Csodálatos ​madárvilág 12 csillagozás

Légből kapott igaz történetek
Schmidt Egon: Csodálatos madárvilág Schmidt Egon: Csodálatos madárvilág

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Új Ember, Budapest, 2015
Anno, Budapest

Amrita I>!

Schmidt Egon: Csodálatos madárvilág Légből kapott igaz történetek

Valaki írta hogy inkább lexikonszerű, mi mégis első betűtől az utolsóig olvastuk. Így is teljesen élvezhető, mivel nem száraz fajleírások, hanem szokás szerint anekdotázik is a szerző. Borzasztó érdekes olvasni már csak azért is, hogy mi minden változott meg Schmidt Egon fiatalkora óta a természetben. Sajnos főként szomorú változások ezek: amikor elsorolja, mi hol élt, ami már nincsen ott. Eltűnt a kövirigó, megritkult a vízirgó, és még annyi más. Tudománytörténeti érdekesség is, hiszen a Madártani Intézet ma már nem működik, helyette civilszervezetként a Magyar Madártani Egyesület végzi nagyjából ugyanazt a munkát, illetve sokat változtak a kutatási módszerek. Csapóhálót és hátizsákból előszedett hívómadarat ma már senki nem használ. De van benne egy egész csomó időtálló ismeret is, és az a kedves, szeretetteljes hangvétel, amiért mindig érdemes elolvasni Schmidt Egon könyveit. Isten éltesse még sokáig Egon bácsit! :)

Petra027>!

Schmidt Egon: Csodálatos madárvilág Légből kapott igaz történetek

Információban igen gazdag könyv. Jó volt olvasni és az erdőt, mezőt járni olvasás közben. Csak azt sajnálom, hogy számos madárhangot már nem hallani, amelyet a szerző emleget illetve, hogy azokat talán már sosem ismerhetjük meg.

Lynella>!

Schmidt Egon: Csodálatos madárvilág Légből kapott igaz történetek

Nagyon hasznos és tartalmas könyv. Látszik, hogy nem csak úgy megírt könyv, hanem Schmidt Egon madarak iránti szeretete szinte leugrik a lapokról.

lamucat>!

Schmidt Egon: Csodálatos madárvilág Légből kapott igaz történetek

Egy ilyen könyvet nem úgy olvasunk általában, mint egy regényt, elejétől végéig, hanem ha egy-egy madárról akarunk valamit megtudni, akkor azt a részt nézzük meg. Nagyon szeretem ezt a könyvet is így használni, ha nemcsak a madárhatározók hivatalos leírásaira vagyok kíváncsi egy madárral kapcsolatban, hanem az életmódjáról is többet szeretnék tudni.
Nos, tegnap a kuvikról szóló részt lapoztam fel, ahol más bagyolfélékről is ír, és meglepődve olvastam, hogy Schmidt Egon Fekete István általa (is) örökszépnek nevezett regénye, a Hú főszereplőjét gyöngybagolynak azonosítja! De nem! Én most olvstam éppen, még friss az élmény, Hú egy uhu!!

Petra027>!

A bölömbika a nagy kócsagnál kisebb, zömök termetű, sárgásbarna alapon feketén mintázott tollazatú, rejtett életet élő gémféle.

18. oldal - Schmidt Egon: Csodálatos madárvilág (Új Ember, 2015)