Világítsd ​be! Fotózd le! Retusáld! 4 csillagozás

Kövesd nyomon egy kép készítését a stúdiómunkától a megjelenésig!
Scott Kelby: Világítsd be! Fotózd le! Retusáld!

Amit ​még eddig soha senki nem mondott el neked … a portréfotózás 'know how'-jának mindhárom szempontjáról, amiből megtanulhatsz lenyűgöző portrékat készíteni. (Megjegyzés: és itt egyáltalán nemcsak a világításról van szó.) Scott Kelby a világ egyik vezető fotóskéziköny-szerzője, főszerkesztője és kiadója a Photoshop User és kiadója az éppen nemrég megjelent Light It magazinnak, megújította a módszert, hogy hogyan kell olyan világítástechnikai könyvet írni, mely az egész folyamatot bemutatja, elejétől a végéig. Itt mindent megtalálsz a megvilágítás beállításától (az összes felszereléssel együtt) a felvétel készítésén át (beleértve a fényképezőgép beállítását és a kontakt másolatokat) minden olyan részletig, amelyet a legtöbb kiadvány nem mer megmutatni az utólagos feldolgozást és utómunkálatokat Photoshopban. A könyv új megvilágításban, nagyméretű fotók segítségével mutatja be a stúdiófotózás titkait. Itt nincsenek vázlatok és mindenféle háromdimenziós modellek, itt ténylegesen,… (tovább)

Perfact-Pro, 2012
238 oldal · ISBN: 9789639929210 · Fordította: Kerekes Andrea, Baráth Gábor

Petrus601>!
Scott Kelby: Világítsd be! Fotózd le! Retusáld!

Scott Kelby: Világítsd be! Fotózd le! Retusáld! Kövesd nyomon egy kép készítését a stúdiómunkától a megjelenésig!

Még mindig…sőt most már egyre jobban odavagyok ezért az emberért! :D
Nagyon jó volt ez a könyv! Imádtam, hogy lépésről lépésre voltak bemutatva a dolgok, hogy mégis mi, hogy készül a stúdióban és az utómunkálatokban..:) Néha egyszerűbb, mint azt az ember gondolná..:)
Akit érdekel ez a témakör, annak ajánlom a könyvet, nekem bejött.:) Tuit előveszem még párszor.:)

Gabber777>!
Scott Kelby: Világítsd be! Fotózd le! Retusáld!

Mindig egy ilyen szemléltető könyvre vágytam a lámpák és vakuk beállításához! A Photoshop része szerintem kicsit eltúlzott, mert véleményem szerint azért nem árt ha marad valami természetes része is a modellnek a képen, de tanulni nagyon jól lehet belőle! Ajánlom a stúdiótechnikával ismerkedőknek!

koppy>!
Scott Kelby: Világítsd be! Fotózd le! Retusáld!

Bár számomra nem teljesen ismeretlen ez a terület, mégis tudott 1-2 új dolgot mondani. Nagyon hasznos útmutatók vannak benne a kezdők és haladók számára is, és mindez közvetlen, érthető stílusban. Csak ajánlani tudom mindenkinek, akit kicsit is foglalkoztat a téma.