Varázslatos ​madárvilágunk 8 csillagozás

Magyarország legismertebb madarai
Schmidt Egon: Varázslatos madárvilágunk

A „Fák és cserjék” c. nagysikerű könyv folyatása a madárvilágot mutatja be olvasóinak.

Az idén Kossuth-díjjal kitüntetett szerzőnek körülbelül 70 műve látott napvilágot, amely az állatokról, elsősorban a madarakról szól. Számos könyvében hitet tesz a „nagybetűs” természet, a madárvilág megóvása mellett.
A könyv illusztrátora Budai Tibor grafikus, aki immár több mint négy évtizede vesz részt kiállításokon az állatokat életszerűen megjelenő realista képeivel.

A madarak életéből ellesett ritka pillanatok valódi élményt nyújtanak a könyv olvasóinak.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Élővilág Műszaki

Műszaki, Budapest, 2009
172 oldal · ISBN: 9789631643886 · Illusztrálta: Budai Tibor

Dita_Sterk_van_Ziel P>!

Schmidt Egon: Varázslatos madárvilágunk Magyarország legismertebb madarai

Amikor még könyvtárba jártam , sokszor kölcsönöztük ki a könyveit .Leginkább A lombkorona élővilágát, Nádasok élővilgát és Az erdők élővilágát szerettem, de a többi madárismeretterjesztő könyveit is szívesen lapozgattam.
Emlékszem általános iskolában egyszer meghívták Schmidt Egont és előadást, vetítést tartott nekünk. Ahogy írom az értékelést jönnek elő az emlékek.
A könyvet gyorsan ki lehet olvasni, mert nagyon sok szép rajz, illusztráció van benne és egy kevés kis szöveges ismertető. Ami kevés, de lényegre törő.
Lényegében ,mintha egy madárszótár lenne , aminek köszönhetően be tudjuk azonosítani a környékünkön élő madarakat.

m6tika >!

Schmidt Egon: Varázslatos madárvilágunk Magyarország legismertebb madarai

Remek kiadvány. Gyönyörű rajzolt képeket kapunk mindegyik fajról, pár alap adatot, és rövid leírást az életmódjukról. Ebből leginkább felismerni tanulhatjuk meg az egyes fajokat, mert annyira nem részletes, hogy elmélyedjünk valamelyikben.
Jókat mosolyogtam a hangjaikat leíró hangutánzó szavakon. Az az érzésem, hogy ha az ember nem ismeri a konkrét hangot – ahogy a legtöbbnél én se – , akkor az itt írtak alapján nehezen tudja elképzelni, majd az alapján beazonosítani. Így ha esetleg hallok egy madárhangot, töprenghetek, hogy ez most vajon a „kip-kip-kip” vagy a „klüp-klüp-klüp”.

Kriana>!

Schmidt Egon: Varázslatos madárvilágunk Magyarország legismertebb madarai

Igazán szép, gondosan megszerkesztett, színes kiadvány, amely röviden, de lényegre törően mutatja be hazánk 160 legismertebb madarának jellemzőit, élettani sajátosságait, szokásait.
És mindezek mellé gyönyörű, részletgazdag rajzok társulnak, ami külön plusz pont, mert segítségével akár a kertben csipegető madarakat is könnyen be tudom azonosítani.

szabina_b_90>!

Schmidt Egon: Varázslatos madárvilágunk Magyarország legismertebb madarai

Kiderült, hogy rengeteg madár nevét ismerem csak, a külsejét nem. Egyébként sem vagyok otthon ebben a világban, kimondottan tartok szinte mindentől, aminek szárnya van, de jól esett most végiglapozni ezt a könyvet és gyönyörködni benne.

Kihívás miatt olvastam egyébként a barkóscinege kapcsán.

Barkóscinege – nem cinege, a timáliák egyetlen hazai képviselője. A nagyobb nádasokban mindenütt megtaláljuk, jelenlétére rendszerint csilingelő hangja hívja fel a figyelmet. … Hosszú farkukról és sűrűn hallatott hangjukról reptükben is könnyű felismerni őket.

Vas Zoltán – Fuisz Tibor – Privigyei Csaba – Tóth László: Hazai ragadozó madaraink felismerése, vedlése, kor-és ivarhatározása
Haraszthy László: Énekesmadarak
Lars Svensson – Killian Mullarney – Dan Zetterström: Madárhatározó
R. T. Peterson – G. Mountfort – P. A. D. Hollom: Európa madarai
Keve András: Madarak 1.
Christopher J. Humphries – Esmond Harris – Peter Holden – Anthony Wootton: Természetbarátok zsebkönyve
Volker Dierschke: Milyen madár ez?
Hámori Dániel – Csörgő Tibor (szerk.): Magyarországon előforduló bagolyfajok határozása és gyakorlati természetvédelme
Vida Péter: Csodálatos kutyák
Haraszthy László (szerk.): Magyarország madárvendégei