Fehér ​kenyér 3 csillagozás

Sásdi Sándor: Fehér kenyér Sásdi Sándor: Fehér kenyér Sásdi Sándor: Fehér kenyér

Mi mindent jelent a fehér kenyér!
Örömöt, ünnepet a századfordulós magyar falu kisgyermekének; nyugalmat, megélhetést a férfinak; ritkán látott boldogságot a háborús évek üldözöttjének; édes-bús, fájó jelképet az emlékező idős író számára.
A Fehér Kenyér, Sásdi Sándor önéletrajzi regénye, először 1946-ban jelent meg, majd átdolgozva 1967-ben. Ez utóbbit tekinti az író végleges szövegnek.
Sásdi önéletrajzi regényében a tőle megszokott egyszerű, de mégis érzelmekben gazdag stílusban tekint végig gyermekkorán, íróvá érése vajúdásain, irodalmi pályájának állomásain, emberi élményein, miközben, mintegy háttérként, mindig látjuk a körülötte változó világ körvonalait.
A könyv utolsó fejezetei, melyek a dachaui lágerben töltött időszakot elevenítik meg, izzó drámaiságukkal, az átszenvedett hétköznapok hiteles megidézésével megdöbbentő élményt adnak.

Szépirodalmi, Budapest, 1979
450 oldal · ISBN: 963151501X
Szépirodalmi, Budapest, 1967
378 oldal
Dante, Budapest, 1946
222 oldal

Pszilvy>!
Sásdi Sándor: Fehér kenyér

Nagyon tetszett, különösen a koncentrációs táborról szóló rész.
Még a korabeli Magyarország térképen is megkerestem a szóban forgó helyiségeket :-)

ReQci>!
Sásdi Sándor: Fehér kenyér

Amikor elkezdtem olvasni nem kötött le. Viszont az író gyerekkora, vagyis a könyv eleje is kell ahhoz, hogy nagyon megérintsen a befejezés. Bele sem tudok gondolni abba, hogy milyen lehetett átélni ezt a veszteséget és fájdalmat. Nagyon szomorú történet:(