Melmoth 2 csillagozás

Sarah Perry: Melmoth

Helen ​Franklin húsz évvel ezelőtt szörnyű bűnt követett el, amit azóta sem tud magának megbocsájtani: lelkében a felejtés és az emlékezés erői küzdenek.
Furcsa kézirat kerül a kezébe. Az emberi történelem legsötétebb fejezeteiről szóló dokumentumokat tartalmazza, melyek egy fekete ruhás, könnyező szemmel és vérző lábakkal megjelenő árnyalak legendájáról szólnak. Ő Melmoth, a Tanú, egy különös szellem, aki a Földet járja szüntelen a bűn és bűnhődés megtestesítőjeként.
Akinek Melmoth megjelenik, választania kell: vagy együtt él bűnével, vagy megsemmisül, és az időtlen magány és sötétség kárhozatába vezet útja… Helen úgy érzi, Melmoth őt is gyerekkora óta figyeli… a múltjával való szembesülés pedig fontos választások elé állítja.
Kitűnően megírt, lebilincselő történet a kegyelemről, a megváltásról, a szeretetről és a konfliktusok kezeléséről.
Az essexi kígyó sikerszerzőjének legújabb regénye!

„Gyönyörű, elsöprő, ragyogó könyv.” – Marian Keyes
(tovább)

Eredeti mű: Sarah Perry: Melmoth (angol)

XXI. Század, Budapest, 2018
350 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155759543 · Fordította: Sziklai István

Virág_Blogger P

A csend több, mint a zaj hiánya. A csendet hallani lehet.

Virág_Blogger P

Az anyád sosem ültetett a térdére, és mesélte el, hogy Melmoth figyel?

Virág_Blogger P

– Mondd csak, londoni vagy essexi vagy?
– Attól tartok, essexi.
– Á! Hát, ezen már nem segíthetünk.

Virág_Blogger P

Én világéletemben csak annyit tudtam, hogy én vagyok a törvény, és hogy a törvény helyes. De most azon tűnődöm, hogy vajon van-e olyan, hogy helyes, és van-e olyan, hogy jó, és hogy ez a kettő nem ugyanaz.

Virág_Blogger P

– Azt hiszem – szólal meg Adaya… lágyan, szelíden, és átnyújt Theának egy pohár vizet –, soha nem élt még olyan ember, akinek ne lett volna rejtegetnivalója.

Virág_Blogger P

Mit gondolsz, sóvároghatsz olyasmire, amitől közben majd halálra rémülsz?

Virág_Blogger P

Unalmas emberek voltak, és még unalmasabbá tettek egy unalmas fiút.

Virág_Blogger P

És Melmoth magányos, társra vágyik, ezért aztán cellákat, elmegyógyintézeteket, kiégett házakat és csatornákat keres fel – és a füledbe suttog, dúdol, és mindig tudja a nevedet. Vagy követ, amerre mész, utakon és sikátorokban a sötétben, vagy meglátogat éjszaka, és várakozón ül az ágyad végén – el tudod képzelni, ahogy megérzed a lesüllyedő matracot, a megmoccanó lepedőt?

Virág_Blogger P

De ki ne hallott volna már arról, hogy az ember akkor nevet a leghangosabban, amikor a legjobban fél?

Virág_Blogger P

Ne feledd, hogy a véred ott van a földben, a föld pedig a véredben!