A ​lombkorona élővilága 23 csillagozás

Schmidt Egon: A lombkorona élővilága Schmidt Egon: A lombkorona élővilága

Érdemes ​fölnézni a magasba nyújtozkodó ágak közé, mert sokféle állatot figyelhetünk ott meg. A villás ágon csüng a sárgarigó művészi fészke, odébb a fagyöngy ágacskái között lapul a kígyászölyv otthona, a vaskos bükk törzsében harkályodu sötétlik, de a szellőjárta magasban zajlik a vetési varjú károgástól hangos vagy a költési időre összeköltözött gémfélék lebilincselően érdekes élete is. Ha van otthon távcsöved, vidd magaddal az erdőbe! Jó hasznát veszed, mert néha bizony nem könnyű a lombok között bujkáló állatokat megfigyelni. De ha nincs távcső, az sem baj, nélküle is rengeteg látnivaló akad, ha leülsz egy fatuskóra és onnan lesel az ágak közé. Amikor az erdőben érni kezd az apró, fekete szemű vadcseresznye, sok vaskos csőrű meggyvágó látogatja ezeket a fákat. A lombkoronában egyik ágról a másikra ugrál a mindig vidám, lompos farkú mókus, de a két tollakkal ékeskedő szajkó, a jól ismert mátyásmadár is onnét lopkodja ősszel a jókora tölgymakkokat. Amikor pedig októberben… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pillantás a természetre

Szalay, Kisújszállás, 2001
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639355291 · Illusztrálta: Veres László
26 oldal · ISBN: 9637835946 · Illusztrálta: Veres László

Amrita I>!
Schmidt Egon: A lombkorona élővilága

Hiányoltam belőle A barlangok élővilágánál megszokott, kihajtogatós lapokat, de így is nagyon izgalmas volt. (Lehet, hogy a második kiadásnál hiányoznak ezek a kihajtós oldalak?) Mindazonáltal jól játszható könyv, jó benne keresgélni az állatokat, vagy a leírás alapján kitalálni hogy milyen állatról van szó (játék haladóknak). Szerintem leviszem magammal a Völgybe is, játszani a gyerekekkel. A szakmai infók is szuperek benne, van ami nekem is új volt.

Freni_07>!
Schmidt Egon: A lombkorona élővilága

Mikor még olvasni sem tudtam nagyon sokat forgattam, ez meg is látszik a borítón és a lapokon. Öreg kis könyv a gyerekkoromból. Szép és igényes életképekkel bemutatva a lombkorona életét és lakóit. Kihajtható lapjait külön öröm forgatni, játékos formában megkeresni a képeken látható és néhol rejtőzködő allatkáit. Aztán pedig pár érdekességet olvasni a képeken látható emlősökről, madarakról és bogarakról, lebontva a lombkorona szintjeire, és akár dús lombú és sűrű erdő, akár mező magányosan álló fájáról legyen szó, vagy a saját gyümölcsös kértünk fáiról és annak lakóiról.
Hasznos kis könyvecske gyerekek számára, a sorozat többi kötetével együtt.

Bam>!
Schmidt Egon: A lombkorona élővilága

Gyermekkoromban emlékszem, hogy sokat forgattam ezt a könyvet – s nagyon szerettem :)

tilia_tomentosa>!
Schmidt Egon: A lombkorona élővilága

Nekünk a korábbi kiadás van meg, amelyben kihajthatóak a lapok. A gyerekek így mindig nagyon élvezik, ha meséljük a könyvet. Nagy öröm nekik keresgélni az állatokat. Értékes könyv, alapvető dolgok vannak benne, röviden, tömören összefoglalva. A illusztrációk is gyönyörűek! Arra buzdítja a gyerekeket, hogy járjanak nyitott szemmel a természetben. Mindenkinek szívből ajánlom.

Csirke>!
Schmidt Egon: A lombkorona élővilága

Most, hogy a Schmidt Egonos kihívás kapcsán újra kezembe vettem a könyvet, nagyon jó emlékeket hozott elő bennem. Anno édesanyám az összeset megvette nekünk a sorozatból és rengeteget veszekedtünk, hogy melyiket melyikünk kapja. Nagyon szerettük az ablakokat hajtogatni (a régebbi kiadásban vannak ablakok) és így valamivel idősebb fejjel jöttem rá, hogy mennyi érdekes információ van benne nemcsak a madarakról, de a lombkoronák összes lakójáról.

Caulker>!

Érdemes fölnézni a magasba nyújtózkodó ágak közé, mert sokféle állatot figyelhetünk ott meg.