Hol ​laknak az állatok? 4 csillagozás

Schmidt Egon – Bécsy László: Hol laknak az állatok?

Minden állat lakik valahol. Az egyik faodúban hajtja álomra a fejét esténként, a másik művészi fészket épít, a róka hosszú alagutat, kotorékot ás magának, a csiga a házába húzódik, a lepkék a fatörzsön vagy a fű között pihennek. Könyvünkben különböző állat tanyahelyét, fészkét, vackát, odúját mutatjuk be szép fényképek kíséretében. De erdőn és mezőn, a vizek mentén, parkokban, kertekben rajtuk kívül még nagyon sok más állat is él. Ők is laknak valahol, de hogy hol, azt már nektek kell meglesnetek. A természet akár egyetlen kiskertben is rengeteg titkot rejteget, és ha sok időt töltötök a szabadban és nyitott szemmel jártok a réten és a fák között, valamennyit megfejthetitek.

Csodaország, Budapest, 2003

Timi98>!
Schmidt Egon – Bécsy László: Hol laknak az állatok?

Szeretem Schmidt Egon írásait. Jónéhány könyve birtokomban van és rendszeres olvasója vagyok a Természetbúvár magazinnak- így az ő rovatának is.
Szeretem, ahogyan a természetről ír, minden természetkedvelő szívéből szól. Egyszerű a megfogalmazása, már gyerekkoromban is szerettem emiatt tőle olvasni. Gyerek és felnőtt számára is érdekesek írásai. Ez a könyv pedig nagyon szép, jól szerkesztett munka. A fényképek gyönyörűek, a szöveg pedig érdekes.