A ​mesterlövész és a Farkas (Elit mesterlövész 3.) 3 csillagozás

Scott McEwen – Thomas Koloniar: A mesterlövész és a Farkas

Gil Shannon, a haditengerész mesterlövész új feladatot kap a CIA-től: el kell kapnia a hírhedett csecsen terroristát, a Farkast.
Miután az első összecsapásban, Párizsban Shannon majdnem az életével fizetett egy apró figyelmetlenségért, el kell fogadnia az orosz titkosszolgálat különleges egységének a segítségét. Gil orosz útlevelet és személyazonosságot kap, és mellérendelik társként a specnazos Ivan Dragunov őrnagyot.
Ketten üldözni kezdik a Farkast Dél-Európán, Isztambulon és a Kaukázuson át, aki kemény, agyafúrt ellenfélnek bizonyul.
Megismerhetjük a CIA belső világát és a legmodernebb technikai eszközöket is.

Csak isten képes megítélni, igazuk van-e a terroristáknak, vagy sem. A mi dolgunk megoldani, hogy találkozzanak.
-ismeretlen haditengerészeti SEAL

Eredeti cím: The Sniper and the Wolf

Eredeti megjelenés éve: 2015

GABO, Budapest, 2016
344 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634063230 · Fordította: Molnár György
GABO, Budapest, 2016
244 oldal · ISBN: 9789634064107 · Fordította: Molnár György

Scott McEwen – Thomas Koloniar: A mesterlövész és a Farkas

Pasikönyv. Igaz, messze a legostobább, amit csak életemben olvastam ebből a kategóriából. Mivel ez egy hihetőnek szánt történet, csak arra tudok gondolni, hogy szellemileg nagyon durván retardok képesek elhinni.
Irreális benne minden cselekmény, a párbeszédek hitványak, a karakterek laposak, mint egy fehér papírlap és pont olyan színesek is.
Mindezek tükrében felmerülhet, hogy akkor mire föl adok rá én (!!!) három csillagot.
Az okok:
– amennyiben elsiklunk a fölött, hogy mennyire szürreális,
– ha nem igényeljük különösebben a logikát,
– ha elfogadjuk, hogy egy igazi ámerikai SEAL-kommandós és egy Specnazos (orosz ellenpárja), korlátlan számú igen súlyos sérülés mellett is harcképes marad,
akkor roppantul jó szórakozást biztosít.
(Én magam is nagyon kedvelem az Expendables-trilógiát, ami ennek a tökéletes filmes párja. Ott azért annyi előny van, hogy meg se próbálják azt sugallni, hogy ez megtörténhet a valóságban.)
Egy szóval: elképesztően gagyi történetvezetés mellett roppantul szórakoztató élmény.
Már maga, ez a kettősség indukálhat némi érdeklődést!

Balázs_Erőss>!

– Ezért veszítettetek Vietnamban! Nincs meg a kurázsitok a háborúhoz!
Gil csúfondárosan elmosolyodott:
– Te, figyelj csak! Nem emlékszem pontosan, hol is tartották Afganisztánban az orosz győzelmi díszszemlét?

Balázs_Erőss>!

– Mi a gond? Talán csak nem egy orosz műholdra van szükségünk a kutatáshoz?
– Nem hiszem, hogy a Szputnyik megfelel a feladatra! Grúziában majd lesz alkalmad, hogy elbűvölj!