Sarah Price (szerk.)

Az ​egér és az oroszlán 5 csillagozás

Mese a segítőkészségről
Sarah Price (szerk.): Az egér és az oroszlán

A kisegér veszélyes kalandba keveredik, amikor erdei barátaival új szórakozást eszelte ki, és játék közben véletlenül eltalálja őfelségét, az oroszlánt.
A tanulságos meséből kiderül, hogy hogyan sikerül megmenekülnie az oroszlán karmaiból.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tanulságos történetek Reader's Digest

Reader's Digest, Budapest
20 oldal · ISBN: 9789639707894 · Fordította: Gordos Judit · Illusztrálta: Dennis Hockermann

Szédültnapraforgó>!
Sarah Price (szerk.): Az egér és az oroszlán

Hetedik olvasásom a tanulságos történetek sorozatból. Nagyon élvezem az állatmeséket. Kedvenc mondatom a megyéből: „Időnként egy nagyon apró barát is óriási segítség lehet.”

Vaklarma P>!
Sarah Price (szerk.): Az egér és az oroszlán

A történet nyilván nem jelent túl nagy újdonságot, de a könyv igényes, és gyönyörűek a rajzok! A végén szülői segédlet is található arról, hogyan beszélgessünk az gyermekkel a segítőkészségről… Ezt én ugyan kicsit szájbarágósnak érzem, de ki tudja? Valakinek lehet hogy pont ez segít.

Millázs>!
Sarah Price (szerk.): Az egér és az oroszlán

Nagyon tetszik ez a kiadás, mert a végén ötleteket és segítséget nyújt a téma feldolgozásában, hogyan beszélgessük el a segítőkészségről, mit csináljunk, nyújtsunk személyes példát stb.
Szimpatikusak az ilyen mesekönyvek.