Ahol ​a szív dobban 86 csillagozás

Satoe Tone: Ahol a szív dobban

Ében, a fekete macskafiú valami különleges ajándékot szeretne adni Hajnának, a fehér cicalánynak: ki akarja fogni a tó tükrén csillogó, ragyogó fénypontokat. Ám az ajándéknak szánt gyönyörű fényekről végül kiderül, hogy megragadásukhoz nem épp ügyes macskamancsokra, sokkal inkább értő, szerető szívre van szükség. Satoe Tone Európában élő, japán származású szerző képeskönyve egyszerre egy gyönyörűen illusztrált, kedves, érzelemgazdag mese, illetve egy gondolkodásra, elmélyülésre késztető alkotás, mely a képzőművészet nyelvén szólítja meg – kortalan – közönségét, és egy érzékeny, személyes térbe vezeti őket.

Kisgombos, Biatorbágy, 2022
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158056939 · Illusztrálta: Satoe Tone
Kisgombos, Biatorbágy, 2016
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158056908 · Illusztrálta: Satoe Tone

ziara>!
Satoe Tone: Ahol a szív dobban

Megérkeztek ma a bemutatópéldányok a könyvtárba, és nem bírtam ki, hogy ne olvassam el. Olyan szépek a képei, a színvilága teljesen beletalál az enyémbe meg cicák vannak benne, ők is a gyengéim, és a történet is nagyon szép és megható. Olyan jó, hogy vannak ilyen könyvek!!!

Nettyh P>!
Satoe Tone: Ahol a szív dobban

Pontosvessző lányok mutatták a könyvjelzőiket amiket a könyvhéten zsákmányoltak, ami ennek a könyvnek a grafikái díszitettek.
Nagyon szépek voltak és mert cicákról szól… egyből rá kellett keresnem.
Sajnos a könyv úgy látom nem nagyon kapható, de találtam egy felolvasást hozzá.
spoiler
Nem vártam nagy drámai történetet, de úgy zokogtam rajta…
Szegény Ében, hogy nem tudja odaadni a fényeket… Nem az jutott róla eszembe hogy ő milyen butus, hanem, hogy mennyire szeretheti Hajnát..
Könyveken ritkán sírok, de ez!
Olyan egyszerű, olyan gyönyőrű.

Zyta88>!
Satoe Tone: Ahol a szív dobban

Nos, én nem olvasok mesét, mert az olyasmi, amiből már annyira kinőttem, hogy nem tudom megfelelően értékelni. Ez itt is bebizonyosodott. De! Mennyire nagyon gyönyörűséges már ez a kötet? Csak nézzétek meg a borítót! A Pontosvessző Paripa youtube csatornán mutatták a lányok a könyvhéten szerzett könyvjelzőiket, amiken ebből a könyvből voltak képek, és annyira beleszerettem, hogy azonnal kihoztam a könyvtárból. Én, aki sosem olvasok meséket. Az illusztrációk tényleg csodaszépek, szinte mind a huszonpár oldal olyan, amit kb azonnal tennék képként a falra. Egy cuki fehér meg egy cuki fekete cica abban a szépséges kék háttérben. Awww. Nem találom a neten a könyvjelzőket, úgyhogy csak ezért fogok elmenni a legközelebbi könyves rendezvényre, hátha tudok majd ott venni.
A történet viszont nem mondhatom, hogy lenyűgözött, de nyilván nem is nekem íródott. A nagyobb baj az, hogy nem feltétlen értettem a mondanivalót. A szándék a fontos, nem az, hogy ténylegesen adjunk valamit? Nem az ajándék számít, hanem az együtt töltött idő, a közös élmények? Nem tudom. És ha én nem értettem, egy gyerek vajon fogja?
De mindegy is, nekem azért kellett, hogy gyönyörködjek benne, az pedig teljesült. Még az olvasmánylistámban is ahogy ránézek, elolvadok. 5 csillagot viszont nem tudok adni.
off

Paulinusz_Tünde P>!
Satoe Tone: Ahol a szív dobban

Nagyon aranyos mese, szép rajzokkal, a kisebb korosztály bizonyára szívesen hallgatja és nézegeti a gyönyörű oldalakat. Ében és Hajna egy fekete és egy fehér színű cica, akik nagyon szeretik egymást. Csodálatosan van megrajzolva.

gab001>!
Satoe Tone: Ahol a szív dobban

Pár perces olvasás, de az a pár perc varázslatos. Szépséges az illusztráció és kedves a mondanivaló. Érdekelt a tanulság, s nem is csalódtam. Néhányszor még muszáj volt átlapoznom, hogy a képekben gyönyörködjek. Csodaszép.

Kisgombos, Biatorbágy, 2022
26 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158056939 · Illusztrálta: Satoe Tone
meseanyu P>!
Satoe Tone: Ahol a szív dobban

Satoe Tone se az én szerzőm. Szerintem ennek a kötetének is rettentő gyenge a története. A képek szépek, és jó ötlet ez a szívekkel, de ennek ellenére szinte ugyanolyan minden oldal. Egyszer végiglapozni, rendben, kellemes volt, de megvenni 3000 forintért? Nagyon nem éri meg szerintem.

Mesemondó IP>!
Satoe Tone: Ahol a szív dobban

Gyönyörű és szívmelengető, mint a Pipó is volt :)

roganedina>!
Satoe Tone: Ahol a szív dobban

Szerintem senki nem a történet miatt veszi meg a gyermekének, vagy kölcsönzi ki a könyvtárból. Egyszerűen annyira gyönyörűen van megrajzolva, hogy az hihetetlen! A kék színe, a kedves ábrázolása a cicáknak… Nem csoda, hogy a 30 éves fejemnek kellett belőle könyvjelzőt venni. Csodaszép, léleksimogató gyerekkönyv. :)

Caledonia_Valley P>!

– Úgy szeretném elkapni a tavon úszó fényeket és mindet neked adni, mit szólsz?

Caledonia_Valley P>!

Ekkor Ében kimászott a vízből.
Bánatos és csüggedt volt, mert már nem hitte, hogy elérheti, amire vágyott.

pelz P>!

– Hajna gyere velem, kitaláltam valamit. Úgy szeretném elkapni a tavon úszó fényeket és
mindet neked adni, mit szólsz?
Ében megpróbálta megragadni őket, de nem járt sikerrel. Egy levél bukkant elő. Azután egy kagyló. Ében nem örült nekik. Ő a fényeket szerette volna megszerezni Hajnának. Elkapott egy medúzát is, de az tovalebegett. A vödör üres maradt.
Aztán kifogott egy halat. Hálójába egy hatalmas és fékezhetetlen polip akadt. De egy szikrányi fény sem. Úgy döntött hát, a mélybe merül értük. De a mélyben hideg volt és sötét, és nem látott semmit sem. Ekkor Ében kimászott a vízből. Bánatos és csüggedt volt, mert már nem hitte, hogy elérheti, amire vágyott.
Hajna azonban boldogan mosolygott.
A fények az égen voltak, nem a vízben.
Maguk voltak a csillagok.
Ében és Hajna felnéztek, és ráismertek, hogy nekik is van sajátjuk.