A ​kert élő díszei 0 csillagozás

A növényalkalmazás tudománya
Schmidt Gábor (szerk.): A kert élő díszei

Mit ültessek a kertembe? Azt szeretném, ha minden évszakban szép lenne, hogy ne kelljen öltözni, hogy bírja a túl magas talajvizet, hogy sok örökzöld legyen benne, hogy legyen elég árnyék, hogy tavasztól őszig nyíló virággal legyen tele, hogy ne kelljen állandóan nyírni, hogy eltakarja azt a nagy falat, hogy legyen benne különleges fenyő, hogy… Számtalan kívánság és számtalan adottság. Az egyik kert az Alföldön van, a másik a hegyekben, vagy a vízparton, ehhez közel van az autóút, azt nem lehet öntözni, ennek agyagos a talaja, a másiké meg csupa homok. Meg lehet találni azokat a növényeket, amelyek éppen abban a kertbe valók? A szerzők igennel válaszolnak. Ismertetik a növényalkalmazási alapelveket, amelynek alapjául a természetes növénytársulások szolgálnak. A különböző rendeltetésű kertek növényanyagát pedig azokból a táblázatokból lehet kiválasztani, amelyek olyan sokfélék és olyan sokszínűek, mint maguk a kertek, parkok.

Mezőgazdasági, Budapest, 1988
250 oldal · keménytáblás · ISBN: 963232465X

Márk Gergely: Kis rózsakönyv
Ticsénszky Marianna: Virág a házban és a ház körül
Jécsai László: Hogyan készítsük el virágos kertünket
Balla András: Ősztől őszig a kertbarátoknál: a dísznövényekről és a kertépítésről
Pócs Tamás: Kultúrnövények 1.
Jeszenszky Árpád: Oltás, szemzés, dugványozás
Kay Maguire: Szobanövények gondozása
B. Kéry Ilona: Kertem
Barry Ambrose: Kerti virágok
Balázs Erzsébet – Boros Anikó – Hajdu Zsuzsanna – Henn László – Kiss Marcell – Nagy Árpád – Szabó Péter – Szíjártó Péter – Váczi Imréné – Zsoldos Márton (szerk.): Nagy dísznövénylexikon