Szabálybarát 0 csillagozás

Helyesírási gyakorlóanyag
Schwalmné Navratil Katalin: Szabálybarát

A Szabálybarát felső tagozatos tanulók számára készült, de remélhető, hogy az ambiciózusabb alsó tagozatosak sem riadnak meg a könnyebb feladatoktól. A feladatgyűjtemény egyes fejezetei, pontjai hasonlók vagy akár egyezők az írd füllel! című könyv néhány fejezetével, feladatával. (Megjelent a Calibra Kiadó gondozásában.)
Az írd füllel! fonémahallási-képességfejlesztő program, ami a helyesírás alapozását segíthető. (Társszerzőként részt vettem a könyv írásában.) A logopédiai szemléletű képességfejlesztés mellett indokolttá vált a feladat továbbgondolása, de leginkább olyan gyakorlatok összeállítása, amelyek a nyelvtani szabályokra több érintkező ponton utalnak, illetve kiegészítik azokat.
Bár mind a két könyv önmagában is használható, mégis ajánlatos először az írd füllel! címűt, majd azt követően a Szabálybarát jelen feladatgyűjteményt feldolgozni.
Ez a „kétlépcsős" megoldás különösen akkor ajánlható, ha a helyesírás-gyengeség súlyosabb formáit kell oldani.

Nodus / Tárogató, Budapest-Veszprém, 2002