A ​digitális fotós könyv 3. 14 csillagozás

Scott Kelby: A digitális fotós könyv 3.

Ez ​a könyv egy zseniális alapelvre épül. A szerző így írja le: Ha együtt fotóznánk valahol, és azt kérdeznéd tőlem: Hé Scott, ha nagyon lágy és előnyös fényt szeretnék a modellen milyen távol helyezzem tőle ezt a softboxot?, akkor nem kezdenék bele egy kiselőadásba a vakuarányokról és a fényveszteségről. Egyszerűen csak azt mondanám: Vidd olyan közel a modellhez, amennyire csak tudod, anélkül hogy belógna a képbe. Ugyanazokat a tippeket, tanácsokat és technikákat adom át, amelyeket én tanultam az évek során a legjobb profi fotósoktól, mintha egy barátommal fotóznánk részletes technikai magyarázatok és szakzsargon nélkül."
Minden egyes oldal egyetlen, a fotóidat jobbá tevő témát jár körül. Minden lapozás után egy-egy újabb profi beállítással, eszközzel vagy trükkel ismerkedsz meg, amelyek segítenek a képeidet kiállítható minőségűvé tenni. Ha már eleged van abból, hogy a képeid az „elmegy” kategóriába tartoznak, ha meguntad azt, hogy akárhányszor belenézel egy fotósmagazinba,… (tovább)

Perfact, Budapest, 2009
232 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639929074 · Fordította: Magócsi Márton

julcseee P>!
Scott Kelby: A digitális fotós könyv 3.

Ez első két részhez hasonlóan ezt is nagyon szerettem, még mindig nagyon sok hasznos infóval tud szolgálni. És még mindig bírom a humorát :)

AlexSandra>!
Scott Kelby: A digitális fotós könyv 3.

Alapozás után, felkészülés, mi egymás. Picit Nikon, Canon párti holott a Pentax, ami nekem van szintén jó kis gép. :)
Vannak jó trükkök, sokat lehet tanulni a digitális fotósorozatból. De még mindig tágítható a tudás.

koppy>!
Scott Kelby: A digitális fotós könyv 3.

Scott Kelby könyvei a világon a legjobb útmutatók, amit egy fotós a kezébe kaphat. Érthető és közvetlen stílusa miatt nemcsak könnyen érthető, de kifejezetten szórakoztató is. Lehet az ember ekzdő, vagy akár profi fotós, Kelby mindenkinek jó tanácsokkal szolgál. Egyetlen negatívuma a sorozatnak, hogy gyakran ismétli magát. Talán jobb lett volna, ha 1-1 témában ír 1-1 könyvet, nem mixelve. De ez csak az én véleményem.