Földmágia 4 csillagozás

Segédkönyv boszorkányoknak. A természeti elemek mágikus kézikönyve
Scott Cunningham: Földmágia

Scott Cunningham a 20. századi természetmágia egyik úttörője. Neki köszönhetően ismét mindennapi életünk részévé válhatnak őseink és a természeti népek rítusai. Miért ne használhatnánk fel a természet végtelen erejét annak érdekében, hogy jobbá tegyük, segítsük önmagunk és mások életét? A természetmágia egyszerű és hatékony. A hozzá szükséges eszközök megtalálhatók a természetben és mindennapi környezetünkben. E könyv bemutatja, hétköznapi gondjaink megoldásában hogyan használjuk fel a világmindenség energiáját. Ráébreszt arra, hogy minden, amit megérintünk magunk körül, amit belélegzünk: él. A köny lapjait megtöltő varázslatok csupán a természet varázslatait próbálják kicsiben megismételni.

Eredeti megjelenés éve: 1983

Édesvíz, Budapest, 2002

eeszter>!
Scott Cunningham: Földmágia

Scott Cunningham: Földmágia Segédkönyv boszorkányoknak. A természeti elemek mágikus kézikönyve

Azt gondoltam, hogy sokkal élmény-szerűbb lesz ez a könyv, de inkább recept-jellegű. Persze hasznos lehet, de azért száraznak éreztem.

aled>!

…vedd le rólam a fájdalmat, hogy szabad lehessek.

aled>!

Az óhaj szeszély: a szükséglet mélyről fakad, fontos, és az egész személyiséget átható állapot.

aled>!

…a jövőbelátás során a jövőbe pillantunk, és lehetséges eseteket látunk.

aled>!

…egy idő múlva magabiztosan jársz ezen az úton, tudod,
hogy merre lépj és mit kerülj el.

aled>!

A fekete mágiának is mindig megvan a maga velejárója…

aled>!

Ez pontosan az, aminek hangzik…

aled>!

A szimbólumok megtalálnak téged.

aled>!

Mivel az erő mindig velünk van, néha megmutatja magát. […]
A hirtelen lehülő levegő átjárja egész testedet, remegsz, félelem
vagy megkönnyebbülés fog el.