Ha ​már a testbeszéd sem működik (Dilbert) 18 csillagozás

Scott Adams: Dilbert – Ha már a testbeszéd sem működik

Dilbert, ​a félrecsapott nyakkendőjű briliáns számítógép-programozó hazánkban is sokakat meghódított már. Ebben a kötetben Scott Adams szellemesebbnél-szellemesebb képkockáiban Dilbert, Dogbert és a többi jól ismert karakter mellett egészen bizarr lények is feltűnnek: a férfigyűlölő pr-szakember, a sárszállítmányozó mocsárlakók brigádja, a marketinges, aki kedvtelésből sorozatgyilkosnak álcázza magát – mind egy olyan világot figuráznak ki, amelynek bárki részese lehet, akit a munkaerőpiac korszelleme egy kicsit is magába szívott.

Scott Adams képregényeiből mindent megtudhatsz a már eleve kudarcra ítélt projektekről, a hűtlenül kezelt cégfelvásárlásokról, a csapatbomlasztó tréningekről és egyéb haszontalan hivatali kezdeményezésekről, mint például a vécélehúzó-tervezőverseny.

A Dilbert képregények több mint 2000 újságban jelennek meg világszerte. Scott Adams Dilbert-könyvei pedig egymást szorítják ki a világ vezető sikerlistáiról. A Magyarországon újrainduló… (tovább)

Nyitott Könyvműhely, Budapest, 2008
128 oldal · ISBN: 9789639725317 · Fordította: Bánföldi Tibor

Scott Adams: Dilbert – Ha már a testbeszéd sem működik

a mű hozza a szokásos Scott Adams színvonalat.
Elolvasva mindig abban reménykedem, hogy nem vagyok és sosem leszek olyan főnök, mint itt a Főnök.
A férfigyűlölő supervisor miatt plusz fél csillag :)

rekucimucika
Scott Adams: Dilbert – Ha már a testbeszéd sem működik

Cím alapján döntöttem, hogy ez engem érdekel, kell nekem, elolvasom. Elolvastam, nem volt rossz, de igazából tökéletesen meglettem volna nélküle. Utólag bánom, hogy pénzt adtam ki érte (még ha „csak” 500 forintot is), de megértem azokat, akiknek tetszik, mert viccesnek vicces.

Sceurpien I

ha ha ha
hi hi hi
hu hu hu
he he he

(vagy valami hasonló… Picasso-Appolinaire után szabadon)

Scott Adams: Dilbert – Ha már a testbeszéd sem működik

Volt benne egy-két erőltetett és fárasztó poén, de a kötetben található dolgok többsége nekem nagyon tetszett. Ideális kikapcsolódás volt egy könyvheti fa alatt ücsörgés mellé.

Traclon
Scott Adams: Dilbert – Ha már a testbeszéd sem működik

Egy az egyben mintha csak a régi munkahelyemről mintázták volna! :))
(persze a jelenlegivel is sok hasonlóságot vélek felfedezni, még ha nem is annyit….)

Miyakobaba

Jók a karakterek.
De az eddigi Dilbert olvasmányaim közül ez tetszett a legkevésbé.

Tigrincs P

– Remek dolog ez a szólásszabadság, mert nyugodtan kritizálhatom a kormányt.
– Azonnal ki lennél rúgva.
– Mármint munkaidő után.
– Akkor is ki lennél rúgva.
– És a fánk iránti rajongásomnak adhatok hangot?
– Persze. Szabad országban élünk.

Nofrit

Néha mikor valami örömteli dolog jut eszembe, mondjuk, hogy „szeretem a csokit”, az arcomon az áll: „Elástam egy házaló ügynököt a pincében.”

Tiger205

– A vezér úgy döntött. hogy növelni kell az egy alkalmazottra jutó árbevételt, ezért ki vagy rúgva, és vissza vagy véve alvállalkozóként.
– A múlt héten még az volt, hogy csökken az alvállalkozók száma. Felmondtad a szerződésem és felvettél alkalmazottnak.
– Látom, máris belekényelmesedtél a zsíros kis állásodba.

Brigi007

– Egyik fülemen a mobilom, a másikon meg a vezetékes lóg. Közben e-maileket olvasok, sürgős üzeneteket küldözgetek, a személyi hívóm villogni kezd, és ekkor belép a főnököm!
– Tudod, mitől olyan izgalmasak a munkahelyi sztorijaid?
– Mitől?
– Semmitől.

Tiger205

– Miből áll a jelenlegi végkielégítési csomagunk?
– Átteszlek egy rosszabb munkakörbe, ahonnan felmondás nélkül távozol.
– Nekem ez nem tetszik.
– Mások is mondták már.

Férfigyűlölő supervisor

– Ki vagy rúgva, amiért férfi vagy!
– Még soha senki nem szólított férfinak. Ez életem legboldogabb napja!
– TILOS ÉLVEZNI AZ ÉLETET!
– FÉRFI VAGYOK!

Brigi007

A múlt évben a munkatársaim többsége drága és sikertelen projekteket irányított. Én pedig mást sem csináltam, csak kávézgattam. Ha gazdasági szempontból nézzük, akkor én vagyok a legjobb munkaerőd. Figyelj és okulj!

Brigi007

A testem számos nyelven beszél, mindazon túl, ami a számon kijön. Az ébredés utáni órákban a térdem például egy távoli törzs különleges kattintós nyelvén szól hozzám. A hangja némiképp szarkasztikus, feltételezem, hogy gúnyolódik.

Brigi007

És egy néma délelőtt után, az első néhány szavam úgy hangzik, mint valami pokoli fenyegetés.

Én: Végeztél ezzel?
Ahogy ők hallják: Kibelezlek, és a Sötétség Birodalmába küldöm a lelkedet!

Bevezetés

Brigi007

– Juci, foglald le nekem a tárgyalót az év összes napjára, hátha egyszer még kelleni fog.
– Elkéstél. Egy másik szociopatának ugyanez jutott eszébe, és megelőzött.
– Utálom, hogy én vagyok a legcsigább szociopata.