Bodzavendéglő 13 csillagozás

Schmidt Egon: Bodzavendéglő

„A bodzabokor érett termésével olyan, mint egy vendéglő, ahol az asztalok mellett éhes emberek ülnek – gondolta Andris. Bodzavendéglő! Így fogom hívni ezután, hiszen enni és lakni is lehet benne.” Kik járnak ebbe a vendéglőbe? A zöldike, a barátka, a seregély, a vörösbegy, a kerti poszáta, a cinege és még sokféle madár. Ők a lakói és kosztosai a bodzabokornak. Életüket, szokásaikat ismeritek meg ti is ebből a könyvből. A sok színes kép bemutatja a madarakat. Ha találkoztok velük a természetben, felismeritek őket. De addig is jól nézzétek meg őket a képeken, Budai Tibor kedves, mesei, madarakat szerető rajzain!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mit mesél a természet Móra

Móra, Budapest, 1982
32 oldal · ISBN: 9631126234 · Illusztrálta: Budai Tibor

Chöpp >!
Schmidt Egon: Bodzavendéglő

Nagyon sokszor elolvastam. Béke és nyugalom és vidámság kísérte, amikor kezembe vettem újra és újra. Már nem tudom, kitől kaptam (gyanítom Anyától vagy Keresztanyutól), de hála és köszönet érte!

Paulina_Sándorné P>!
Schmidt Egon: Bodzavendéglő

Aranyos kis történet a kertekben feltűnő madarakról. Egy pár, a történetben szereplő madár nálunk is megfordul az etetőben. :-) Szépek a rajzok.

Amrita I>!
Schmidt Egon: Bodzavendéglő

Helyes könyv, gyönyörű rajzokkal. Nagyon szerethető. Szakmailag a kép néha többet mondott a szövegnél, hozzátett, megmutatta a vonuló lúdcsapatot meg a vörösbegy fiókját, viszont az énekesrigó fészkét nem ábrázolta jól. Schmidt Egon kedves stílusát szeretem. A párommal felolvastuk egymásnak esti mesének! :)

Fainthoar>!
Schmidt Egon: Bodzavendéglő

Veszprémi kóborláson találtuk egy szekérnyi könyv között, és nyaralás alatt gyorsan el is olvastam. Nagyon tetszettek az illusztrációk, meg amúgy a szöveg is, tipikus példája az okos ismeretterjesztésnek.

Gáborr_Nagy>!
Schmidt Egon: Bodzavendéglő

Aranyos és okos könyv, gyermekeknek szánva. Egy kisfiú beszélget a bodzabokorral, megbeszélik, milyen madarak jönnek enni és fészkelni hozzá. A képek is rendben vannak, a borítóra pedig összegyűjtötték a szereplőket, így még jobban beazonosíthatók.

tilia_tomentosa >!
Schmidt Egon: Bodzavendéglő

Gyrekkoromban mesélte anyukám. Nagyon aranyos kis meséskönyv. Megismerhetjük belőle a kerti madarakat, akik szívesen látogatják a bodzafát. Szívből ajánlom mindenkinek!

Timi98>!
Schmidt Egon: Bodzavendéglő

Gyerekkorom egyik kedvenc könyve. Kis koromban anyu mindig olvasta nekem, mikor iskolába kerültem végre én olvashattam neki <3
Most az egyetemen a madarakról tanulunk és a minap eszembejutott ez a kis könyv. Andris a kert végi bodzabokorral beszélget, a bokor pedig megmutatja neki a rászálló és az ott fészkelő madarakat. Nagyon kedves kis történet, szép rajzokkal. Kis koromban ebből a könyvből kezdtem el megtanulni a madárfajokat :) Most ugyan már nem az én korosztályom a célközönség, de elkapott a nosztalgikus hangulat, muszály volt újra kézbe vennem :)