Tarkabarka ​állatvilág 3 csillagozás

Schmidt Egon – Tarnay Katalin – Veress István: Tarkabarka állatvilág

Mitől ​tarkabarka az állatvilág?
A kérdésre könnyű válaszolni.
Charley-nél „viziteltem”, s bár látogatásomat előre jeleztem, a nevezett mégsem fogadott szívesen. Lakótársai: Szuzi és Sziszi berendezési tárgyai: autógumik, trapézok. Ezek jelentik megszokott környezetét, személyem semmiképpen nem tartozott oda. Mit tett Charley, hogy értésemre adja nemkívánatos vendég vagyok nála? Azt tette, amit ő tehetett, és úgy tette, ahogy az előre tőle várható volt. Makogott, földhöz verte a kereket, a szájában összegyűjtött cseresznyemagokkal bombázott, sőt kísérőmet – pedig ő nem merészkedett túl közel – almával dobálta. (Nagyon pontosan célzott.)
A budapesti Állatkert csimpánzáról van szó, aki bár a föld értelmes lényeinek ranglistáján előkelő helyet foglal el, mégiscsak emberszabású, és nem ember módjára viselkedett. Tőle ez várható, hiszen a saját portáját védte, ahogyan ezt teszi a csalogány is a maga módján. Mindegyikük másként.
Más a csimpánz és más a… (tovább)

Minerva / RTV, Budapest, 1981
214 oldal · ISBN: 9632232119 · Illusztrálta: Muray Róbert, Sajdik Ferenc

krlany I+SMP
Schmidt Egon – Tarnay Katalin – Veress István: Tarkabarka állatvilág

Iszonyatosan sokat forgattam. Rengeteg „állatos” könyvet ajánlott nekem, többek között Konrad Lorenz Salamon király gyűrűjét is.

Chiara

Ranglista nélkülünk!
Sajátos ötlet: amerikai pszichológusok összeállították a föld értelmes lényeinek intelligencia-rangsorát. Íme az első tíz helyezett:
1. defin
7. farkas
8. ló
9. patkány
10. holló
A rangsor tudományos értéke persze enyhén szólva vitatható. Annál is inkább, mert az ember, a „homo sapiens” egyáltalán nem szerepel a legértelmesebb élőlények között.
Igaz, ha jól meggondoljuk, az ember időnként valóban úgy viselkedik, mintha a saját ellensége lenne. (………………….) Ilyen értelemben tényleg úgy tűnik, mintha nem lenne túlságosan intelligens.

153

Chiara

Január
31 napos.
Janus római isten nevéből, vagy a latin ianus (ajtó) szóból származik.
Régi magyar neve: Vízöntő, vagy Nagyboldogasszony hava.

Kapcsolódó szócikkek: január