Buddhizmus ​kisgyerekes anyáknak 7 csillagozás

Éld meg harmóniában a káoszt!
Sarah Napthali: Buddhizmus kisgyerekes anyáknak

Sarah Napthali, a Buddhizmus anyáknak szerzője ezúttal kisgyerekes anyákhoz szól a tőle megszokott derűvel és humorral. Olyan szellemi-lelki utazásra invitál, amely nyomán nyitottabb, figyelmesebb és felszabadultabb szülőkké válhatunk. A buddhizmus tanításai hozzásegítenek ahhoz, hogy megválaszoljuk a szülői lét alapkérdéseit: Kicsoda a gyermekem valójában? Ki vagyok én? Mit tehetek, hogy a legjobbat adjam a gyerekemnek és saját magamnak? Hogyan viszonyuljak a nemszeretem házimunkához? És nem utolsósorban: Ennyiből áll az élet?
A szerző rengeteg személyes példát és megoldási javaslatot hoz saját családjából és más anyák tapasztalataiból, türelemmel és alázattal kalauzol, hogy tudatosan, oldottan és harmonikusan élhessük meg a mindennapokat a számunkra legfontosabbakkal: a gyerekeinkkel.

Eredeti cím: Buddhism for Mothers: A Calm Approach to Caring for Yourself and Your Children

Eredeti megjelenés éve: 2003

HVG Könyvek, Budapest, 2017
270 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633044322 · Fordította: Székely Ágnes
HVG Könyvek, Budapest, 2017

JakoDoro>!
Sarah Napthali: Buddhizmus kisgyerekes anyáknak

Sarah Napthali: Buddhizmus kisgyerekes anyáknak Éld meg harmóniában a káoszt!

Ez a könyv még mindig van olyan jó, mint elődje, a Buddhizmus anyáknak. Ugyanúgy sok tanácsot, ötletet és főleg iránymutatást kaptam a mindennapi életemhez, még úgy is, hogy nem vagyok anya, pláne nem kisgyermekes anya. A kötet inkább a szerző személyes példáin keresztül tud többet mondani a címben megszólított kisgyermekes anyáknak. Nagyon jó érzés volt megtapasztalni, hogy amikor egy-egy fejezetet elolvastam ebből a könyvből, minden alkalommal kicsivel erősebbnek éreztem az én saját Buddha-természetemet, mint máskor. Nem egy nehéz nap után igazi megnyugvást keltett bennem ennek olvasása.

Szelén>!

Minden pillanat élet. Minden pillanatban benne rejlik a felébredés lehetősége.

Sarah Napthali: Buddhizmus kisgyerekes anyáknak Éld meg harmóniában a káoszt!