Gyermekáldás ​természetesen 4 csillagozás

Beszélgetések a NaPro technológiáról
Schaffler Orsolya: Gyermekáldás természetesen

Sajnálatos módon folyamatosan nő azok száma, akik valamilyen oknál fogva nem tudnak az élet továbbadásának örömében részesülni. Az orvostudomány óriási erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy minél kevesebben maradjanak végleg megfosztva az élet továbbadásának képességétől. De ebben az esetben is igaz, hogy ami technikailag lehetséges, az nem biztos, hogy erkölcsileg jó is. Vannak olyan technológiák, amelyek használatától a keresztény embernek tartózkodnia kell. Ez a könyv bizonyítja, hogy az Egyház komolyan törekszik segíteni azoknak a házaspároknak, akik nehézségekkel küzdenek ezen a téren, és van is olyan technológia, amely erkölcsileg ajánlható, ill. egyedül elfogadható. E kiadvány segíteni akar mind a hívőknek, mind a nemhívőknek, hiszen a hittől függetlenül is fontos, hogy az élet továbbadásának területén mutatkozó emberi méltóság és érzékenység a lehető legnagyobb mértékű tiszteletben részesüljön.

Új Ember, Budapest, 2017

ritusss >!
Schaffler Orsolya: Gyermekáldás természetesen

Schaffler Orsolya: Gyermekáldás természetesen Beszélgetések a NaPro technológiáról

Egy rövid könyvecske, jó lenne bővebben olvasni a témáról. Kis összefoglalás, konkrétumok hiányoznak. Én keveslem a mai világban, hogyha érdekel a téma (és érintett ráadásul nem is vagyok) akkor is nyomozni kell, hogy kitől lehet infót szerezni, hogy lehet belefolyni.
Voltak benn hasznos érvek és jó olyantól hallani, aki már mindkét oldalon állt (lombikprogramban és NaPro-ban). Tovább!