Goodbye ​Paradise (Hello Goodbye 1.) 25 csillagozás

Sarina Bowen: Goodbye Paradise Sarina Bowen: Goodbye Paradise Sarina Bowen: Goodbye Paradise

Most ​people called it a cult. But for twenty years, Josh and Caleb called it home.

In Paradise, there is no television. No fast food. Just long hours of farm work and prayer on a dusty Wyoming ranch, and nights in a crowded bunkhouse. The boys of the Compound are kept far from the sinners’ world.
But Joshua doesn’t need temptation to sin. His whole life, he’s wanted his best friend, Caleb. By day they work side by side. Only when Josh closes his eyes at night can they be together the way he craves.
It can never be. And his survival depends on keeping his terrible desires secret.
Caleb has always protected Josh against the worst of the bullying at the Compound. But he has secrets of his own, and a plan to get away — until it all backfires.
Josh finds himself homeless in a world that doesn’t want him. Can Caleb find him in time? And will they find a place of safety, where he can admit to Josh how he really feels?

Warning: Contains a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Blackstone, Ashland, Oregon, 2017
ASIN: B071H84RVN · Felolvasta: Teddy Hamilton, Dake Bliss
274 oldal · ASIN: B06XH3H48G
270 oldal · ASIN: B06XH3H48G

Caleb Smith · Joshua Royce

Sarina Bowen: Goodbye Paradise

A legutóbbi, borzalmas szektás könyv után, amit olvastam, kicsit nehezebben vágtam ebbe bele, de felesleges volt a félelmem!
Sarina tökéletesen megoldotta, h kapjunk is a szekták árnyoldalából, meg nem is.
Már az elején magával rántottak az oldalak Josh gondolataival. Annyira ártatlan és kétségbeesett volt az érzelmei miatt, megszakadt a szívem érte! Caleb pedig a legjobb barát volt, akit csak találhatott magának azon a helyen.
Nagyon tetszett ahogyan kiálltak egymásért, a gondoskodásuk. Izgalmas kalandba kezdtek és szerettem ahogyan Josh rácsodálkozik a dolgokra, tényleg olyan ártatlan volt és jó volt végig követni míg magára talál!
Imádtam ahogyan megélték az érzelmeiket! Sokszor sírtam vagy örültem velük együtt! ♥
Örülök, h rátaláltam erre a történetre és annak is, h Sarina ismét egy csodás történetet írt nekünk!

Naiva P>!
Sarina Bowen: Goodbye Paradise

Szerettem ezt a történetet. Sarina Bowen teljesen lenyűgözött ezzel a könyvével. A történet gyönyörű, mély, olykor egészen tragikus, de érdemes elolvasni. Végig azért izgultam, hogy miután Caleb és Josh a “Paradicsomnak” nevezett, vallási agymosodából meg tudtak szökni, végre maguk mögött tudják hagyni azokat a romboló hatású nézeteket, amiket beléjük neveltek. Találják meg a helyüket az igazi világban! Nagyon szerettem azt az érzelmi szálat, ami a két fiú között érezhetően ott volt. Nagyon szép történet, két fiú elfojtott érzelmeiről amely lassan igazi szerelemmé vált.

pveronika>!
Sarina Bowen: Goodbye Paradise

Sarina Bowen ismét bizonyított M/M történetek terén, ráadásul ez alkalommal egy igencsak izgalmas alaptörténettel.

Joshua és Caleb egy poligám vallási közösség (szekta) zárt területén élnek, és alig tudnak valamit a külvilágról. Ők ketten születésük óta a legjobb barátok, de Josh már jó ideje elkezdett mélyebb érzéseket táplálni Caleb iránt, amit megpróbál a legmélyebben titkolni, közben nem is sejtve, hogy Caleb is hasonlóan érez. Amikor Josh-t alkalmatlannak találják, és szó szerint kidobják a táborból, Caleb is megszökik vele együtt. Hirtelen ott találják magukat egy ismeretlen világban, szinte semmi nélkül, az egyetlen reményük, hogy eljussanak az ország másik végébe egy lányhoz, akinek már korábban sikerült megszöknie a szektából. Útjuk során felfedezik önmagukat és az erősségeiket és megpróbálnak egy új jövőt építeni a múlt romjain.

Nagyon tetszett az alapötlet. Caleb-et és Josh-t is nagyon megkedveltem, ahogy a mellékszereplőket is. Tetszett, hogy megvolt az egyensúly a karakterek között, mindketten máshogyan voltak kiemelkedőek és a közöttük lévő kapocs is nagyon jól kidolgozott volt. Tetszett az írónő stílusa és nagyon olvastatja magát a könyv, mégis az erős kezdést követően valamiért úgy éreztem, hogy egy picit ellaposodott a történet. Jó volt, cuki volt, de valami számomra mégis hiányzott. Nem tudnám megmondani, hogy pontosan mi az, de valamiért Sarina Bowen egyedül írt köteteinél mindig ugyanez az érzésem van. (Furcsa módon az Elle Kennedy-vel vagy a Tanya Eby-vel közösen írt könyveinél soha nem érzem ezt.)

Összességében aranyos történet volt, egy kis könnyed kikapcsolódásnak tökéletes.

u.i.: Érdekesség, hogy a könyv eredetileg Nealy Wagner álnév alatt, In Front of God and Everyone címmel jelent meg.

loveQhuay>!

Tökéletes! Imádnivaló!

És a legszebb szerelmi történet amit valaha olvastam♥

Nem csoda, hogy a fél könyvet kb kiírtam idézetekben…
Képtelen vagyok többet mondani, mert annyira szép volt és annyira szerettem. Olvassátok!

Enikő_Darai_Enii>!
Sarina Bowen: Goodbye Paradise

Most már biztos: Sarina Bowen önmagában is megállja a helyét az MM kategóriában. Csak úgy perzselt a lapokon a kémia Caleb és Josh között, így hát néha eléggé pironkodva olvastam (ez főleg tömegközlekedésen volt bajos).
Az alapfelállás, az hogy egy „szektából” megszökve a két gyerekkori jó barát hogy talál egymásra rendkívül izgalmas volt. Caleb és Josh is megküzdött a boldogságért, megvívták a saját csatáikat, hogy a végén egymás oldalán köthessenek ki. Odaadóak, kedvesek, segítőkészek, igazán szeretnivaló főszereplők voltak ők. Természetesen az elfogadás nagyon fontos szerepet töltött be a kötetben, hiszen a körülöttük levők támogatása nélkül sokkal nehezebb lett volna a kapcsolatuk.
Gyorsan olvasható, kellemes limonádé regény volt, így nem bánom, hogy pár héttel ezelőtt ingyenesen beszereztem, mert kár lett volna kihagyni!

DarknessAngel >!
Sarina Bowen: Goodbye Paradise

Nagyon aranyos történet két srác szerelméről. A szektás résztől kicsit féltem, hogy majd itt is nagyon kiidegel, mint Mia Sheridan könyvében, de szerencsére alig játszódott ott a történet.
Josh és Caleb cukik voltak, tetszett, hogy nem volt túldrámázva az egész. Épp ezért is muszáj levonnom fél csillagot, mert a végén az a gebasz nagyon nem illett a történetbe. Ettől eltekintve viszont élveztem a könyvet. A folytatásra is kíváncsi vagyok.

gigy>!
Sarina Bowen: Goodbye Paradise

„I love you.” I could say that without guilt. Because loving someone wasn't a sin. Other things… sure. But love could never be a crime.

Már nagyon vártam, hogy olvashassam ezt a könyvet! Sarinától még nem olvastam önálló könyvet, így kíváncsi voltam milyen az ő stílusa. Nem csalódtam, nagyon magával ragadó!

Az írónő egy nagyon érdekes témához nyúlt, számomra legalábbis. Josh és Caleb egy a világtól elzárt vallási közösségben/szektában nőtt fel. Ez már önmagában sem egy egyszerű eset, már csak a sok-sok szabály és tiltás miatt sem. Ez egy olyan közösség, ahol a szabad akaratnak helye nincs, kivéve persze, ha a vezetők egyike vagy, vagy az idősebb férfiak egyike sok-sok feleséggel (természetesen itt szó sincs közös megegyezésen alapuló házasságkötésről). Így hát ebből adódóan sejthető, hogy mennyire lehet elfogadott itt az élete egy homoszexuális fiatalembernek. Bizony, semennyire! Josh és Caleb legjobb barátok, világ életükben mindig egymás mellett álltak. Ám nem is sejtik, hogy a barátságon kívül sokkal mélyebb érzelmek kötik őket egymáshoz, hiszen amennyire csak lehetett el kellett ezt titkolniuk egymás és a közösség elől is. Míg egy nap meg nem szöknek a közösségükből. Innentől aztán a világ a feje tetejére áll mindkettejük számára…

Maga a történet nem tartogat köröm lerágós izgalmakat, mégis nagyon olvastatja magát. A két fiút egyszerűen imádtam! Annyira különleges és őszinte barátság, szerelem van közöttük. Irigylésre méltó!
Ők ketten egészen különbözőek egymástól. Míg Josh egy kicsit félszeg, bizonytalan személyiség. Harcol a démonaival, hogy elfogadja saját magát és a „bűnös” gondolatait, kapcsolatát Calebbel, hiszen eddig ezt sulykolták belé. Addig Caleb sokkal kalandvágyóbb, kezdeményezőbb. Ő tesz az előítéletekre és hogy a szekta szerint Isten szemében mi a helyes.

Imádtam, ahogy kezdetben szépen lassan puhatolóztak, kerülgették egymást, aztán ahogy kiteljesedett ez a gyönyörű kapcsolat kettejük között! A kémia nagyon működött, úgyhogy voltak forró pillanatok! :)
spoiler

A borítót még muszáj megemlítenem. Annyira szépséges és olyan visszafogottan szexuális! Nagyon illik a fiúkhoz! <3

Habár a következő rész már nem róluk szól, kíváncsian várom! Talán a srácok is feltűnnek majd egy-egy röpke pillanatra majd!

anemona P>!
Sarina Bowen: Goodbye Paradise

Nem könnyű témát választott a szerző. Ezektől a szektáktól, amelyek valamiféle vallásosság mögé bújtatják a szemétkedéseiket, meg az egymáson való uralkodási vágyukat, szabályosan rosszul vagyok. Végig a regény során újabb és újabb hullámokban tört rám a szomorúsággal vegyített düh és keserűség, ahogy folyton előjöttek a részletek az ottani élettel kapcsolatban, legyen szó akár egyszerű, hétköznapi szokásokról, vagy durvább, erőszakosabb esetekről.
Főhőseink a könyv elején szerencsére megszabadulnak onnan, majd másfajta nehézségekkel kénytelenek megküzdeni, főleg a megélhetéssel és coming out-al kapcsolatban, szóval amikor más irányból beüt egy teljesen más természetű ménkű, akkor eléggé meglepődtem. Caleb reakciója is érdekes volt, de nem lehetett igazán haragudni rá, főleg sajnáltam mindegyiküket.
A fenti sok komolyság ellenére kapunk jó pár cuki, romantikus jelenetet is. Mindent figyelembe véve jó volt és tetszett. Aki csak kikapcsolódásra vágyna, az inkább válasszon mást, mert ahhoz nehéz, de fontosnak tartom, hogy ilyenekről is olvassunk/beszéljünk.

Beatrice8>!
Sarina Bowen: Goodbye Paradise

Szintén @Börtöntöltelék ajánlására olvastam eloff, bár valószínűleg egyébként is rátaláltam volna csak nem ilyen hamar! Ez túúúúl rövid volt! De ahhhh olyan jóóó! <3 <3 <3 5 csillag attól tartok :D. Az a helyzet, hogy Sarina Bowen érti ezt a műfajt. :DD És találtam benne egy utalást a Bittersweetre! Eléggé ledöbbentem, de sok mindent megmagyaráz Zachariah-val kapcsolatban. A főszereplők és a mellékszereplők is imádnivalóak. Az alaphelyzet bár mélyebben is ki lehetett volna használni, de így is eredetiséget kölcsönzött a könyvnek. A mellékszálak tekintetében tetszett a figyelemfelhívás a postpartum(=szülés utáni) depresszióra, életeket menthet, ha több ember tud róla. Nem drámáztak. A megfelelő pillanatban vagy picivel utána már kommunikáltak is, nagyon értékeltem. Imádta, az elejétől a végéig, na! Mindenképpen újraolvasós és lehet, hogy még az ezévi kedvencekbe is bekerül.
Kell a második rész is, bár az ennél gyengébbnek ígérkezik történetileg.

CsepAdri>!
Sarina Bowen: Goodbye Paradise

Gyorsan peregtek a lapok, kevesebb, mint 1 nap alatt elolvastam. Csak olyan apróságok, mint hazavezetni és vacsora tudták elvonni a figyelmem Josh és Caleb párosáról :)) A végén az a dráma nem feltétlenül kellett volna szerintem, ellenben tetszett mikor Josh kiborult, ahogy kiállt magáért.

bemese05 P>!

At night, in my bunk all alone, Caleb’s hands made frequent appearances in all my best dreams.

bemese05 P>!

In those rare moments when I caught Caleb wearing a pained expression, he always looked away. Whatever it was that bothered him, it was something he did not want me to see.

And I always had a strong desire to comfort him, which would never be tolerated, of course.

bemese05 P>!

I wished I could spread my body out on top of his, sinking into all that muscle. I wanted to bury my face in the hollow between his shoulder and neck, breathing in his cottony clean scent.

I wanted so, so many things that I would never have.

bemese05 P>!

Caleb starting smiling at me, which was always my downfall.

bemese05 P>!

“Yeah. You’re not very good at hiding it.”

“I’m not?” I began to panic. Because hiding was essential. It could save my life.

“Not from me, you aren’t. You’re always staring at my ass when you think I’m not looking.”

bemese05 P>!

My whole life I’d wished for things. But I’d never known how confusing it might be to see my wishes come true.

bemese05 P>!

“You,” I said, kissing him on the forehead, “are already mine. You have always been mine. ”

bemese05 P>!

“I’ll bet,” I said. “You’re in love with her.”

Caleb tipped his head back and stared at the ceiling. “Is that what you think?”

“Well… yeah.” Wasn’t he?

“Never was,” he said, his voice flat. “But I wanted people to think so.”

“Why?”

He brought both hands up, draping them over his head. “If you don’t know, I’ll tell you sometime.”

bemese05 P>!

What?” he said, after the third time he caught me staring.

“Nothing. I just like you.”

He rolled his eyes. “You’re smirking.”

“You’re cute, okay? I can’t help it.”

bemese05 P>!

He sighed. “It’s not my most manly hour.” He set the bottle on the coffee table and turned the baby onto his shoulder. With mild thumps, he patted her back.

You couldn’t have paid me to look anywhere else. His long hands made the baby look tiny, and the arms he held her in were strong and sexy. “I think you have it all wrong,” I said quietly. “A real man does what needs doing. He takes care of the people he loves. You know this instinctively, even though every man in your own life treated you like shit.”

Hello Goodbye sorozat · Összehasonlítás