A ​civil szervezkedés ábécéje 1 csillagozás

Saul D. Alinsky: A civil szervezkedés ábécéje

Saul D. Alinsky könyvének alcíme: Gyakorlati ábécé a realista radiálisok számára. A szerző célja tehát bemutatni a politikacsinálás gyakorlati alapjait azoknak, akik lényegi változásokat akarnak, de nemcsak szavakban, nemcsak általában, hanem konkrétan, cselekvően, a hétköznapok konfliktusaiból kiolvasva a célt és a taktikát. De mi az, amit a realita radikálisok akarnak? "Az ember vágya a második forradalom után nem más, mint vágyódás arra, hogy életének értelme és célja legyen – vágyódás egy ügy után, amiért érdemes élni és ha kell meghalni…""Bízzunk abban, hogy ami most van, az egy gyönyörű új világ virradata előtti sötétség. Ha hiszünk benne, meg fogjuk látni ezt az új világot."Furcsa szavak ezek egy ízig-vérig pragmatikus bajkeverő szájából. Az olvasó azonban meg fog győződni arról, hogy Alinsky nagyon is realista, nagyon is gyakorlatias.

Eredeti megjelenés éve: 1971

Bagolyvár, Budapest, 1999
124 oldal · ISBN: 9639197300 · Fordította: Doubravszky Sándor

Howard Zinn: Engedetlenség és demokrácia
Bőhm Antal: Helyi társadalom, önkormányzatok, településfejlesztés
Vincent Liegey – Stéphane Madelaine – Christophe Ondet – Anne-Isabelle Veillot: Jólét gazdasági növekedés nélkül
Tőkéczki László: Kell-e az államot lerombolni?
Lányi András – Farkas Gabriella (szerk.): Miért fenntarthatatlan, ami fenntartható?
H. Anheier – M. Glasius – M. Kaldor (szerk.): Globális civil társadalom 1.
Helen Rose Ebaugh: A Gülen-mozgalom
Antal Attila (szerk.): A civilek hatalma