Róma 5 csillagozás

Sari Gilbert – Michael Brouse: Róma

A ​National Geographic Society sokat próbált utazói, szakavatott világcsavargói folyton-folyvást járják glóbuszunk pazar tájait, érdekes országait. De nem csak a díszleteket bámulják meg – a kulisszák mögé, a nemzetek, népek, kultúrák titkaiba is örömest bepillantanak. Vérbeli felfedezőként összegyűjtött tapasztalataikat, bölcs tanácsaikat osztják meg az utazni vágyó olvasóval a National Geographic Traveler sorozatának köteteiben.

Az utazás megtervezése: Rövid az idő, tenger sok a látnivaló – hogyan állíthatjuk össze a legokosabban római kalandozásaink menetrendjét? Kalandra fel!: Főző- és nyelvtanfolyam, séta a tökéletes gelato nyomában, hangverseny egy régi templomban – megannyi különleges, kihagyhatatlan élmény.
Bennfentes tipp: Csak a beavatottak számára ismerős helyek, fontos tudnivalók – a National Geographic fotósainak, újságíróinak, szakértőinek kincset érő tanácsai.
Séták: Az ókori Trastevere negyed és a Campo Marzio reneszánsz kincsei, a Colosseum… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: National Geographic Traveler útikönyvek Geographia

Geographia, Budapest, 2010
272 oldal · ISBN: 9789639810860 · Fordította: Varga Krisztina

Olympia_Chavez>!
Sari Gilbert – Michael Brouse: Róma

Omnes viae ducunt Romam, azaz minden út Rómába vezet. Novemberben végre az én utam is ide fog vezetni. :-) Régi vágyam eljutni az örök városba, de valahogy eddig ez kimaradt az életemből spoiler, most viszont úgy érzem, egy utazássorozat veszi kezdetét. :-)

Ha kiruccanok a nagyvilágba, szeretek utánanézni úti célom fontosabb és nevezetesebb látványosságainak, ezek történetének, a település, környék múltjának és kultúrájának. Saját magam és családom idegenvezetőjévé válok ezen néhány nap erejéig. Rómában pedig szinte csak látnivaló van, úgyhogy az eddigiektől eltérően, nem kizárólag az internetről bogarásztam össze az ismeretanyagot, hanem könyvet vettem hozzá, és ha már könyvet akartam venni, akkor a National Geographic kiadását választottam. Nem is csalódtam. A szokásos igényességgel és alapossággal összeállított részletes és szisztematikusan felépített útikalauzt kaptam, rengeteg praktikus plusz információval ellátva, ami által talán otthonosabban mozoghatok majd a városban. Mert hiszen ha Rómában vagy, tégy úgy, ahogy a rómaiak.

A könyvet 2009-ben fordították, majd 2010-ben adták ki itthon, ezért természetes, hogy egyes információk már nem épp aktuálisak. Ugyanis a könyv segítséget szeretett volna nyújtani, a nyitva tartásokkal és a belépők árával kapcsolatban is. A kiadása óta azonban egyes területeket végre megnyitottak, sőt azóta esetleg újabb részeit tárták fel, mint például a Domus Aureanál, vagy újra látogathatóvá váltak és emiatt emelkedtek a jegyárak, mint a Colosseum legfelső karéja esetében. Ezen hiányosságok listája ugyan évről évre bővülni fog, spoiler, azonban a könyv továbbra is használható lesz, mert a lényeg, a történelem, nem változik.

Remélem élesben is ilyen jó véleményem lesz a könyvről és a sok-sok térkép, útvonalterv, amit ajánl, valóban végigjárható. :-)

encus625 P>!
Sari Gilbert – Michael Brouse: Róma

Az egyik legkomplexebb útikönyv az örök városról. Minden benne van, ami éredekelhet egy turistát.
Részletes leírásokat, képeket, korabeli épületek rekonstrukcióit és a környék látnivalóit is mind tartalmazza.

Geographia, Budapest, 2010
272 oldal · ISBN: 9789639810860 · Fordította: Varga Krisztina
Éva_Lívia>!

Róma a kedvenc városom.
Volt szerencsém már személyesen is ellátogatni oda.
De koránt se tudtam mindent megnézni, szeretnék még visszatérni.
Épp ezért olvastam el ezt a kötetet is, hogy szélesítsem ismereteim. :)