Árnyasvölgy (Avatár 1.) 26 csillagozás

Scott Ciencin: Árnyasvölgy

Az Elfeledett Birodalmak földjén három bukott és száműzött isten, Bane, Mystra és Helm bukkan fel. Céljuk – hogy a Sors Kőtábláinak megszerzésével helyreállítsák hatalmukat – a világ számára a pusztulást jelentheti. Egy titokzatos amulett birtokában e sötét időben kel útra négy kiválasztott, hogy a bölcs Elminster tanácsát kérje, majd megvívja harcát múltjával és végzetével. Az árnyasvölgyi küzdelem – halhatatlanok, halandók és szörnyek csatája – elkerülhetetlen, s félő, hogy idővel maga a lázadó természet dönti majd el…

Más néven, más címmel is megjelent: Richard Awlinson: Árnyasvölgy

Eredeti megjelenés éve: 1989

Delta Vision, Budapest, 2005
368 oldal · ISBN: 9637041397 · Fordította: Hoppán Eszter, Kornya Zsolt

Mydgard>!
Scott Ciencin: Árnyasvölgy

Ez egy nagyon király sorozat, nekem nagyon bejött. Érdekes és izgalmas történet, nem igazán értem a negatív kritikát, szerintem alap Forgotten Realms rajongóknak.

Láttam már egy ilyen „istent”, és cseppet sem vagyok benne biztos, hogy nem nagy hatalmú holdkórosok-e egytől egyig!

– Valóságos istennő! – kiáltotta Adon.
– Ha gondolod, hogy kilyukasztott tüdővel is tovább tudod zengeni a dicséretemet, folytasd csak nyugodtan!
– És milyen szemérmes!

– Ez az igazi élet, ugye, Cyric?
Együgyű örömök együgyű emléknek, gondolta Cyric, de csak egy vigyorral meg egy egészséges „igen!”-nel válaszolt.

– Adon – mondta a lány, és tetőtől talpig végigmérte.
– Kedvesem!
A következő pillanatban a padlón találta magát; akkora ütést kapott a fejére a tálcával, hogy a füle még egyre csengett tőle.

Cyric a fejét csóválta. Az ostobák! Meghalnak egy istenért, aki le se köpi őket.

Tegnap éjjel hiába keresett másik varázslót. Az a néhány mágus, aki érdeklődött a kaland iránt, mind igen lelkes volt ugyan, de nem túl tapasztalt. Az egyikük még a saját házát is a fejére gyújtotta, hogy a hozzáértését bizonyítsa.

– […]Az a hájas vén keselyű mestere a papírok hamisításának. Egy menlevélre is szükségünk lesz.
Kelemvor egy erszény aranyat hajított oda Adonnak.
– Ez bőven fedezi a költségeket. A te ártatlan képeddel nem jelenthet nagy gondot a vén disznó meggyőzése.

Avatár sorozat · Összehasonlítás