Friedrich ​István 0 csillagozás

100 éve történt az őszirózsás forradalom
Schutzbach Csaba: Friedrich István

1918. ​októberétől 1919. nyaráig az 1100 esztendős magyar államiségot olyan támadások érték, melyek a mai napig éreztetik hatásukat. A hazáját és saját társadalmi osztályát is eláruló gróf Károlyi Mihály a Szent Korona Országainak egyik sírásója lett.

Abban a vészterhes időszakban a baloldal által a magyarsággal szemben elkövetett bűnök elévülhetetlenek, hiszen felforgató tevékenységük eredményeként jelentős bomlás következett be a nemzet életében.

Ennek az ellentmondásokkal és végzetes sorscsapásokkal teli történelmi időszaknak az egyik politikai egyénisége volt Friedrich István: megalkuvást nem tűrő keresztény, rendíthetetlen antikommunista, meggyőződéses legitimista, akit egész életében a magyarság jövőjébe vetett töretlen hit vezetett. Rövid miniszterelnökségének időszakában kormánya érvénytelenítette az első vörös rémuralom rendeleteit, életét aztán az 1945 utáni második kommunista diktatúra börtönében fejezte be 1951. november 25-én.1990-ben a büntetését… (tovább)