Steadfast ​– Rendíthetetlen (True North 2.) 139 csillagozás

Sarina Bowen: Steadfast – Rendíthetetlen

A ​lány az egyetlen, aki valaha szerette – és az egyetlen, aki sosem lehet az övé.

Jude mindent elveszített egy tavaszi napon, amikor autójával egy útszéli almafának hajtott. Egy ember meghalt, és kizárt, hogy valaha helyrehozza, amit tönkretett. Ha tehetné, örökre elkerülné a vermonti Coleburyt. Azonban egy leszokóban lévő kábítószerfüggő exfegyenc nem talál akárhol munkát.

Sophie Haines számára megrendítő élmény újra szembetalálkozni a férfival, aki összetörte a szívét. Hirtelen mindenütt ott van, akármerre fordul. Nehéz nem észrevenni, hogy mennyire megváltozott. A rosszfiúnak, aki egykor szerette őt, nem volt izmos felkarja és napcsókolta hajfürtjei. És sosem jelentkezett volna önkéntesnek a templom konyháján.

Sophie tudja, hogy őrültség egy olyan ember után vágyakozni, aki az összes, fájó szívvel írt levelét visszaküldte olvasatlanul a börtönből. Ám a fiú pillantásai az irányába minden ellenállását megrendítik.

Senki nem akarja, hogy Sophie és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2023
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633994627 · Fordította: Rácz Kata

August Griffin 'Griff' Shipley · Jude Nickel · Sophie Haines

bemese05 P>!
Sarina Bowen: Steadfast – Rendíthetetlen

Oké, én olvastam a fülszöveget, de álmaimban se gondoltam volna, h ez a rész ennyivel komolyabb lesz! Persze megismerhettük Jude-ot az előző részben és meg is szerettük, de most láttunk csak igazán bele az életébe.
Rengeteg könyvet olvastam már, de nem emlékszem, h olvastam-e már ennyire bensőségesen egy függő mindennapi harcáról. Általában ezek a romantikus könyvek csak hellyel-közzel foglalkoznak azzal, h mekkora harc lehet nekik mindennap a helyes úton maradni! De most nem ez volt a helyzet! Jude felvállalta az érzéseit és a nehézségeit és nem ment neki mindig minden simán. Sarina velem teljesen elhitette, h ez ilyen lehet a való életben.
Sophie sem volt sokkal jobb helyzetben. A baleset után szinte megrekedt az élete és nem találta a kiutat! Nagyon szurkoltam nekik, h helyre hozzák a problémáikat! Kedveltem őket, érezni lehetett, h ez nem egy gyorsan múló tiniszerelem volt köztük! Tetszett, h volt egy kis izgalom a könyvben! Jó, h nem ugyanarra a sémára épülnek a könyvek és hajrá Shipley család :)

kellyolvas P>!

Imádtam, kedvenc lett. link
Amikor elolvastam a regény fülszövegét, azonnal elcsábított a tiltott szerelem trope, és mivel a polcomon csücsült a sorozat első része is, gondoltam én ebbe most soron kívül belevágok. Tulajdonképpen olvasható önállóan is a regény, mégis utólag nagyon örülök, hogy először elolvastam a Bittersweet – Keserédes-t.
Én ezt a történetet az első mondattól az utolsóig imádtam. A váltott szemszög miatt mindkettejük fejébe beleláttam, közel kerültek hozzám, nagyon megszerettem a karaktereket. Olvastam már a szerzőtől, és jó írónak tartom az olvasottak alapján, de most új szintre emelkedett. Gyönyörűen írta meg ezt a regény, fontos mondatokkal, szívhez szólóan, mély érzelmeket közvetítve.
Jude fejezetei mindig az aktuális sóvárgásmérőjével kezdődnek, amit számokkal értékel 0-10-ig. Nem sok drogos könyvet olvastam eddig, de Ellen Hopkins: Crank-jét igen, és azzal összevetve nem mondhatom, hogy Jude esete extrém meredek lenne. Sokat szenved, és különböző fordulatok miatt újra megjárja a poklot, mégis azt mondom, akit a drogos téma riasztana el a könyvtől, ne hagyja ki. Persze nem akarom kisebbíteni a harcát, teljesen magával ragadott a függőség elleni küzdelme, de nem hat visszataszítóként összességében. Sophie fejezetei pedig azzal indulnak, hogy az érzései alapján éppen milyen dalt játszik a belső DJ-je. Nagyon szerettem olvasni azt a folyamatot, ahogy ez a lány újra „feléled”, az érzései sosem múltak el Jude iránt, és most elég egy találkozás hozzá, hogy újra fellángoljon. Olyan tiszta és édes ez a szerelem, teljesen odavoltam tőlük. A szerző persze adagolta a horgokat, az információmorzsákat, hogy az olvasó kombinálhasson, mi is történt valójában a baleset előtt és után, mert semmi sem az, aminek látszik, és bekövetkezik pár fordulat ebben az ügyben.
A romantika megvett magának, és ezt nem csak a jelen bujkálós, izgalmas és nagyon szexi jelenetei érték el, hanem a megannyi visszaemlékezős pillanat is, ami a középiskolás éveket idézte fel. Jude pontosan olyan srác volt, amit csak egy lány álmodhat, betartott minden íratlan szabályt, már ami a kapcsolatukat illeti, most nem a drogokról beszélek. Noha a legnagyobb hatást a romantikus szál tette rám, nem szeretném említés nélkül hagyni, hogy mennyi érzelmet váltott ki Jude tisztává válásának útja, és minden ami ezzel járt. Sophie részéről a gyászfeldolgozás, a család összetartásának a kérdése szintén jelentős téma volt.
Szívből ajánlom a regényt, és alig várom, hogy újabb részek jelenjenek meg a külföldön már a nyolcadik részénél tartó sorozatból.

Bookaholic77 >!
Sarina Bowen: Steadfast – Rendíthetetlen

Sejtettem, hogy nem lesz egy sétagalopp Jude és Sophie története, de sokkal mélyebben érintett, mint, ahogy azt gondoltam off. Már az elején szívszorító volt Jude érzéseit végigkísérni azzal kapcsolatban, hogy milyen lehet visszatérni oda, ahol 3 évvel ezelőtt 1 perc alatt fordult fel teljes mértékben az élete. Majd mindehhez jött a sóvárgása a drog után, ezt döbbenetes volt. Ilyen mélyen nem olvastam még erről! Sophie, le a kalappal előtte. Egy igazi harcos volt! Képes volt kiállni a spoiler. Peters atya nagyon szimpatikus karakter volt! Tetszettek azok a szerda esti leírások. És a Shipley család tagjai…imádom Őket, fantasztikus emberek.

Missanette>!
Sarina Bowen: Steadfast – Rendíthetetlen

A Bittersweet olvasása közben Jude-ról nem sokat tudtunk meg, azon kívül, hogy függő volt, aki nemrég szabadult a börtönből és munkára volt szüksége. Pontosan ezért meg sem fordult a fejemben, hogy róla fogok olvasni, és arról, hogyan jutott olyan mélyre, ahonnan csak kevesek tudnak felállni.

Kezdeném azzal, hogy elemi erővel ért, hogy mennyivel több ez a könyv, mint azt valaha gondoltam volna. A benne található függőség szinte megelevenedett előttem. Ahogyan az ember életében örökre nyomot hagy a sóvárgás, a szégyen, és hogy a körülötted lévőktől nem sokat várhatsz, mert az előítélet az emberek génjeibe kódolva akadályoz téged a visszailleszkedésbe. Jude-ot végig a bűntudat és az alázat uralta, de olyan mértékben, hogy a szívem megpattant. Teljesen átéreztem a küzdelmét mind önmagával, mind pedig Sophie-val szemben. Elkönyvelte magában, hogy iránta semmi mást nem érezhetnek, csak gyűlöletet, mígnem a múltból egyszer csak előkerül valaki, aki mindvégig feltétel nélkül hisz benne. Gyönyörűen építkezett a történet, tele csodás leíró részekkel és nagyon részletes érzelmi skálával. Láthattuk, ahogyan Jude és Sophie külön külön próbálnak boldogulni, ki ki a maga keresztjét cipelve, aztán jönnek az apró kereszteződések egymás életébe, hogy a múltjuk eme szeglete is megoldásra és HEA-re találjon. ♥️

A könyvben Sophie karaktere inkább Jude felemelésére szolgált. Igaz, hogy a lánynak éppúgy kijutott a küzdelemből, mint Jude-nak, hiszen nála jobban senki nem tudja, hogyan fagyaszthatja be az életet egy haláleset. Mégsem Sophie-ra irányult a könyv igazi mondanivalója, hanem arra, hogy a támaszod mindvégig saját magad vagy. A történet megrendítő és szívszorító, de ígérem, hogy a legjobb fajtából. ♥️

Sarina Bowen: Steadfast – Rendíthetetlen

Közel 4 évet vártam, hogy elolvashassam ezt a könyvet. Tekintve, hogy milyen tempóban érkezik magyarul és, hogy 8 részes a sorozat, úgy kb 24 év múlva majd a befejező részt is elolvashatom. Na mindegy.
Az első rész teljes szerelem volt, és azonnal kedvencemmé vált. Többek között azért is, mert nagyon megszerettem a szereplőket, Jude-ot is beleértve, így alig vártam, hogy olvashassam a könyvét.
Nagyon fájt a szívem érte, mert egy igazán jószívű, jólelkű ember, akinek a saját hibás döntései miatt már fiatalon meg kellett járnia a börtönt, az elvonót és még egy ember halála is az ő lelkén száradt. Szinte éreztem a magányát és a bűntudatát.
Sophie-val fogalmam sincs hányadán állok. Nem tudtam igazán megszeretni, de nem is utáltam. Inkább azt mondanám, hogy valamiért nem tudtam közel kerülni hozzá. Nem mindenben értettem egyet vele, de a Jude-hoz való ragaszkodása nagyon tetszett, hogy nem azért haragudott rá amit tett, hanem, hogy neki nem adott semmiféle magyarázatot, ezt pedig teljesen jogosnak tartottam. Az apjától meg az anyjától egyenesen rosszul voltam. Azért mindenképpen dícséretet érdemel, hogy nem csak elviselte őket, de még gondoskodott is róluk.
Kicsit komorabb hangulatú könyv, mint az első rész, lévén, hogy egy gyógyulófélben lévő drogfüggő és egy nehéz családi háttérrel rendelkező lány a főszereplők, akik próbálnak talpra állni és önállósodni.
Nagyon erős volt a szerelem köztük, ezt végig éreztem. Nem holmi kicsinyes drámázások álltak közéjük, hanem komoly múltbéli sérelmek, bűntudat, bizalmatlanság. De mindezek ellenére nem mondtak le egymásról, hanem újjáépítették önmagukat és a kapcsolatukat is.
Külön öröm volt a Shipley-család jelenléte. Még mindig szívesen ülnék le velük a csütörtöki vacsorákra :)
Szerettem ezt a részt és várom, hogy olvashassam a következőt. Bár lehet, hogy nem várok vele újabb 4 évet, hanem inkább elolvasom angolul.

Trice29 P>!
Sarina Bowen: Steadfast – Rendíthetetlen

Nagyon szeretem ezt a sorozatot. Sajnos nagyon sok idő telt el, de még mindig emlékszem az első részre, maradandó emlékeket hagyott ♥
Ez a rész is újabb fényes példa arra, hogy átlagos emeberek mindennapos, nehéz sorsa is lehet lehengerlő. Én nem tudtam félrerakni a könyvet, csak amikor már bealudtam felette. Reggel azonnal be kellett fejeznem :o)
Nagyon szerettem Jude és Sophie kettősét. Tetszett, hogy a Shipley család gyógyereje most is kivette részét :o) Szeretnék a csütörtöki bulik vendége lenni!
Ez egy igazi fejlődéstörténet, megmelegítette a lelkemet ♥

Hópárduc P>!
Sarina Bowen: Steadfast – Rendíthetetlen

A mostanában olvasott könyvek között, ez már igazán jól esett.
Szépen felépített történet. Együtt követhetjük a jelen időt a múltbéli történésekkel.
Jude nagyon szimpatikus lett, de nagyon sokszor sajnáltam is. Biztos, hogy sok erő kell a függőségben szenvedő embereknek a túléléshez. Sophie is szimpatikus volt, hogy nem adta fel a kutakodást sem. A végén a csavar jó, bár én számítottam rá. :)
A szerelmi szál is szép.
Kettős szemszög tetszik. :)

Niitaa P>!
Sarina Bowen: Steadfast – Rendíthetetlen

A teljes értékelés a blogomon:

„A Rendíthetetlen egy vérbeli romantikus történet, ahol a két főhősnek sok megpróbáltatást kell kiállnia ahhoz, hogy őszintén egymáséi lehessenek; emellett pedig egy kicsit kalandos, kicsit krimis a kerettörténet miatt. A valódi szerelmen kívül mély érzékletességgel mutatja be azt is, milyen nehézségekkel kell nap mint nap szembenéznie egy volt szerhasználónak. Tökéletes megtestesítése a Rubin pöttyös besorolásnak.”

turanett P>!
Sarina Bowen: Steadfast – Rendíthetetlen

Az első részt nagyon szerettem, ezért is voltam kíváncsi a következőre.
Nagyon meglepett a témája a könyvnek. A függőség, mint téma eléggé tabu szokott lenni. Ha valaki függő, akkor az már le is van írva, hiszen elbukott, és nem érdemel megbocsájtást. Itt is főleg erről van szó, de Jude szemszögéből megtudhatjuk, hogy semmi sem fekete és fehér. Igaz hibázott, de drágán megfizetett érte. Mindenét elveszítette, de legfőképp a szerelmét. Annyi mindenért hibásnak érezte magét, és még annyi év után is úgy érzi, hogy nem érdemel semmit. Annyira mélyen boncolgatja, hogy milyen utat is kell megjárnia egy függőnek, és, hogy sokan vissza esnek, ha nem kapnak segítséget. Meglepett a történet alakulása, ami Jude balesetéről kiderült, de leginkább Danny szerepe lepett meg. Nagyon várom a folytatást, remélem az hamarabb jön, mint ez a rész :)

Sarina Bowen: Steadfast – Rendíthetetlen

Komolyan mondom, már feladtam a várakozást ezzel a könyvvel kapcsolatosan, így engem nagyon meglepett, mikor megláttam, hogy 4 (!!!) év után végre folytatódik a sorozat magyarul is. A várakozásomat teljesen felül múlta, igaz sokkal mélyebb és sokkal nehezebb történetet dolgoz fel, mint az első rész, de szerintem kellett ez. Imádtam minden percét, noha sokszor tört darabokra a szívem.

Jude karakterére már az első részben felfigyeltem és alig vártam, hogy megismerhessem a háttértörténetét. Számomra az a karakter volt, akit most szerettem, de a fiatalabbik énét rühelltem. Igazán érdekes volt, hogy mégis milyen egyszerűen jutott el a függőséghez, hogyan maradt „józan” egyes jeleneteknél, majd hogyan ment tönkre az élete egyetlen rossz döntés miatt. Meglepődtem és ezért mindig szomorúan olvastam az ő szemszögét, mert nem gondoltam volna (én naiv), hogy még most is vannak olyan pillanatai, amikor sóvárog. De ezek ellenére szerintem jól viselte a helyzetet és még negatív gondolatai ellenére is leginkább pozitívan cselekedett.

Sophie személyét nem tudtam nem szeretni. Tipikusan az a karakter, akit szerintem az olvasók többsége megkedvel. Bízik a megérzéseiben, próbál pozitívan gondolkodni és cselekedni. Szerintem ő is szenvedett ugyan annyit, mint Jude, csak máshogy, hiszen abban a helyzetben ő is igazán megérdemelte volna, hogy valaki elmondja neki az igazságot vagy csak azt, hogy ott legyenek neki lelki támaszként.

Nem igazán rajongok a second chance történetekért, de itt az író nagyon jól kidolgozta a szálakat és szerintem a megfelelő időpontban tértek vissza egymáshoz off. Sokszor facsarodott össze a szívem a lopott pillanatokban, de a Shipley farmon önmaguk lehettek. Nem tudom miért, de én inkább ennek a könyvnek adnám a Bittersweet címet, szerintem iszonyatosan leírja Jude & Sophie kapcsolatát.

Nem csak a romantikus szál, de maga a történet is izgalmas volt, és együtt akartam megoldani a „rejtélyt” Sophie-val. Egyik részem érezte, hogy itt valami nem tiszta és vállon veregettem magamat, hogy nyomozós énem ügyes volt. Nem tagadom, kedvenc jeleneteim azok voltak, mikor a Shipley család is jelen volt, hiszen én is éreztem az almás pite és az almabor illatát.
Szerintem igazán megér egy esélyt, főleg azoknak, akik annyira nem szerették az első részt. Sokkal másabb, és (talán) jobb is!

Könyvmolyképző KU>!

– Sajnálom – mondtam sóhajtva.
– Miért?
– Nem gondoltam, hogy megérdemellek. Basszus, még most sem gondolom. De lehet, hogy ennek nem is erről kell szólnia.
A szavaimnak kontextus nélkül nem sok értelme volt, azonban Sophie-val mindig egy rugóra járt az agyunk.
– Nem erről szól – értett egyet, majd a kezét a hátamra fektette, és simogatni kezdett. – Talán nem is azokat a semmirevaló barátokat érdemelted, akik szerint jó ötlet volt felszívnod az első tablettádat.
Nem is rossz érvelés.
– Komolyan mondom, Jude. Elég volt abból, hogy amiatt aggódunk, hogy mit érdemlünk meg. Értékeljük azt, amink van!

Könyvmolyképző KU>!

Odanéztem. (Nyilván odanéztem. Bárki megtette volna). Azonban nem igazán számítottam rá, hogy itt látom őt, ahogy az emelőre tett viharvert Dodge mellett állt. És amikor a torkomon akadt az az egy, megdöbbentő szó, ami az ajkamra szállt – Jude –, még akkor sem tudtam igazán elhinni.

jjsbooks>!

Függőség az, amikor az ember képtelen távol tartani magát valamitól, ami káros a számára. Lehet, hogy Jude drogfüggő volt, én viszont Jude-függő.

nypiro P>!

Annyit tehetünk, hogy jobban figyelünk, erősebben ölelünk, és reméljük a legjobbakat.

Kapcsolódó szócikkek: Sophie Haines
Aninaa P>!

Apám össze akart hozni egy rendőrrel? Hát ez új. Már alig vártam, hogy megismerjem ezt a fickót. Ha apám úgy véli, megfelelő lehet számomra, gyanítottam, hogy valami nyomi pasi lesz leragasztott szemüveggel és dadogással.

Kapcsolódó szócikkek: Sophie Haines
jjsbooks>!

[…] – Ne menekülj el előlem még egyszer, Jude Nickel!
– Nem fogok. Amúgy sem sikerülne. A tiéd vagyok. Mindig is a tiéd voltam.

jjsbooks>!

– Tudom, hogy szörnyen elcsesztem, Soph. De ha valaha szükséged lenne a segítségemre, nincs semmi, amit ne tennék meg érted. – Még suttogva is megbicsaklott a hangom az utolsó szónál.

Aninaa P>!

A kocsimat mindig tisztán tartottam. Eközben én annyi mérgező vegyületet pakoltam a saját szervezetembe, amennyit csak megengedhettem magamnak.

Kapcsolódó szócikkek: Jude Nickel
jjsbooks>!

– Szia! – szólalt meg, és a rekedtes hangja úgy zengett rajtam végig, mint egy gitárakkord. Hiányzott. Sóvárogtam utána.