogy nagyon gyorsan olvasható, viszonylag pörgős esemény szállal, távolságtartó szereplőkkel (legalábbis belőlem nem váltottak ki semmilyen érzelmet)… egyetlen kikapcsolódásra teljesen megteszi, de ebben a műfajban határozottan vannak jobb kötetek… Maximum, aki nagyon lightos történettel akar kezdeni eme zsánerben, nos nekik szintén “ajánlom”.

Nusee>!
Scott Pratt: Egy ártatlan ügyfél

Az ünnepek miatt kicsit elhúzódott az olvasás,de végre végre végre az utóbbi borzalmak után egy jó, és csavaros, egyértelműen nem fekete vagy fehér krimi. Pörgött a cselekmény, belenyúlt mindenbe, amibe lehetett. Belekevert mindenkit, még a jövő hetet is a cselekménybe :D @Calliope kedvéért igyekszem spoiler mentes értékelést írni :D
Nagyon szimpatikus volt az ügyvéd, de még a különleges ügynöknek is meg volt a maga bája. A Hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot sorozatra emlékeztetett. Nagyon jól lefesti a képet a bírók és a védőügyvédek közötti viszony, illetve a kerületi ügyészségek és a védőügyvédek között. A politika is belekotyog, és a bírók is elfogultak. Jól leírja ki hogyan kever a másik ellen, és hogy csak okosan a bíróság előtt, mert sose tudni egy családtag mennyire kattan be, és logikailag is rendbe volt a sztori.
Ennél többe nem merek belemenni, mert lehet, hogy elszólnám magam :D
Sose becsülj le egy sztriptízbár tulajdonos, maca kinézetű nőt. Zseniális.
És végülis a kedvenc védőügyvédünk mégis megkapja a hőn áhított ártatlan ügyfelet, csak nem úgy, ahogy elképzelte :)

Viktória_Erdei P>!
Scott Pratt: Egy ártatlan ügyfél

Többet vártam a könyvtől. A legjobban a rövid fejezetek tetszettek, így munka előtt is be tudtam fejezni egy fejezetet. A pszicho-thriller címke rajta van, de olvastam már jobbat is. A nyomozás része lehetett volna jobb, van valami hiányérzetem. Joe-t a vége felé egy kicsit felpofoztam volna, hogy miért beszél úgy a feleségével, ahogy. Csak segíteni akart, de ahogy a felszínre kerültek a családi gondok a múltból, egy kicsit megbocsátóbb lettem, de nem teljesen.

Kókuszka >!

De Baker úgy osztogatta a halálbüntetési indítványokat, mint az élelmiszerboltok a vásárlói kuponokat.

FreeAngel P>!

…elegem lett abból, hogy kiteszem a lelkem olyanokért, akik vagy nem érdemlik meg, vagy nem értékelik, elegem volt azokból, akik hazudnak és kihasználnak, és elegem volt abból, hogy azon görcsölök, hogy jól vagy rosszul cselekszem. Elegem volt mindenből.

Kapcsolódó szócikkek: Joe Dillard
tamii>!

-Ma éjjel megmentetted az életemet – mondtam, miközben a homlokomat simogatta.
– Tényleg? Hogyan?
-Amikor lezuhantam a töltésről, beütöttem a fejemet a kormánykerékbe. Nem voltam magamnál, de egy hang folyton azt mondta, hogy ébredjek fel. A te hangod volt. Felébresztettél, mielőtt megfulladtam volna.
Hozzám hajolt, és gyengéden megcsókolt.
– Mindig ott leszek, ha szükséged lesz rám, kedvesem – mondta. – Mindig.

pribrgre P>!

Elmosolyodtam ezen az ironikus helyzeten: egy mesemondó központ ilyen közel egy bírósághoz… Hatalmas sztorik hangozhatnak el mindkét helyen.

Első rész

FreeAngel P>!

– … magyarázza el nekem még egyszer ezt az egyezséget, ahogy oly ékesszólóan nevezte!
– Nagyon egyszerű – mondtam. – Egy idióta is könnyen megértheti.
– Arra céloz, hogy idióta vagyok?
    Semmi haszna nem lett volna, ha őszintén válaszolok a kérdésére, így inkább meg sem hallottam.

pribrgre P>!

A lelketlen bíró engem jelölt ki a védelmére. Az óradíjam egy százas volt, nagyjából annyi, mint egy sarki prostituáltnak.

Első rész

t_jeanette>!

Ez volt a nagyvenedik születésnapom, és nekem Johnny Wayne Neallel kellett foglalkoznom.

t_jeanette>!

Az utolsó képem Johnny Wayne-ről az, hogy végigvonszoltatja magát a termen, a könnyei patakokban folynak az arcán, rá a száját lezáró ezüstszínű ragtapaszra. De az még ennél is kellemetlenebb lehetett, hogy az őrökkel folytatott küzdelemben rettenetesen összegyűrődött a kezeslábasa.

BBetti86 >!

A törvényszéki pszichiáter, akit felkértem, hogy vizsgálja meg, azt mondta, narcisztikus, kórosan hazudozó, szociopata, és ezek még a jobb tulajdonságai.