Országos ​kompetenciamérés tesztgyűjtemény német nyelv – 8. osztályosoknak 0 csillagozás

Sárvári Tünde – Gyuris Edit: Országos kompetenciamérés tesztgyűjtemény német nyelv – 8. osztályosoknak

A ​tesztgyűjtemény a tanév végén, általában májusban tartandó országos idegen nyelvi mérésre való felkészüléshez nyújt segítséget. Az általában csak kompetenciamérésként emlegetett központi nyelvi teszt elsősorban nem a nyelvtani ismereteket, hanem a nyelvi kifejezések alkalmazását ellenőrzi, azaz azt, hogy a nyelvtanulás folyamán hogyan fejlődött a tanulók szövegértése.

Hogyan lehet erre a mérésre felkészülni?
Egyrészt érdemes felidézni, átismételni a legfontosabbakat: a tanult témaköröket, kommunikációs helyzeteket, nyelvtani szerkezeteket. Másrészt érdemes megismerkedni a elrontanak válaszokat, csak azért, mert nem értették meg pontosan, mi a feladat vagy mire is vonatkozik a kérdés. Ehhez a rutinhoz bizony sok-sok tesztfeladatot meg kell oldani.

Ebben a könyvben 10 teljes tesztet található. Mindegyik teszt két feladatsort tartalmaz: az egyik az olvasott, a másik a hallott szöveg értését méri. Mindkét feladatsor 3-3 darab feladatból áll. A feladatok… (tovább)

Klett, Budapest, 2018